Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Німеччині У Німеччині визначили елітні університети
У Німеччині визначили елітні університети

У Німеччині визначили, які одинадцять університетів можуть називатися елітними, а також одержать додаткове фінансування. Але тільки до 2017 року, потім їм доведеться захищати свій титул.

У Німеччині визначили елітні університети

Які німецькі університети можуть називатися елітними? Спеціальна комісія ухвалила рішення: упродовж наступних п'яти років таку честь матимуть одинадцять вищих навчальних закладів у ФРН. До переліку елітних цього разу потрапили п'ять новачків: Берлінський університет Гумбольдта, університети в Тюбінгені, Кельні та Бремені, а також Технічний університет у Дрездені. Захистили свій титул "елітних" і такі вищі навчальні заклади, як Технічний університет у Мюнхені, університет Людвіга Максиміліана у Мюнхені, Вільний університет Берліна, Вища технічна школа в Ахені, університети в Гайдельберзі та Констанці.

У чому елітність


Натомість університети у Фрайбурзі, Геттінгені та Карлсруе втратили престижне звання «елітних». Шість років тому німецький уряд і 16 федеральних земель започаткували конкурс з визначення найкращих наукових осередків. Переможці, обрані з-поміж університетів і наукових товариств, одержують фінансову підтримку від уряду. Цього разу конкурс відбувся вже втретє.

Близько ста німецьких університетів можуть боротися за перемогу у трьох категоріях. Перша стосується концепцій підтримки молодих науковців. У другій найбільші шанси мають ті університети, де є спеціальні науково-дослідні центри. Третя ("концепції майбутнього") дає можливість презентувати конкретні плани, за допомогою яких університет хоче прокласти собі шлях до лідерства на міжнародному рівні. Лише переможець цієї категорії одержує право називатися елітним університетом. Однак лідерство в інших категоріях теж дає переваги - насамперед додаткові перспективи для фінансування.

Що дає статус


Для самих студентів набуття їхнім університетом статусу елітного майже нічого не змінює. Студентка правничого факультету Гайдельберзького університету Мартіна Боз сподівається, що тепер її майбутній диплом, здобутий у стінах елітного вищого навчального закладу, цінуватиметься більше. "Звісно, сподіваєшся, що статус елітного університету додаватиме престижу. Але я не бачу якоїсь разючої різниці".

Натомість для вищих навчальних закладів цей статус дуже багато важить. Ідеться не лише про престиж – до 2017 року кожен елітний університет одержуватиме 10 мільйонів євро додаткового фінансування на рік.

Більше про навчання у Німеччині>>>

Німецька хвиля
18.06.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!