Навчання в Іспанії: University of Barcelona

Вікторія Лапа про навчання в іспанському Університеті Барселони

Навчання в Іспанії: University of Barcelona

Вікторія Лапа навчається на курсі програми «International economic law and policy» в University of Barcelona, Іспанія. Вартість навчання за рік – 19000 євро. Отримала стипендію на навчання за кордоном за програмою «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука та 50-відсоткову знижку на навчання від університету.

Вступ до університету


Процес вступу доволі простий, як і в більшості університетів Європи. Необхідно заповнити аплікаційну форму на сайті програми, потім можна надіслати документи у відсканованому вигляді координатору програми або звичайною поштою на вказану адресу.

У цілому перелік документів стандартний: фото, копії диплому, мотиваційний та рекомендаційні листи. Навчання проходить англійською мовою, тому в переліку документів указується необхідність надання сертифікатів TOEFL або IELTS.

Щодо візових процедур, то Іспанія вимагає перекладу диплома на іспанську мову акредитованим перекладачем з подальшим апостилем. У посольстві Іспанії в Україні можна отримати інформацію про акредитованих перекладачів. Крім того, необхідно мати медичну довідку для від’їжджаючих за кордон 082/о та довідку про відсутність судимості з подальшим апостилем.

Координатори програми намагаються допомогти з візовими питаннями, тому іноді можуть надсилати листи в посольство із проханням прискорити процес або надати додаткові документи, що підтверджують ваше зарахування на курс програми.

Про вибір навчального закладу


Ураховуючи те, що магістерська програма «Міжнародне економічне право та політика» – нестандартна (not regular) програма університету Барселони, то доцільніше буде розповісти саме про вибір цієї програми. Незважаючи на назву «Міжнародне економічне право», основний фокус програми спрямований на міжнародне право Світової організації торгівлі, тобто на торговельне право.

В Європі всього дві магістерські програми, які спеціалізуються на праві СОТ (інша – в університеті Берна, Швейцарія). Тому, якщо ваша мрія працювати у сфері права СОТ, – шлях буде в одну із цих країн. Проте вартість навчання в Берні набагато вище, та й жити у Швейцарії дорожче, ніж в Іспанії.

Унікальність цієї програми в тому, що всі професори програми – visiting professors, кращі фахівці та науковці в даній галузі. Професори приїжджають з різних країн світу: Аргентини, США, Канади, Швейцарії, Нідерландів. Деякі з них читають лекції в Гарварді, World Trade Institute, надають урядам країн консультації з торговельної політики. Серед них – спеціалісти з Європейської комісії (Брюссель), члени Апеляційного органу з вирішення спорів СОТ (Женева), засновники та партнери юридичних компаній, що працюють у даній галузі.

Труднощі під час навчання


Мабуть, багато студентів, які бачать назву міста, де проходить навчання (Барселона), думають: «Буду насолоджуватись тапасами, пити сангрію, ходити на пляж й інколи вчитись». Так, в Іспанії сієста із 14 до 17 години дня, коли більшість крамниць не працює; іспанці люблять жити, не поспішаючи, проте все це може статися з вами, якщо ви будете навчатися за стандартною магістерською програмою іспанською мовою.

Ураховуючи те, що програма, на курсі якої я навчаюсь, – нестандартна, навантаження – приблизно 20 год. лекцій на тиждень, до того ж, перед кожною лекцією треба читати приблизно 150–200 сторінок рекомендованої літератури або робити якесь коротке завдання, усе залежить від предмета. Зважаючи на те, що всі професори – visiting, після кожного курсу – тест і письмовий take home exam. Більшість курсів тривають 1–1,5 тижня, тому майже кожні вихідні маєш take home exam, який потребує доволі багато часу, і вільний час випадає іноді лише ввечері неділі.

Через усе це спочатку мені було важко звикнути до інтенсивного графіка навчання. А потім, коли вже після перших 2–3-х місяців побудуєш свій графік, можна трохи часу приділяти спорту, вивченню іспанської мови. Ще раджу до від’їзду хоча б вивчити основні фрази іспанською мовою, бо люди похилого віку погано володіють англійською.

