University of Sheffield: престиж й працевлаштування

28 березня університет Шеффілда запрошує на зустріч з питань вступу та навчання

University of Sheffield: престиж й працевлаштування

University of Sheffield – один з найпрестижніших ВНЗ Великої Британії, заснований у 1905 році і входить у британську групу кращих дослідницьких університетів «Рассел».

Визнання університету та співпраця з бізнесом

Університет посідає 35 місце у світі в рейтингу «QS World University Rankings 2015/2016» і 26-е місце в загальному рейтингу вищих навчальних закладів Великої Британії (Times Higher Education World University Ranking 2014).

Університет Шеффілда також входить: у топ-4 університетів Великої Британії за такими спеціальностями, як біологія, медіа, комунікації (Times Student Experience Survey, 2014); у топ-50 університетів світу за такими спеціальностями, як металургія, захист навколишнього середовища (ландшафтний дизайн, археологія), соціологія, право і політика, азіатські мови (корейська, китайська), географія, механічна інженерія (QS World University Rankings на 2015/2016 рік ). Не дивно, що університет випустив п’ять нобелівських лауреатів у галузі медицини, психології та хімії.

Тісні зв’язки зі світом бізнесу підтверджують затребуваність програм і наукових розробок університету. Мільйони фунтів стерлінгів інвестують у науково-дослідні програми університету Шеффілда такі компанії, як Rolls-Royce (50 млн фунтів), Boeing, Nestle, Microsoft, Pricewatrhouse Coopers, які беруть участь у навчанні студентів, приймають їх на стажування, а ще й працевлаштовують.

Це важливо, тому що за законодавством Великої Британії студент після завершення навчання повинен виїхати із країни, бо закінчується строк студентської візи. Але в оскільки університет дуже тісно співпрацює із провідними компаніями, і вони приймають студентів до себе на роботу, студент отримує можливість залишитись у країні.

Розташування та інфраструктура

Університет розташований у місті Шеффілд в північній частині Великої Британії недалеко від Манчестера й Ноттінгема. Шеффілд – четверте за величиною й одне з найбезпечніших міст Великої Британії. В університеті Шеффілда навчаються 50000 студентів зі 145-ти країн. Кампус університету розташований у центрі міста Шеффілда і являє собою закриту територію. Оскільки університет є дослідницьким (входить у топ-30 дослідницьких університетів Британії), то лабораторії і технічне оснащення є новітніми й оновлюються щороку. Крім академічної інфраструктури університет має прекрасний спортивний центр, який дозволяє не тільки займатися спортом на аматорському рівні, а й готувати учасників для міжнародних змагань.

Напрями навчання та спеціальності

Навчання на бакалавраті та в магістратурі представлено двома напрямами – «бізнес, право, соціальні науки» і «наука та інженерія». Перший напрям на бакалавраті представлено такими спеціальностями, як бухгалтерський облік, фінанси, міжнародний бізнес та економіка, архітектура, східні мови, східна культура, політика, кримінологія.

Напрям «наука та інженерія» представлено такими спеціальностями, як біомедицина, біотехнології, генетика, мікробіологія, медична генетика, механічна інженерія, електрична інженерія. За цими спеціальностями проводяться дослідження, а випускники, особливо в галузі наукової медицини, є найбільш високооплачуваними працівниками.

У магістратурі на бізнес-напрямі пропонується програма «MBA», на напрямі «право» пропонується така спеціалізація, як, наприклад, кримінальне або комерційне право. З архітектури навчання також є спеціалізованим, це, наприклад, ландшафтний дизайн, оформлення інтер’єрів. В галузі інженерії та наукових напрямків великою популярністю користується спеціальність «захист навколишнього середовища».

Вступ і навчання

На бакалаврат і магістратуру українські абітурієнти вступають за допомогою програми підготовки «Foundation Program», бо університет Шеффілда входить у топ-50 кращих університетів світу й тому вимагає від іноземних абітурієнтів підготовки за допомогою спеціальної програми.

Для вступу як на бакалаврат, так і в магістратуру пропонуються піврічні або річні програми «Foundation» (академічний рік – дев’ять місяців). Строк навчання залежить від рівня знання абітурієнтом англійської мови.

Для вступу на вивчення піврічної програми потрібен рівень IELTS 6.0. Мінімальний рівень, з яким приймають абітурієнтів, – це IELTS 5.0 (річна програма).

Як на вивчення програми «Foundation», так і програм бакалаврату та магістратури університет Шеффілда видає стипендію в розмірі 30 % від вартості навчання, яка поширюється на всі роки навчання. Для отримання стипендії необхідно мати високий рівень знання англійської мови, відмінну успішність, а також відмінні результати тестування за своєю спеціальністю.

Розмір груп на програмі «Foundation» становить, як правило, до десяти осіб. Такий малий розмір груп викликаний великим навантаженням. Тут є окремий викладач англійської мови, окремий тьютор з усіх предметів, готовий допомогти кожному студенту. Студенти спеціально вивчають окремий предмет «Академічна англійська» за різними спеціальностями. На бакалавраті розмір груп становить уже до двадцяти осіб.

