Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Німеччині Навчання в Німеччині: короткий огляд
Навчання в Німеччині: короткий огляд

Будь то яскраве нічне життя та культура Берліна, витончена пишність Мюнхена або ж пасторальна чарівність Середнього Рейну, що особливо приваблива, вам буде важко не знайти частини Німеччини, що підходить саме вам

Навчання в Німеччині: короткий огляд

Дійсно, друга за чисельністю населення країна в Європі (після Росії) в значній мірі характеризується своєю різноманітністю - що, мабуть, не дивно для країни, яка існувала як єдине ціле менше 150 років, і в якій регіональні традиції є незгасною частиною народної душі.

З легендарним минулим і сильним почуттям традицій німецька культура (скоріше навіть "культури"), безумовно, варта того, щоб познайомитися з нею на власному досвіді. Шанувальники архітектури будуть у своїй стихії, а ревнителі музики усвідомлять, що Німеччина була серцем світу класичної музики.

Не дуже багато народів можуть похвалитися таким барвистим календарем фестивалів - Октоберфест, Бекфішфест і Рейн у вогні - найяскравіші з них. Гурмани можуть насолоджуватися різноманітною і унікальною кухнею, починаючи від всесвітньо відомих ковбасок і сосисок до менш відомих цибулевих пирогів або особливих галушок. І, звичайно ж, це країна всесвітньо відомого німецького пива, в усій його, майже нескінченній, різноманітності.

Але ви також опинитеся в одній з найсучасніших країн світу, відомої своїми технологіями і промисловою потужністю, що зробила Німеччину четвертою за величиною економікою світу. Її багатонаціональна футбольна команда є індикатором толерантності її добре-освіченого населення, а Берлін володіє культурним капіталом, який змагається на рівних з Лондоном і Нью-Йорком. Виходячи з цього ми пропонуємо вам розглянути можливість навчання в Німеччині.

Вища освіта в Німеччині

За останніми підрахунками, близько 250 тисяч іноземних студентів навчаються в університетах Німеччини, що складає 10 відсотків від загального числа студентів країни. У зв'язку з великою кількістю університетів світового класу Німеччина стала одним з найпопулярніших напрямів для здобуття освіти за кордоном.

42 університети Німеччини входять у топ 500 рейтингу 2010 року QS World University Rankings, 12 з яких знаходяться в топ 200. Ці висококласні навчальні заклади ще більш привабливі завдяки низькій платі за навчання, яка складає не більше 500 євро на семестр, а в деяких регіонах взагалі відсутня.

Інтернаціоналізація є великим пріоритетом для багатьох німецьких університетів, тому, ви тут зустрінете як теплий прийом, так і групи підтримки, програми та заходи для іноземних студентів. Ще одним важливим наслідком цього прагнення до інтернаціоналізації є те, що система німецької вищої освіти йде в ногу з іншими країнами Європи - учасницями Болонського процесу. Ви знайдете програми бакалавра, магістра та доктора такого самого рівня і тривалості, як і скрізь.

У Німеччині є три типи вузів. Перші відомі просто як університети. Вони значною мірою є багатопрофільними установами, орієнтованими на науково-дослідну роботу. Далі, йдуть Fachhochschulen - університети прикладних наук, які зосереджені на підготовці студентів для робочих місць, що потребують особливих навичок і знань. Програми навчання в цих установах зазвичай містять практичні елементи або стажування. Третя категорія, коледжі мистецтв, кіно чи музики, більш орієнтовані на творчі професії і зазвичай мають особливі вимоги прийому, такі як тести на перевірку здібностей.

Хоча навчання в деяких вузах Німеччини проходить англійською мовою, особливо на післядипломному рівні, все ж у більшості вузів викладають німецькою. При цьому багато університетів пропонують інтенсивні курси німецької мови. А у випадку дружнього спілкування, багато німців говорять гарною англійською.

Візові вимоги

Як і скрізь у Європі, студенти з ЄС не зустрічають жодних обмежень, крім тих, що встановлені університетом самостійно. Студенти з-за меж ЄС повинні подати заяву на отримання студентської візи, а потім отримати право на проживання в Німеччині. Обидві групи мають довести свою компетентність у німецькій мові під час розгляду заяви (за винятком випадків вступу на англомовну програму навчання).

В основному, з такою шкільною підготовкою в Європі як А-level або Міжнародний бакалавріат, ви зможете відразу подавати документи до вузів Німеччини. Випускники шкіл з інших країн зобов'язані складати вступний іспит Feststellungsprüfung після одного або двох семестрів навчання. Ви можете перевірити, чи стосується це вас в онлайн базі DAAD (Німецька служба академічних обмінів).

Кількість студентів на деяких популярних програмах у німецьких університетах централізовано обмежена, і для цих програм студенти ЄС (а також з Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну), мають подавати заявки до Фонду прийому вищої освіти. Для кандидатів з країн, що не входять до ЄС, або тих, які подають заявки на необмежені програми, заяви слід надсилати безпосередньо до університету або через систему Uni-Assist, централізовану службу заяв, яку використовують більше 100 університетів Німеччини.

Корисні сайти про навчання в Німеччині:
Study in Germany http://www.study-in.de/en/
Асоціація німецьких студентських служб: http://www.studentenwerke.de/default.asp

QS TopUniversities. Переклад з англійської Освіта.ua.

Освіта.ua
19.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!