Навчання в Оксфорді

Оксфорд - це старовинний університет, відомий всьому світу, в якому проводиться багато цікавих наукових досліджень, викладають блискучі викладачі та, як і раніше, якісна освіта

Навчання в Оксфорді

Серед випускників Оксфорда королі, президент США, прем'єр-міністри Великої Британії, лауреати Нобелівської премії в різних галузях.

Оксфорд не тільки дає хорошу освіту, а й допомагає при працевлаштуванні, а ще він дає свободу. Свободу вибору, яка в умовах сучасного вузькокваліфікованого бізнесу стає просто благом. Оксфорд дає великі можливості вибору подальшого місця роботи, тому що вважається, що той, хто пройшов такий складний курс навчання, як в Оксфорді, володіє такими здібностями, як швидке сприйняття нових знань, терпіння, гнучкість мислення й уміння зосередитись на поставленому завданні, перебудовуватися. Співробітник з подібними якостями швидко освоюється на будь-якому місці роботи, легко перебудовується з однієї посади на іншу, може освоїти та запропонувати щось нове. У сучасному світі все більш важливим стає вміння мислити, виживати в будь-яких, навіть нестандартних, умовах.

Виходить, як кажуть англійці, «мистецтво жонглювання»: уміння застосовувати різні сторони свого характеру та свої знання в мінливих умовах і в умовах стресу. Такої школи життя й такої освіти як раз учать високоелітні університети, і Оксфорд у тому числі.

     

Чи можна поступити вчитись в Оксорфд? Важко, оскільки в університеті дуже високі вимоги до вступників, але можна. Крім того, є можливість повчитись в Оксфорді короткостроково: на мовних курсах для дітей і дорослих, у бізнес-школі. Чому варто починати знайомство з Оксфордом з короткострокових програм? Тому що варто навіть на кілька тижнів зануритись в атмосферу старовинного Оксфорда, відчути, що тут панує дух хорошого навчання, повчитись англійській мові або пройти доуніверситетську програму A-level – це вже перший крок до того, щоб у подальшому повернутися сюди для продовження навчання. 

Оксфордські мовні курси для молоді та дорослих

Одна із кращих мовних шкіл Оксфорда – Kaplan Aspect, розташована в самому центрі Оксфорда.

У перший день навчання всі здають тест з усної та письмової англійської, для того щоб точно визначити, в якій групі вчитись.

Основний курс (20 уроків на тиждень) – серйозна основа граматики + аудіювання, читання, письмо, розмовна мова. Програма курсу орієнтована на застосування англійської мови у щоденних ситуаціях.

Основний плюс (27 уроків на тиждень) – основний курс + 7 самостійних занять на тиждень під керівництвом викладача.

Інтенсивний курс (35 уроків на тиждень) - курс «основний плюс» + 8 факультативних уроків. Можна вибрати такі теми для вивчення: обговорення світових новин, англійська культура, бізнес-англійська, кіно.

Кількість студентів у групі: 12–15 осіб.

Проживання: у сім'ї, двомісне розміщення, в апартаментах (за проживання у 2-місній кімнаті – 60 фунтів стерлінгів на тиждень, в 1-місній кімнаті – 80 фунтів стерлінгів).

Харчування: якщо проживання в сім'ї – напівпансіон (сніданок і вечеря), в інших випадках – самостійно.

Екскурсії: відвідування музеїв, театрів Оксфорда, знаменитих коледжів міста, поїздки в Бат, Стратфорд, Стоунхендж і Віндзор, катання на човні по річці Червелл, пікніки в університетських парках та інші шкільні заходи: перегляд відеофільмів, можливість відвідування оплачується окремо, Marston Ferry Club для занять спортом, міжнародні студентські вечори, дискотеки.

Вартість курсів: основний – за 2 тижні 695 фунтів стерлінгів, за 4 тижні – 1295 фунтів стерлінгів, за 12 тижнів – 3455 фунтів стерлінгів. Курс основний плюс – за 2 тижні 750 фунтів стерлінгів, за 4 тижні – 1450 фунтів стерлінгів, за 12 тижнів – 3840 фунтів стерлінгів. Інтенсивний курс – за 2 тижні 830 фунтів стерлінгів, за 4 тижні – 1560 фунтів стерлінгів, за 12 тижнів – 4190 фунтів стерлінгів.

