Навчання в Польщі: Collegium Civitas

Сергій Зимогляд про навчання в польському Collegium Civitas

Навчання в Польщі: Collegium Civitas

Сергій Зимогляд навчається на курсі програми Nowe Media (нові ЗМІ, медіа) в Collegium Civitas, Польща. Вартість навчання за семестр – 3200 злотих (1100 дол. США).

Університет

Я вчусь у столиці Польщі Варшаві в недержавному вищому навчальному закладі «Collegium Civitas». Університет був заснований у 1997 році за сприяння й під патронажем Польської академії наук. Після закінчення бакалаврату в Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка я вирішив продовжити своє навчання в Польщі в магістратурі за спеціальністю «Nowe Media» (нові ЗМІ, медіа). Про вищий навчальний заклад я дізнався від знайомих, але практичні поради та корисну інформацію отримав уже в польському посередницькому агенстві «Study in Poland». Найбільшим приємним сюрпризом була відсутність оплати за послуги цього агенства.

На навчання я поступив за звичайною програмою набору студентів. Умовою вступу було надання стандартного пакету документів, а вартість навчання склала близько 3200 злотих за один семестр. У цю суму не входять одноразова оплата «за запис» – 320 злотих та одноразова оплата при наборі – 100 злотих.

Процес
вступу

Сам процес вступу до університету не був особливо складним. З документів мені знадобились перекладений на польську мову диплом бакалавра й апостиль, який робиться в Міністерстві освіти і науки України в Києві. Крім цього ВНЗ потрібні були моя медична довідка й фотографії для залікової книжки, а також студентського квитка. Обов'язковою умовою вступу була коротка співбесіда щодо моєї спеціалізації. Проблем з візою не було, бо, маючи запрошення з університету на співбесіду або безпосередньо на навчання, ви з легкістю отримуєте візу.

Вибір місця навчання

Моєю головною мотивацією було навчання в Польщі. На вибір країни вплинула легкість у вивченні польської мови. Вибір міста навчання випав на столицю Польщі Варшаву із причини географічної близькості, а також через престижність столичних навчальних закладів.

Труднощі

Із труднощів навчання в Польщі в перший час можна відзначити хіба що адаптацію до оточення, в якому всі розмовляють чужою для тебе мовою. Проте вже через кілька місяців моя польська значно покращилась, і ця проблема зійшла нанівець.

Проблем із житлом у Варшаві в мене не виникло, оскільки іноземним студентам за бажанням надається гуртожиток вартістю від 375 до 500 злотих на місяць. З орендою квартир у Варшаві ще простіше, але й ціна відповідно на порядок вище, ніж у гуртожитку.

Уся необхідна література для навчання надається навчальним закладом. Мені не доводилось докуповувати підручники, а всю потрібну інформацію я знаходив в Інтернеті або бібліотеці. Якщо казати про дозвілля та спорт, то в університеті створені всі умови, є сучасний спортивний зал, крім цього ви можете записатись у багато спортивних секцій.

Бажаєте розповісти про своє навчання? Умови участі у проекті "Досвід навчання за кордоном" дивіться за таким посиланням.

Освіта.ua
18.04.2014