Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Досвід навчання Навчання в Польщі: Collegium Civitas
Навчання в Польщі: Collegium Civitas

Сергій Зимогляд про навчання в польському Collegium Civitas

Навчання в Польщі: Collegium Civitas

Сергій Зимогляд навчається на курсі програми Nowe Media (нові ЗМІ, медіа) в Collegium Civitas, Польща. Вартість навчання за семестр – 3200 злотих (1100 дол. США).

Університет

Я вчусь у столиці Польщі Варшаві в недержавному вищому навчальному закладі «Collegium Civitas». Університет був заснований у 1997 році за сприяння й під патронажем Польської академії наук. Після закінчення бакалаврату в Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка я вирішив продовжити своє навчання в Польщі в магістратурі за спеціальністю «Nowe Media» (нові ЗМІ, медіа). Про вищий навчальний заклад я дізнався від знайомих, але практичні поради та корисну інформацію отримав уже в польському посередницькому агенстві «Study in Poland». Найбільшим приємним сюрпризом була відсутність оплати за послуги цього агенства.

На навчання я поступив за звичайною програмою набору студентів. Умовою вступу було надання стандартного пакету документів, а вартість навчання склала близько 3200 злотих за один семестр. У цю суму не входять одноразова оплата «за запис» – 320 злотих та одноразова оплата при наборі – 100 злотих.

Процес
вступу

Сам процес вступу до університету не був особливо складним. З документів мені знадобились перекладений на польську мову диплом бакалавра й апостиль, який робиться в Міністерстві освіти і науки України в Києві. Крім цього ВНЗ потрібні були моя медична довідка й фотографії для залікової книжки, а також студентського квитка. Обов'язковою умовою вступу була коротка співбесіда щодо моєї спеціалізації. Проблем з візою не було, бо, маючи запрошення з університету на співбесіду або безпосередньо на навчання, ви з легкістю отримуєте візу.

Вибір місця навчання

Моєю головною мотивацією було навчання в Польщі. На вибір країни вплинула легкість у вивченні польської мови. Вибір міста навчання випав на столицю Польщі Варшаву із причини географічної близькості, а також через престижність столичних навчальних закладів.

Труднощі

Із труднощів навчання в Польщі в перший час можна відзначити хіба що адаптацію до оточення, в якому всі розмовляють чужою для тебе мовою. Проте вже через кілька місяців моя польська значно покращилась, і ця проблема зійшла нанівець.

Проблем із житлом у Варшаві в мене не виникло, оскільки іноземним студентам за бажанням надається гуртожиток вартістю від 375 до 500 злотих на місяць. З орендою квартир у Варшаві ще простіше, але й ціна відповідно на порядок вище, ніж у гуртожитку.

Уся необхідна література для навчання надається навчальним закладом. Мені не доводилось докуповувати підручники, а всю потрібну інформацію я знаходив в Інтернеті або бібліотеці. Якщо казати про дозвілля та спорт, то в університеті створені всі умови, є сучасний спортивний зал, крім цього ви можете записатись у багато спортивних секцій.

Бажаєте розповісти про своє навчання? Умови участі у проекті "Досвід навчання за кордоном" дивіться за таким посиланням.

Освіта.ua
18.04.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!