Вартість оренди студентського житла у Франції

Напередодні нового навчального року експерти порівняли вартість оренди студентського житла у Франції

Вартість оренди студентського житла у Франції

Виявилося, що ціни в Парижі, куди в основному і прагнуть потрапити іноземні студенти, в середньому в 3-4 рази вище, ніж в сусідніх зі столичним регіонах. Але є і хороші новини: з серпня 2012 року власників житла обмежили в праві підвищувати ціни.

З 1 серпня у Франції набрав чинності новий закон, який неодмінно повинен порадувати тих, хто планує орендувати житло в цій країні.

Відтепер господарі квартир не зможуть підвищувати вартість оренди на власний розсуд, тому що влада жорстко встановила максимальну величину підвищення ціни. З 2012 року в сфері оренди житла не повинна перевищувати 2,2% на рік, тобто, наприклад, трикімнатна квартира в Парижі, виставлена для оренди за 1500 євро, не може коштувати більше 1 533 євро до кінця року. Зміни торкнуться таких міст, як Ам'єн, Аннесі, Анмас, Бове, Бордо, Креі, Форбах, Гренобль, Ля Рошель, Гавр, Лілль, Ліон, Марсель, Мантон, Монпельє, Нант, Ніцца, Арль, Париж, Страсбург та інших.

Згідно зі статистикою, в 2011 році орендна плата в паризькому регіоні зросла в середньому на 2,4%. Підвищення цін на житло було пов'язане зі зростанням вартості оренди для нових орендаторів - на 6%. У самому Парижі середнє зростання цін склало 3,5%, оренда зросла до 23,4 євро за кв. м.

Напередодні введення нового закону, дослідницький центр "Century 21" провів аналіз вартості оренди нерухомості у Франції, вивчивши пропозиції по так званому "студентському житлу", площа якого зазвичай перебуває в діапазоні від 15 до 20 кв. м.

За даними експертів, ціни на житло по країні відрізняються не дуже сильно, якщо не брати до уваги Париж, квартира в якому обійдеться в 3-4 рази дорожче аналогічного житла в провінції.

Орендувати житло на майбутній навчальний рік у французькій столиці зараз можна за ціною 550-800 євро на місяць, в той час як в розташованому неподалік Парижа Діжоні ціна на аналогічний варіант складе 280-500 євро.

Найбільш бюджетні варіанти житла можна знайти в Труа, Ангулемі, Бове та інших провінційних містах. Тут можна орендувати невеличку квартиру за 200-300 євро. При цьому через невеликий розмір цих міст час на дорогу до місця навчання буде мінімальним.

Варто відзначити, що крім самого Парижа, досить високі ціни на житло в районах Версаля (400-650 євро), Кретея (380-650 євро), Ніцци (350-550 євро) і Марселя (350-500 євро). Найвищі ціни на Лазурному березі виявилися в Антібі, де ціна оренди починається від 480 євро. За даними "Century 21", в інших регіонах знайти бюджетний варіант за 250-300 євро буде простіше.

Вирішення питань проживання для іноземних студентів повністю лягає на них самих, так як французькі вузи займаються виключно освітнім процесом і не мають власних гуртожитків. Зазвичай, у разі звернення студента до адміністрації вузу, йому дають направлення до різних громадських студентських організацій, які і допомагають у підборі студентського житла.

Зазвичай таке житло це апартаменти на кілька людей. Це може бути квартира на 2-3 кімнати, в кожній з яких живуть 1-2 людини. В середньому, в таких апартаментах можуть проживати до 4-5 осіб.

euromag.ru
01.08.2012