Навчання у Великій Британії: шлях до мрії української студентки
PR

Досвід навчання випускниці ліцею «Еколенд» у London College of Fashion (University of the Arts London (UAL)

Навчання у Великій Британії: шлях до мрії української студентки

Кожен з нас щодня робить вибір. Цих виборів є безліч: від простих до складних, від побутових до глобальних, які в майбутньому матимуть вирішальний вплив на життя.

Іноді обирати дуже легко, але зазвичай до варіантів, які пропонує життя, варто підходити вкрай виважено та помірковано. У більшості випадків обирати буває надскладно, адже рішення часто зіштовхуються з думками та порадами оточуючих людей.

Серед важливих рішень, які приймають випускники шкіл – вибір професії та місця, де продовжити навчання: коледж, інститут, університет тощо. Також треба обрати країну, куди податися, щоб здобути омріяні знання та навички. Тут варто знайти для себе баланс: чути думки інших, але й не загубити свою мрію, як свого часу зробила випускниця приватного ліцею «Еколенд» Софія.

Навчання в London College of Fashion (University of the Arts London (UAL)

Отож, знайомтеся – Софія. Школу їй довелося закінчувати в розпал війни, але свій освітній вибір вона зробила ще задовго до цього. Зі слів мами, сьогодні Софія – одна з найкращих учениць, і отримала ранню пропозицію на наступний рік, тобто її зарахували без складання іспитів, а таких преференцій здобули лише 2 учні зі 100. Студентка розповість про те, як усе було, та про її емоції від навчання у Великій Британії.

Софіє, як називається заклад у якому Ви навчаєтеся?

Я здобуваю освіту в University of the Arts London (UAL), а саме London College of Fashion. Навчання тут поділяється на 3 напрямки: бізнес, дизайн і медіа.

Який фах Ви для себе обрали? Чому Вам до вподоби саме ця спеціальність?

Для себе я обрала бізнес напрям, а саме Strategic Business Fashion Management (Стратегічний бізнес менеджмент у моді). Ще з восьмирічного віку я хотіла створити власний бренд одягу, тому тепер вивчаю його побудову і функціонування у своєму університеті.

Розкажіть, будь ласка, трішки про те, як відбувається навчальний процес.

Навчальний процес тут поділений на 3 семестри, кожен семестр триває 3 місяці. У першому семестрі у нас були заняття з усіх трьох напрямів: дизайн, медіа і бізнес, заняття з IT технологій (ми вивчали такі програми, як Photoshop, Illustrator, InDesign та інші) і заняття з академічних знань. Нас вчили правильно робити референси на джерела інформації / зображення, як писати есе та інші речі, які нам знадобляться під час навчання.

Для вступу на цей курс потрібен нижчий рівень англійської, ніж для бакалаврату, тому студенти, у яких недостатній рівень, мають ще додаткові заняття з англійської та екзамен у кінці навчального року (це фінансує університет).

Під час першого семестру ми також пробували себе в ролях дизайнерів, стилістів, фотографів, журналістів, редакторів, баєрів, маркетологів та в багатьох інших ролях у сфері дизайну, медіа і бізнесу. До кінця семестру потрібно було визначитись із напрямом та здати свою роботу. На основі цієї роботи та особистих побажань студентів розподіляють за напрямками.

У другому семестрі ми займалися лише своїм напрямом та пробували свої сили у різних ролях вже в його межах. Наприклад, за моїм напрямком я аналізувала бренди, товар, нові тенденції, намагалася їх передбачити та створити відповідний товар, що притаманний бізнес-менеджменту. Далі для цього продукту я писала тексти, робила креативи, слогани, логотипи та інші речі, щоб упакувати його як маркетолог. Також студенти у ролі баєрів вираховують, скільки якого товару потрібно закупити і куди завезти. Крім того, ми ще розробляли інтер’єр і вітрини магазину, у якому продаватимемо, як візуальні мерчендайзери. До кінця другого семестру слід було визначитися із бакалавратом, на який хочемо вступити наступного року.

У проєкті третього семестру фактично робили те саме, що і в другому, але з більшим акцентом на вже обраний курс.

Бакалаврат тут триває 3 роки, але є вибір провести один рік із працевлаштуванням в індустрії. У цьому випадку навчання триватиме 4 роки. І ще 1 рік магістратури. Хоча тут часто закінчують лише бакалаврат, а на магістратуру йдуть після кількох років роботи в сфері моди.

Також в нас є спілка представників студентів, до якої я входжу. Це дуже схоже на наш шкільний парламент в ліцеї «Еколенд», тільки тут немає президента і заступника. Цього року нас було 8 представників, і ми раз на семестр мали конференції із вчителями та керівництвом, де ділились своїми зауваженнями і побажаннями.

Що Вам подобається найбільше?

Найбільше мені подобається в навчанні те, що я, по-перше, займаюся тим, що люблю. По-друге, ці навички й інструменти я можу використовувати як у власному бізнесі, так і на роботі у будь-якого бренду, навіть необов’язково модного, і третє це ресурси, до яких в мене тут є доступ.