У вартість курсів входять: тестування, заняття, навчальні матеріали, сертифікат по закінченні, доступ до Інтернету, проживання в сім'ї, двомісне розміщення, харчування напівпансіон.

Літні мовні курси для дітей

Літні мовні програми «ISIS Education and Travel» для дітей проводяться на території Westminster Institute of Education, який є частиною Oxford Brookes University.

Для дітей від 12 до 18-ти років

На території навчального центру розташовані: навчальні корпуси, бібліотека, кімнати для самостійних занять, книжкові магазини, гуртожиток для проживання, спортивний комплекс із басейном, кафетерії, медичний центр.

Уроки англійської проводяться в ранкові години й чергуються зі спортивними заходами, невеликими екскурсіями в післяобідній час, а у вечірній час проводяться різноманітні конкурси, дискотеки, караоке, барбекю. У вихідні дні – екскурсії в Лондон, Вінчестер, Бат та інші англійські міста.

Проживання: в сім'ях або в гуртожитку.

Харчування: повний пансіон, в їдальні.

20 уроків (по 45 хвилин) англійської на тиждень, міжнародні класи.

Первісне тестування для визначення в потрібну групу.

У групі - до 15 осіб.

Вартість курсів: за 2 тижні – 1010 фунтів стерлінгів, за 4 тижні – 2030 фунтів стерлінгів, за 5 тижнів – 2540 фунтів стерлінгів.

У вартість входять: тестування, заняття, навчальні матеріали, сертифікат, проживання в гуртожитку, повний пансіон, дві екскурсії на тиждень, спортивні та культурні заходи кожного дня.

Оксфордська бізнес-школа

Oxford Media and Business School (OMBS) пропонує навчання за бізнес-спеціальностями – менеджмент, маркетинг, мода та дизайн.

Тривалість навчання на короткострокових курсах – 3–9 місяців.

Бізнес-курси призначені для студентів, які навчаються в університеті на бізнес-спеціальностях, а також для бізнесменів-початківців або тих, хто хоче підвищити свій професійний рівень.

Тих, хто закінчує 9-місячний курс навчання в бізнес-школі, можуть відразу зарахувати на другий курс бакалаврату.

Програма підготовки для General МВА – АВЕ Advanced Diploma in Business Administration, яка може замінити курс pre-MBA. Тривалість – 6 місяців, початок – січень, липень або вересень, вартість – 1500 фунтів стерлінгів за курс.

Бізнес-школа розташована у красивому районі Rose Place, у кількох хвилинах ходьби від історичного центру Оксфорда.

Бізнес-школа повністю акредитована й визнана British Accreditation Council.

У вартість програм входять: навчання, сертифікат, доступ до Інтернету, проживання.

Як поступити в Оксфордський університет

Відбір в університет складається з кількох етапів: розгляд досьє абітурієнта – шкільного атестата, резюме, кількох кращих робіт; співбесіди (interview) – її форма залежить від коледжу, вона проходить взимку. За підсумками абітурієнту можуть запропонувати місце, але умовно – місце закріплюється за абітурієнтом, доки він не пройде всі випробування. Випускник російської школи, який буде поступати в Оксфорд, уважатиметься overseas student (іноземний студент) і платити в 7–10 разів більше, ніж англійські студенти.

Хто провчився три останніх роки у школі Великої Британії або в одній із країн Євросоюзу (home students), або за наявності green card, для того система відбору та оплата навчання не відрізняються від правил, установлених для англійців: орієнтовно $2500 за рік.

Уже маючи український диплом, в Оксфорд поступити простіше. На курс магістра, наприклад, MSt або Mphil, на один або два роки, або поступити в аспірантуру (DPhil) на три роки. Для такого навчання передбачені гранти, які покривають оплату навчання та інші витрати: проживання, харчування та квитки.

Найпопулярніші стипендії – Hill Foundation, Oxford University Clarendon Fund. Є й інші програми: Shell Centenary Scholarships або Overseas Research Student (ORS) Awards Scheme. Для кожної програми – свої правила відбору та вступу.

Ми розглянули різні можливості навчання в Оксфордському університеті, як на мовних курсах, так і в університеті або у школі бізнесу. Головне – це можливість отримати якісну освіту в Англії й навчитись думати та діяти, що і може дати Оксфорд.

Автор: С. Малиновська

Освіта.ua
07.05.2008