Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання у Франції Франція допомагатиме студентам з житлом
Франція допомагатиме студентам з житлом

Право на підтримку держави отримали всі студенти країни - в тому числі, й іноземці

Франція допомагатиме студентам з житлом

Франція зробила великий подарунок для студентів. Влада країни визнала вдалим експеримент з державною гарантією при оренді житла студентами. Відтепер у Франції кожен студент може розраховувати на гарантії спеціального державного фонду при оренді житла. Про це повідомляє euromag.ru.

Механізм допомоги народився в 2006 році в Аквітанії, де гарантії студентам при оренді житла став забезпечувати регіональний фонд. Цією можливістю скористалося більше 7000 молодих людей.

Починаючи з цього вересня, фонд поручительства за студентів-орендарів став загальнонаціональним і загальнодоступним. Право на підтримку держави отримали всі студенти країни - в тому числі, й іноземці, які навчаються у Франції.

«Заручитися гарантією держави при оренді житла можуть тепер всі студенти, які не мають поручителів, незалежно від рівня їх доходів, сімейного стану та громадянства», - заявила держсекретар вищої освіти Женев'єв Фіоразо.

Спеціальний державний фонд тепер допоможе студентам двічі. По-перше, він внесе заставу, необхідну при наймі квартири (за законом, сума застави дорівнює квартплаті за місяць). По-друге, компенсує власнику житла втрати в разі фінансової неспроможності наймача.

Скористатися держгарантією можуть всі студенти до 28 років. Для отримання підтримки сума квартплати не повинна перевищувати максимальної межі, що різниться по регіонах. Для провінції - це 500 євро, для столичного регіону - 600, для самого Парижа - 700 євро. Механізм підтримки не буде повністю безкоштовним для студентів-орендарів: їм доведеться відраховувати до спецфонду невеликі внески в розмірі 1,5% від квартплати.

Держсекретар Женев'єв Фіоразо зазначила, що механізм державного поручительства при оренді житла допоможе, перш за все, студентам з малозабезпечених сімей, а також студентам-іноземцям. За її словами, система державного поручительства повинна поліпшити умови прийому іноземних студентів у Франції, підвищити привабливість вищої освіти країни за кордоном.

Освіта.ua
10.09.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!