Робота під час навчання


Зважаючи на економічний стан країни, знайти part-time job дуже важко, та й завантаженість курсу програми не дозволяє працювати. Згідно із правилами національної іспанської візи типу «D» та після отримання картки іноземного студента, дозволяється працювати, але необхідно ще отримати дозвіл на роботу, сплатити податок. Навчаючись на курсі даної програми, я не раджу працювати, тому що це буде тільки шкодити навчанню, та й фізично встигати працювати майже неможливо.

Інформаційне забезпечення


В основному всі необхідні матеріали координатори програми роздають уже в роздрукованому вигляді. Необхідно придбати лише кілька книжок. Усі статті та доступ до міжнародних бібліотечних систем надаються разом з онлайн-доступом до університетської бібліотеки.

Проживання


Майже всі студенти моєї групи не проживають у гуртожитку. Більшість орендують кімнати у квартирах спільно з іншими студентами. Але якщо шукати квартиру у старому центрі міста, то треба враховувати, що там іноді дуже шумно, та й у багатьох квартирах є кімнати, куди майже не попадає сонячне світло, бо вікно виходить у шахту ліфта. Деякі студенти живуть у передмісті Барселони, вартість житла там може бути трохи меншою, але витрачається більше часу на дорогу до університету – десь 1,5 години. Орієнтовна вартість житла, якщо ви орендуєте його разом з іншими студентами, складає 350–450 євро. Під час пошуку раджу користуватись такими сайтами, як www.loquo.com, www.idealista.com, www.easypiso.com.

Як заощадити


Обід у столовій університету коштує 7,50 євро, але продукти можна купувати в супермаркеті й готувати самому, що буде дешевше. Овочі та фрукти можна купити за приємну ціну не в супермаркеті, а в овочевих лавках.

Студенти віком до 25-ти років можуть купити проїзний квиток на три місяці на всі види транспорту T–jove, вартість якого 105 євро на одну зону, яка охоплює все місто. Також у Барселоні є сервіс оренди велосипедів bicing, який коштує 45 євро на рік. Станції з велосипедами розташовані майже по всьому місту. Багато студентів використовують даний сервіс.

Відпочинок і спорт


Барселона – дуже багате місто у плані культурного життя. У вересні-жовтні багато заходів проходить під відкритим небом. Наприклад, у вересні святкують День Каталонії та фестиваль Ла Мерсе (святої Барселони), де можна побачити хід ляльок-гігантів, шоу фейєрверків, ланцюг з людей, які тримають прапор Каталонії.

Також у місті проходить багато виступів сучасних гуртів, концертів класичної музики, але квитки не дуже дешеві – у середньому 20–50 євро. Деякі музеї іноді можна відвідати безкоштовно. Наприклад, у музей Пікассо в неділю після 3-ї години дня вхід вільний. У Барселоні майже в кожному районі міста є прекрасні зелені парки, де можна читати книжки, займатися спортом. До того ж спортцентр нашого університету пропонує річний абонемент, який включає можливість відвідувати різні заняття, включаючи плавання, йогу, пілатес. Орієнтовна ціна абонемента – 200–250 євро.

Працевлаштування та кар’єра


В університеті є «Центр кар’єри», координатори програми на її початку проводять з кожним студентом співбесіду і просять надати свої побажання про майбутнє працевлаштування. Протягом року на форумі програми публікуються оголошення про вакансії або можливості стажування. Також програма включає в себе дві навчальні поїздки: у Женеву та Брюссель. У Женеві можна призначити зустріч, наприклад, із представником у СОТ своєї країни та інших міжнародних організацій. Беручи до уваги потребу нашої країни у висококваліфікованих юристах у сфері торговельного права, я планую працювати в Україні.

Бажаєте розповісти про своє навчання? Умови участі у проекті "Досвід навчання за кордоном" дивіться за таким посиланням.

Освіта.ua
29.11.2013