Що робить Париж найкращим містом світу для студентів?

Якщо ви стежите за світовими рейтингами університетів, то вам звично бачити університети США у верхній частині таблиці, тому перша десятка рейтингу міст QS Best Student Cities 2012 може вас здивувати

Що робить Париж найкращим містом світу для студентів?

У нещодавно опублікованому рейтингу кращих міст світу для студентів Париж посів перше місце і разом з п'ятьма іншими європейськими містами - Лондоном, Віднем, Цюріхом, Берліном і Дубліном входить в першу десятку рейтингу.

Рейтинг міст, складений компанією QS, заснований на 12 показниках згрупованих в 5 категорій і оцінює такі фактори, як фінансова доступність, кількість студентів, перспективи працевлаштування та якість життя для студентів. При цьому замість того щоб зосереджуватися на окремих університетах, рейтинг кращих міст для студентів оцінює досвід навчання в різних містах.

І хоча провідні університети США, безсумнівно, пропонують інфраструктуру і дослідницькі можливості світового класу, ряд європейських міст має явні переваги, якщо враховувати й інші аспекти студентського досвіду.

За словами Денні Бірна, головного редактора сайту TopUniversities.com, який публікує рейтинг, однією з таких переваг, безсумнівно, є доступність. У той час, як багато студентів грузнуть в кредитах, щоб фінансувати свою освіту, університети в Парижі та багатьох інших містах континентальної Європи як і раніше пропонують якісну освіту за доступними цінами.

Іноземні студенти провідних паризьких університетів щорічно платять менше 1000 доларів США за навчання, в порівнянні з 18 000 доларів у Великобританії і 40 000 доларів в США, що може дати значну економію в 150 000 доларів протягом чотирьох років навчання.

Крім того, в Парижі знаходиться півтора десятка навчальних закладів, які входять до світових рейтингів університетів, що дає студентам широкий і різноманітний вибір. Латинський квартал міста, зокрема, є центром студентської активності, з такими відомими вузами як Sorbonne, École Normal Supérieure і École des Mines de Paris.

Ще один аспект, який виділяє французьку столицю - це ряд місцевих і міжнародних роботодавців, які прагнуть наймати випускників. Паризькі випускники вважаються кращими серед роботодавців у Франції й у всій Європі, що відображає високий рівень навичок і знань, накопичених за студентські роки, а також міжнародну орієнтацію паризьких випускників. І, незважаючи на поточну фінансову невизначеність в Європі, Париж пропонує безліч можливостей для випускників через своє розташування в самому серці Європейського Союзу.

Ще однією особливістю європейських міст, розташованих у верхній частині рейтингу, є їх високий рівень якості життя, оцінюваний щорічно Mercer Quality of Living Index, який враховує такі фактори, як безпека, якість комунальних послуг та інфраструктури, відпочинок і навколишнє середовище.

Чудовим прикладом є Відень, який став кращим містом в світі за якістю життя в 2011 році і в підсумку займає п'яте місце в рейтингу кращих міст для студентів. При цьому висока якість життя характерна і для інших великих європейських міст у верхній частині таблиці: Мюнхена, Цюріха, Берліна, Копенгагена, Амстердама, Стокгольма, Дубліна і, природно, Парижа.

У рейтинг увійшли міста з населенням більше 250 000 чоловік, а також ті, в яких розташовано два або більше університетів, що входять в топ 700 QS World University Rankings. В даний час цим критеріям відповідають 98 міст світу, з яких в рейтинг увійшли перші 50. Ці критерії виключають Оксфорд, Кембридж та подібні до них, хоча, звичайно, багато людей вважають за краще вчитися в малих містах та селищах. Тим не менш, мета рейтингу полягає в порівнянні великих міст, а не тільки тих, на території яких знаходяться всесвітньо відомі університети.

Освіта.ua
22.02.2012