Франція відкрила шлях до англомовного навчання в країні

З метою залучення іноземних студентів Національні збори Франції схвалили план щодо збільшення числа англомовних програм у французьких університетах

Франція відкрила шлях до англомовного навчання в країні

Днями нижня палата парламенту Франції схвалила план, що стосується збільшення кількості англомовних програм в університетах, незважаючи на критиків ініціативи, які зазначають, що вона буде підривати зусилля, спрямовані на популяризацію французької мови.

Голосуванню передувала гострі дебати, в ході яких супротивники ініціативи говорили про загрозу самобутності Франції, повідомляє France24.

"Люди, які все більше спілкуються іноземною, поступово втрачають свою ідентичність", - вважає один із противників плану депутат Жак Міар. У відповідь на такі висловлювання інший законодавець назвав спір "бурею в склянці води" і звинуватив опонентів у "фобії до іноземних студентів".

План, що передбачає появу навчальних програм в університетах іншими мовами, спрямований на збільшення кількості іноземних студентів у Франції з 12% до 15% відсотків до 2020 року.

Критики кажуть, що ініціатива завдасть шкоди багаторічним зусиллям із захисту французької мови, в той час як прихильники стверджують, що вона поліпшить можливості працевлаштування французької молоді та підвищить привабливість університетів країни.

Як відомо, Франція протягом багатьох років ревно пропагувала використання французької за допомогою культурних організацій, як на власній території, так і в інших країнах.

Освіта.ua
29.05.2013