Навчання на Кіпрі: University of Nicosia

Анжеліка Полівода про навчання в найбільшому приватному університеті Кіпру

Навчання на Кіпрі: University of Nicosia

Анжеліка Полівода - навчається на програмі «Магістр бізнес-адміністрування (MBA)» в Університеті Нікосії, Кіпр.

Процес навчання


Навчання мені дуже подобається, лекції пізнавальні, викладачі з ентузіазмом і належним професіоналізмом підходять до викладання предметів, намагаються зацікавити студентів. Підхід до навчання суто практичний, усе побудовано на «case studies» (методі ситуаційного аналізу), зазвичай до лекції готуєшся заздалегідь, іспити засновані виключно на «case study».

Усі лекції представлені у презентаціях, які можна знайти на так званому «Інтранеті» (внутрішньому веб-сайті університету, створеному з метою обміну інформацією). Окрім лекцій та статей там також можна знайти фінансову інформацію й дані про свою успішність, здійснити онлайн-реєстрацію на лекції, побачити вакансії на роботу, оголошення для студентів, що стосуються житла, новини університету та багато чого іншого.

Підхід до студентів з боку викладачів максимально об'єктивний і доброзичливий. Вони іноді допомагають у пошуках роботи, що актуально в посткризовий час на Кіпрі, знайомлять зі студентами зі схожим «бекграундом», на лекції запрошують людей зі сфери бізнесу, які діляться своїм досвідом з актуальних питань, що вивчаються на лекції. Оскільки навчання проходить виключно англійською мовою і половина студентів приїжджають з абсолютно різних країн, це ще й чудова можливість попрактикувати мовні навички.

Перші труднощі


Найбільші труднощі були пов'язані з необхідністю швидко освоїти необхідну термінологію англійською мовою.

Транспорт


Приблизно 80 % наших студентів пересуваються на власних автомобілях. Можна використовувати громадський транспорт, і він дуже комфортабельний, але працює тільки до 21:00 і за прописаним маршрутом.

Працевлаштування


Студентам не із країн Європейського Союзу дозволяється працювати не більше двадцяти годин на тиждень під час навчання і 38 годин на тиждень на канікулах на чітко встановлених Міграційною службою Кіпру роботах.

В університеті є «кар'єрний» центр і він пропонує можливості працевлаштування, участі в різних семінарах (безкоштовно) та виробничій практиці. Там також можна отримати допомогу при написанні резюме та проходженні інтерв'ю. Більше того, раз на рік проводиться так званий кар'єрний ярмарок, на який з'їжджаються представники великих кіпрських компаній і на який студенти можуть принести своє резюме («CV») і передати його представнику компанії, що цікавить його у плані працевлаштування.

Бібліотека


Бібліотека в університеті чудова, усі необхідні книги в наявності і не в одному екземплярі, усі статті представлені в електронному вигляді, їх завжди можна скачати. Бібліотека підписана на найрізноманітніші професійні видання та журнали з усього світу, що дуже допомагає в навчанні та просто в розширенні світогляду. Також можна знайти різноманітні наукові роботи викладачів і випускні роботи студентів. Якщо необхідної книги в бібліотеці немає (з чим я ніколи не стикалась), її завжди можна замовити у книгарні університету, а якщо ні, то викладач завжди підкаже, де її можна знайти.

Спорт


В університеті Нікосії є найрізноманітніші спортивні клуби, у тому числі фітнес, баскетбольний, крикетний, підводного плавання, бойових мистецтв, велоспорту тощо. Більше того, в університеті є власний спортивний зал, де також проводяться заняття з різних танців, аеробіки, йоги й т. ін. Крім цього студенти організовано виїжджають узимку в гори для катання на лижах або скейтборді, а влітку - на море для занять найрізноманітнішими видами спорту, у тому числі екстремальними.

Вартість проживання


Зазвичай студенти спочатку живуть у кампусі (студентському гуртожитку), але потім перебираються на орендовані квартири, де зазвичай живуть по 2–3 особи. Середня вартість такого проживання становить €1500–2500 на рік.

Дозвілля


Вільний час можна проводити найрізноманітнішими способами: це виїзди на море й у гори, відпочинок на природі і в парках, виходи в кафе й ресторани, шопінг, поїздки в інші міста острова для огляду визначних пам'яток і багато чого іншого. Студентів також порадує нічне життя острова, у тому числі спеціальними знижками для студентів на вхід у різні нічні заклади та проведенням найрізноманітніших заходів.

Перспективи працевлаштування


Існують досить хороші перспективи працевлаштування після закінчення навчання, особливо якщо вчитись на прикладних спеціальностях (наприклад, ACCA, ICAEW), які є дуже популярними на Кіпрі та у Великій Британії. У цілому найбільші перспективи чекатимуть того, чия спеціалізація пов'язана з економічною діяльністю, інформаційними технологіями, туристичним і готельним бізнесом та іншими галузями, які переважають на острові. На Кіпрі також дуже цінується знання російської мови у силу поширеності офшорного бізнесу, природно, у поєднанні з хорошою англійською.

Оскільки моя спеціальність пов'язана з фінансами та управлінням бізнесом, я планую рухатись у цьому напрямі, влаштуватись на хорошу менеджерську посаду або відкрити власний бізнес.

Бажаєте розповісти про своє навчання? Умови участі у проекті "Досвід навчання за кордоном" дивіться за таким посиланням.

Освіта.ua
29.10.2013