Франція допомагатиме студентам з житлом

Право на підтримку держави отримали всі студенти країни - в тому числі, й іноземці

Франція допомагатиме студентам з житлом

Франція зробила великий подарунок для студентів. Влада країни визнала вдалим експеримент з державною гарантією при оренді житла студентами. Відтепер у Франції кожен студент може розраховувати на гарантії спеціального державного фонду при оренді житла. Про це повідомляє euromag.ru.

Механізм допомоги народився в 2006 році в Аквітанії, де гарантії студентам при оренді житла став забезпечувати регіональний фонд. Цією можливістю скористалося більше 7000 молодих людей.

Починаючи з цього вересня, фонд поручительства за студентів-орендарів став загальнонаціональним і загальнодоступним. Право на підтримку держави отримали всі студенти країни - в тому числі, й іноземці, які навчаються у Франції.

«Заручитися гарантією держави при оренді житла можуть тепер всі студенти, які не мають поручителів, незалежно від рівня їх доходів, сімейного стану та громадянства», - заявила держсекретар вищої освіти Женев'єв Фіоразо.

Спеціальний державний фонд тепер допоможе студентам двічі. По-перше, він внесе заставу, необхідну при наймі квартири (за законом, сума застави дорівнює квартплаті за місяць). По-друге, компенсує власнику житла втрати в разі фінансової неспроможності наймача.

Скористатися держгарантією можуть всі студенти до 28 років. Для отримання підтримки сума квартплати не повинна перевищувати максимальної межі, що різниться по регіонах. Для провінції - це 500 євро, для столичного регіону - 600, для самого Парижа - 700 євро. Механізм підтримки не буде повністю безкоштовним для студентів-орендарів: їм доведеться відраховувати до спецфонду невеликі внески в розмірі 1,5% від квартплати.

Держсекретар Женев'єв Фіоразо зазначила, що механізм державного поручительства при оренді житла допоможе, перш за все, студентам з малозабезпечених сімей, а також студентам-іноземцям. За її словами, система державного поручительства повинна поліпшити умови прийому іноземних студентів у Франції, підвищити привабливість вищої освіти країни за кордоном.

Освіта.ua
10.09.2014