Times: у Франції готують успішних бізнесменів

Опубліковано рейтинг 100 навчальних закладів, що випускають управлінців великих підприємств світу

Times: у Франції готують успішних бізнесменів

Проаналізувавши 100 найбільш відомих навчальних закладів, британське видання Times Higher Education склало рейтинг університетів за кількістю успішних бізнесменів, які вийшли з їхніх стін. За повідомленням Euromag, перші п'ять місць у Європі отримали, як це не дивно, французькі навчальні заклади.

При складанні рейтингу співробітники журналу ґрунтувалися на даних Fortune Global 500, списку з 500 компаній світової величини, розподілених відповідно до обсягів щорічного доходу, який щорічно публікує американський журнал Fortune.

На основі цього списку видання Times Higher Education визначило університети та вищі школи, випускниками яких були керівники найуспішніших компаній.

"У той час, як більшість начальників великих компаній навчалися у рідній країні для отримання першого диплому про вищу освіту, значна частина з них продовжила свою освіту за кордоном, отримавши там ступінь магістра або доктора, - пише Times Higher Education. - Головним чином, країни, представлені в нашому рейтингу, відображають список Fortune Global 500, де як і раніше констатується перевага США, Азії та Європи".

У числі європейських університетів весь п'єдестал, а також 4-е і 5-е місця зайняли французькі навчальні заклади. З 18 країн учасниць світового рейтингу Франція представлена найбільшою кількістю університетів. Серед них, Політехнічна школа - найкращий представник топ -100.

На другому місці серед європейських шкіл і університетів - Вища комерційна школа Парижа (HEC Paris). Замикає трійку лідерів Національна школа адміністрації (ENA).

Четверте місце в Європі посіла французька бізнес-школа і дослідницький інститут INSEAD. Основний продукт школи - програма MBA - у даний час оцінюється як найкраща в Європі такими виданнями, як Forbes та BusinessWeek. Журнал Financial Times протягом кількох років поспіль визнає школу такою, яка представляє найкращу однорічну MBA-програму.

Гірнича школа Парижа (Mines Paris Tech), що веде свою історію з 1778 року, займає 5-е місце серед європейських навчальних закладів.

Окрім Франції, в десятці найкращих навчальних закладів представлені університети Великої Британії, Німеччини та Італії. Видання Le Figaro зазначає, що якщо у світових рейтингах британські університети вважаються одними з найпрестижніших, то в цьому специфічному рейтингу перший ВНЗ Великої Британії з'являється лише на 21 місці, а Кембриджський університет і зовсім на 45-му.

У європейському ж рейтингу Університет Оксфорда займає шосту сходинку. Кембриджський університет знаходиться за межами десятки найкращих.

Найкращий університет Німеччині - Університет Штутгарта, у світовому рейтингу розташовується на 28-ій позиції, в європейському - на 7-ій. Далі йдуть Ґеттінґенський університет ім. Георга - Августа і Мюнхенський технічний університет. Десятку кращих європейських університетів замикає італійський Університет Бокконі.

Серед інших країн у рейтингу представлені Іспанія (Папський університет Комільяс), Бельгія (Левенський католицький університет) та Нідерланди (Університет Ерасмус в Роттердамі).

Освіта.ua
10.10.2013