А що хотіли б змінити чи доповнити?

Єдине, що хотілось би додати це принести сюди з ліцею тепло та затишок. В «Еколенді» ми всі один одного знаємо і всі один одному допомагаємо. Ми велика дружня родина. Хотілось би, щоб тут теж всі були такі близькі й дружні.

Як з проживанням, харчуванням, медичним супроводом?

Проживати тут можна у гуртожитках, у родичів чи друзів, на квартирах, будь-де, де тільки можна. Це питання повністю на розсуд і відповідальність студента. Зазвичай кожен сам шукає собі помешкання, та найчастіше перебувають у студентських апартаментах (гуртожитках).

Щодо медицини університет дає контакти медичного закладу, до якого можна записатись безкоштовно. Щодо подальших прийомів, я особисто не знаю, слава Богу, за весь навчальний рік вони мені не знадобились. Харчування в самій Британії дуже відрізняється від українського в плані корисності. Хоча наш університет старається надати нам корисну здорову їжу, як може, жодна canteen не зрівняється з нашою їдальнею. У цьому аспекті я за домом теж сумую.

Чи є у Вас наставник, до якого можна звернутися за допомогою?

Із наставниками і допомогою студентам тут теж по-іншому. Якщо є якась проблема, ми, звісно, можемо звернутись по допомогу, але нас швидше за все скерують до відповідного спеціаліста: якщо ментальні проблеми і потрібно щось обговорити до психолога, якщо технічні моменти до того, хто за це відповідає, а якщо питання щодо предмета вчитель може виділити час на уроці або після на обговорення. Доволі поширений досвід розглядати звернення дистанційно і надсилати відповідь електронною поштою.

Чим Ви займаєтеся, окрім навчання?

Перший рік я знайомилась з іншими студентами і підшукувала друзів. Потім ми разом досліджували Лондон та випробовували звичні нам речі у новому місті, такі як кухня, розваги, похід у музеї, галереї (що, до речі, частенько було нашими університетськими завданнями). Наприклад, піти в музей вибрати будь-який модний елемент з історії і написати про нього есе.

Окрім того, на канікулах я займаюсь саморозвитком і продовжую вивчати китайську мову, подорож з якою я розпочала саме в «Еколенді». Навчали нас її в ліцеї дуже якісно, адже після 5 років перерви я пам’ятаю майже все, що вивчила тоді.

Наскільки легко було знайти нових друзів?

На нульовому курсі, з якого я стартувала, вчаться лише студенти інших країн, британські однокурсники приєднаються до нас лише з бакалаврату. Через те що системи освіти у всіх країнах дуже різні, інтернаціональних студентів не допускають до бакалаврату без проходження цього нульового року. Адже саме тут знайомлять із британською системою освіти.

Це дуже цікаво пізнавати інші культури, традиції та ділитись своїми. Шалено вдячна нашому «Еколенду», що можу поговорити на безліч тем з історії різних країн та здивувати знанням з географії. Друзів було знайти вкрай легко, бо всім цікаво пізнавати щось нове, тому тут всі дуже товариські й доброзичливі.

Що б Ви порадили учням, які теж в пошуках «свого» вишу?

Завжди слухайте своє серце, лиш воно знає істинний шлях. Ідіть у ту сферу, у яку хочете йти, займайтесь у житті тим, що любите. Не думайте надто багато над тим, чи перспективно це, чи вигідно… Час летить, все кардинально змінюється, і може статись, що завгодно.

Ми не знаємо, які сфери будуть найбільш стабільні, розум може намагатись це передбачити на якийсь період, але серце буде завжди знати точно. Використовуйте розум і серце за їх призначенням і виконуйте свою місію в житті.

Що Вам свого часу допомогло визначитись з професією і закладом?

Я поставила собі одне просте питання: «Що я буду відчувати, якщо колись побачу, як хтось зробив те, про що я мріяла, чого хотіла, що могла реалізувати, але від чого відмовилась?» Пригадую, моя відповідь була гнів, жаль і сум. Я розуміла, що навіть якщо зараз я виберу щось інше, все одно буду хотіти займатись тим, про що мрію. Тому я вирішила пропустити цей етап смутку у своєму житті і уникнути його, зробивши все, що я можу, щоб досягти, чого я хочу.

І з цього моменту свого життя, можу сказати, що я дуже вдячна і рада всім своїм діям і вірності собі. Якби я піддалась сумнівам, не сталось би всіх див, які привели мене сюди, на моє місце. Тому ось те, що я точно можу сказати від себе: «Завжди пам’ятайте: у Вас є сили, потенціал і можливість втілити свою найбільшу, найсильнішу і найграндіознішу мрію! Якщо б Вам вона була непосильна, ви б її просто не придумали».

А шлях і шанси знайдуться завжди. Можливо, буде нелегко, можливо, буде іноді страшно, але поки ви на своєму шляху все відбуватиметься неймовірно цікаво, і весь Всесвіт вам допомагатиме у вашій справі!

Зрештою, ви ніколи не дізнаєтесь, чи справді воно так важко і страшно, поки не спробуєте!

Освіта.ua
22.08.2023