Інтерес українців до навчання в Німеччині зростає

Німеччина стає дедалі привабливішою країною для навчання іноземних студентів

Інтерес українців до навчання в Німеччині зростає

Шанс поїхати на навчання до Німеччини і залишитися там на роботу є високим. Один із шляхів - стипендія від Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

Німеччина стає дедалі привабливішою країною для навчання іноземних студентів. Свідченням цьому стали актуальні дані, оприлюднені Федеральним статистичним відомством. Кількість іноземців серед випускників німецьких університетів торік зросла на вісім відсотків, переваливши за 38 тисяч.

Пальму першості за кількістю серед іноземців і надалі утримують китайці - 13 %. На другому місці - турки (7 %), на третьому - росіяни (5 %).

Випускники німецьких вишів з українськими паспортами опинилися в статистиці на сьомій сходинці - їхня частка перевалила за три з половиною відсотка. Цікаво, що серед українських студентів, які торік успішно завершили навчання в Німеччині, переважна більшість - дівчата, а саме - 1000 студенток. За цим показником Україна посіла навіть четверту сходинку після Китаю, Росії, Туреччини й Польщі. Українських хлопців лише 365.

Інтерес українців до навчання в Німеччині залишається високим і продовжує зростати, підтвердив у розмові з DeutscheWelle й керівник київського інформаційного центру Німецької служби академічних обмінів (DAAD) Флоріан Кюхлер.

От уже кілька тижнів DAAD проводить прийом заяв на стипендії на 2013/2014 рік. Найбільше запитів, продовжив Кюхлер, надходить від молодих українців, яких цікавлять економічні науки, право, інженерні науки, германістика, міжнародні відносини. Як правило, йдеться про магістерські програми. З поданням заяв на стипендію DAAD не варто гаяти часу. В залежності від виду стипендії останній термін спливає в кінці жовтня або в листопаді.

А от українські науковці до Німеччини не особливо поспішають, хоча інтерес, за словами Кюхлера, є. "Кількість претендентів на дослідницькі стипендії в порівнянні зі стипендіями на магістерські програми є меншою. Таким чином і шанси отримати таку стипендію - вищі", - наголосив керівник київського представництва DAAD. За його словами, найбільшу активність серед науковців демонструють фізики, астрономи й машинобудівники.

При цьому DAAD пропонує як короткотермінові дослідницькі стипендії, скажімо, на один місяць, так і трирічні стипендії, які дозволяють захиститися в Німеччині. Крім того, стипендії для науковців пропонує не лише Німецька академічна служба обміну, але й низка різних дослідницьких установ і фондів Німеччини, пояснив Кюхлер.

Для навчання або дослідження в Німеччині, зрозуміло, не завадить знання німецької мови. Більше того, німецькі виші вимагають від іноземних вступників відповідні мовні сертифікати. Але у Німеччині зростає кількість англомовних програм. "Їх з кожним роком стає дедалі більше, - зауважив Кюхлер. - Торік лише англомовних магістерських програм нараховувалося понад 650".

Починаючи від 1 серпня цього року, іноземним студентам значно легше залишатися на роботу в Німеччині після закінчення навчання. Для пошуку місця праці їм тепер надається не рік, як це було раніше, а півтора роки. Йдеться про запровадження BlueCard. За певних умов, пропрацювавши вже два роки, колишні іноземні студенти можуть претендувати й на постійний дозвіл на проживання в Німеччині.

Таким чином навчання в Німеччині може цілком вилитися й у цікаву кар’єру в Німеччині. Флоріан Кюхлер вважає, що не слід впадати у відчай тим, хто можливо не відразу отримає німецьку стипендію. "Потрібно обов’язково спробувати ще й ще раз, - радить керівник інформаційного центру DAAD у Києві. - Шанси хороші".

Кюхлер наголосив, що були випадки, коли студенти отримували німецькі стипендії після другої або третьої спроби і врешті-решт робили успішну кар’єру.

Deutsche Welle
24.09.2012