Франція відкриє кар'єрні перспективи для студентів-іноземців

Уряд Франції має намір найближчим часом скасувати циркуляр, який обмежував можливість працевлаштування іноземних студентів. Відтак, іноземці, які отримали дипломи у Франції, зможуть розраховувати на безстроковий контракт у французьких компаніях

Франція відкриє кар'єрні перспективи для студентів-іноземців

Про це заявила міністр науки та вищої освіти Франції Женев'єв Фіоразо, повідомляє УКРІНФОРМ.

"Скасування циркуляра колишнього міністра внутрішніх справ Франції Клода Геана, який обмежував можливість працевлаштування іноземних студентів - це нагальна потреба. Циркуляр буде скасовано найближчим часом", - сказала міністр.

Після скасування цього документа іноземні студенти, які отримали дипломи у Франції, зможуть, як і раніше, розраховувати на безстроковий контракт у французьких компаніях. На переконання урядовців, це підвищить привабливість та конкурентоспроможність Франції.

Водночас усіх, хто бажає розпочати кар'єру після навчання у Франції, чекає істотне збільшення збору за отримання дозволу на роботу і проживання - з 85 до 349 євро.

Видане у травні 2001 року Міністерством внутрішніх справ Франції розпорядження ускладнило процедуру зміни статусу іноземця - від студента до особи, що має право на працевлаштування у цій країні. Більшість іноземних дипломованих фахівців стикнулися з відмовами у наданні дозволу на проживання та роботу.

Це нововведення викликало обурення в академічних колах, серед роботодавців та політиків. Критики такої ініціативи МВС вважали, що подібні "поліцейські заходи" позбавляють Францію іноземних кваліфікованих фахівців. Після тиску з боку громадськості та роботодавців МВС пішло на певні поступки, але підприємці вважають їх недостатніми.

Укрінформ
06.06.2012