Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Німеччині Навчання в кращих університетах Німеччини: очима студентів
Навчання в кращих університетах Німеччини: очима студентів

У Німеччині - близько 400 вищих навчальних закладів. Студенти, які навчаються в найкращих університетах країни, діляться власним досвідом

Навчання в кращих університетах Німеччини: очима студентів

У топ-100 останнього рейтингу Times Higher Education потрапили чотири німецьких ВНЗ. Найкращі позиції зайняли Мюнхенський університет ім. Людвіга і Максиміліана, Університет ім. Георга Августа в місті Геттінген і Університет Гейдельберга.

Міф про бюрократію

Вступити на навчання до цих університетів непросто, а сесії перетворюються на випробування навіть для "відмінників". Однак охочих навчатися в них менше не стає. На питання, чи важко вступити в один з провідних вузів Німеччини, Михайло Хотяков, студент Мюнхенського університету, відповів так: "Достатньо мати диплом з хорошими оцінками. Раніше я взагалі думав, що стати студентом такого вузу нереально. Тепер розумію, що все можливо".

Правда, як попереджає студент, головне - не злякатися паперової тяганини. "Для вступу необхідно зібрати купу документів, - ділиться власним досвідом Михайло і тут же заспокоює. - Це міф про бюрократію в Німеччині, та й кількість папірців, що потрібні у нас, не менша".

У Мюнхені студент вивчає математику. У 2011 році він був визнаний "кращим іноземним студентом" у своєму університеті й отримав приз Німецької служби академічних обмінів (DAAD). До столиці Баварії він приїхав уже маючи диплом Санкт-Петербурзького державного університету. Різниця міх російською і німецькою освітою відразу кинулася йому в очі.

"По-перше, в LMU відчуваєш себе частиною світового наукового співтовариства, - каже Михайло. - А, по-друге, в Петербурзі у мене була більш загальна освіта, в Мюнхені - спеціалізована". 24-річний студент стверджує, що саме в Німеччині він "навчився вчитися". "Займатися математикою як прийдеться тут просто неможливо", - підкреслює Михайло.

Незважаючи на щільний графік занять, часу вистачає і на друзів, і на подорожі. Нещодавно, наприклад, він проїхав автостопом по Швейцарії. Паралельно з навчанням Михайло встигає проводити семінари для студентів в університеті. "Взагалі педагогіка - це те, в чому мені зараз хочеться розібратися найбільше", - зазначає студент.

Коли наука викликає жвавий інтерес

З Петербурга до Німеччини приїхала і Євгенія Самойлюк. Вона з відзнакою закінчила Санкт-Петербурзький політехнічний університет за напрямом біофізика. Сьогодні 22-річна студентка займається молекулярною біологією в рамках спільної магістерської програми Геттінгенського університету.

Разом з колегами вона вивчає причини розвитку м'язової дистрофії. Це захворювання невиліковне, але молоді вчені вірять у те, що результати досліджень допоможуть розробити нові ліки. Незважаючи на тісну роботу в команді, Євгенія постійно відчуває і жорстку конкуренцію в науковому середовищі.

Щороку на її програму подають заявки понад 500 кандидатів з усього світу. Такий ажіотаж студентка пояснює можливостями, що відкриваються для молодих вчених. "Можна брати участь у наукових семінарах та конференціях. У Геттінгені не є дивиною і лекції нобелівських лауреатів. За останні чотири місяці я встигла побувати на двох", - розповідає дівчина.

Однак не тільки наукою живуть студенти університету в Геттінгені. "Адже не можна ж весь час навчатися! Ми з іншими студентами влаштовуємо" Ночі культури ", вечірки, спільні поїздки. Нещодавно їздили в гори Гарц, де моя колега з Індії вперше побачила сніг", - розповідає Євгенія.

"Елітний університет"

В Університеті Гейдельберга, що посів 73-е місце в Times Higher Education, над дисертацією працює молодий учений з Естонії. Євген Віхарєв приїхав до Німеччини 11 років тому. Він вже встиг закінчити факультет математики та інформатики Університету Гейдельберга.

У Гейдельберзі є Центр міждисциплінарних обчислень. Тут працюють вчені з усього світу. Як зазначає Євген, у випускників університету немає проблем з працевлаштуванням. "Для роботодавця серед усього іншого важлива репутація вузу. А у Гейдельберга гучне ім'я, і кілька років тому йому було присвоєно звання "елітний університет".

Уже під час навчання у Німеччині великі німецькі та закордонні фірми підтримують дослідження студентів, аби потім влаштувати їх на роботу", - розповідає аспірант. А поки, щоб підробити, він проводить семінари з програмування, не забуваючи зустрічатися і з друзями. "Студентом буваєш тільки раз", - каже він. Отже, навіть навчаючись в одному з кращих вузів світу, можна поєднувати навчання і цікаве студентське життя. Євгенії, Михайлу і Євгенію це вдається!

Автор: Анастасія Смирнова

Deutsche Welle
22.02.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!