Навчальний час зазвичай триває з 10 ранку до 15-ї години. Після цього можна взяти участь у праці клубів за інтересами або виконувати домашнє завдання. В Університеті Шеффілда викладається менше теорії і більше приділяється уваги участі в проектах. Тому багато студентів після закінчення занять о 15-й годині виконують проектну роботу у проектних групах до 5 осіб.

В університеті викладають практикуючі експерти за своїми напрямами: на науковому напрямі навчання всі викладачі є вченими та діячами науки, які працюють у цій сфері, а не тільки викладають. Викладачі дисциплін бізнес-напряму та права працюють у бізнесі та уряді.

Життя кампуса

На кампусі студенти живуть у резиденції у стандартних кімнатах (один санвузол на кілька кімнат) або в кімнатах, які мають окремий санвузол. Вартість проживання становить близько 400 фунтів на місяць.

Студентське життя на кампусі дуже різноманітне. Кампус пропонує клуби за інтересами: це можуть бути клуби дебатів, танців, співу, різних видів мистецтв, академічних предметів (поглиблене вивчення математики, біології тощо).

В університеті проходить безліч різних фестивалів. Для іноземного студента дуже важливо проявляти себе соціально: брати участь у заходах, святах, фестивалях, в організації такого роду подій. У цьому випадку університет дає студентам стипендію за підтримку університету на загальнобританському рівні, бо такого роду заходи проходять не тільки в Шеффілді, а й у Лондоні, інших містах, де студенти представляють університет.

Працевлаштування

В університеті є центр з питань працевлаштування, в який студент може прийти й побачити всі вакансії, які відкриті саме для студентів Шеффілда. У центрі студентам допомагають написати резюме. У резюме необхідно вказувати, в яких проектах крім навчання студент брав участь. Справа в тому, що роботодавець не стільки звертає увагу на оцінки, як на те, наскільки студент себе проявляв: не просто вчився, а на ділі – у конкретній роботі демонстрував свій інтерес до певної галузі.

Часто роботодавці звертають більше уваги на безкоштовне волонтерство студента, ніж на його академічні заслуги або навіть оплачувану роботу. Тому при працевлаштуванні дуже важлива участь у волонтерській роботі.

У всіх студентів, які вступають на вивчення підготовчої програми або програм навчання, є право працювати до двадцяти годин на тиждень. Ця робота може бути як оплачуваною, так і неоплачуваною, але вона дає студентам досвід, про який вони потім напишуть у своєму резюме. Слухачам програми «Foundation» бажано не працювати, тому що вивчення цієї програми вимагає від них багато зусиль. На вивчення цієї програми приїжджають студенти з різних країн, з різним рівнем підготовки, як з англійської мови, так і в академічній сфері. У той же час, починаючи з першого курсу навчання у студента вже з’являється час для підробітку.

Крім того, на якій би спеціальності не вчився студент, він має право пройти стажування (не завжди оплачуване) в будь-якій компанії. Якщо студент користується цим правом, він демонструє свій інтерес до певної галузі, і в кінцевому рахунку компанії віддають перевагу саме таким студентам.

В Англії часто практикується проходження «сендвіч-курсу»: студент закінчує вивчення Foundation, переходить на перший курс, потім на другий, після якого може взяти один рік як академічну відпустку для роботи. Університет працевлаштовує його в компанію на один рік.

Стажування може бути як оплачуваним, так і неоплачуваним. Після проходження річного стажування студент повертається в університет і доучується ще третій рік. Тоді загальна тривалість навчання складе п’ять років (з Foundation). Такого студента роботодавець уже чекає після останнього курсу для того, щоби прийняти до себе на роботу.

Крім того, що випускників наймають згадані вище провідні комерційні компанії, існує також Міжнародний центр досліджень, який запрошує до себе фахівців з наукових напрямів. Таким чином, після проходження практики в цьому центрі дуже часто випускники залишаються в ньому працювати. Саме тому 96 % випускників університету Шеффілда після випуску працевлаштовуються протягом перших півроку. Роботодавці просто розбирають практично всіх випускників.

Зустріч у Києві із представником університету Шеффілда (28 березня)

Освітнє агентство «Student Study», яке є єдиним агентством в Україні, що надає абсолютно безкоштовні послуги із зарахування студентів у закордонні університети, запрошує всіх зацікавлених на зустріч з представником Університету Шеффілда.

Зустріч, присвячена питанням вступу та навчання в університеті Шеффілда, пройде 28 березня 2015 року із 15:00 до 18:00 в готелі «11 Mirrors» за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 34-А.

Обов’язкову реєстрацію для участі в заході можна пройти за телефоном: (066) 488-90-49, e-mail: [email protected], на сайті www.studentstudy.com.ua, а також на сторінці у Фейсбуці.

Освіта.ua
23.03.2015