Британці підтримують іноземних студентів

Британці виступають проти спроб свого уряду скоротити кількість іноземних студентів

Британці підтримують іноземних студентів

Британська громадськість не розглядає іноземних студентів в якості іммігрантів і висловлюється проти спроб уряду скоротити їх кількість для того, щоб краще регулювати імміграцію.

Такі результати нового дослідження, в якому говориться, що уряд Британії має виключити іноземних студентів зі своїх імміграційних обмежень і спробувати залучити ще більше іноземців для навчання в Англії.

Дослідження проводилося такими організаціями як British Future think tank і Universities UK - організацією-представником університетів країни.

Влітку прем'єр-міністр Великобританії оголосив про жорсткі заходи для університетів і коледжів, які запрошують іноземних студентів на навчання до Великобританії.

З листопада 2014 року, освітні установи втратять статус «надійного закладу», якщо 10 відсоткам осіб, яким вони видають запрошення, буде відмовлено в британській візі (зараз цей поріг становить 20%).

Згідно з урядовою доповіддю, іноземні студенти є найбільшою групою мігрантів з-за меж ЄС.

Але опитування 2111 британців говорить про те, що тільки 22% з них розглядають іноземних студентів як іммігрантів, і лише такий ж відсоток населення підтримуватиме зниження їх чисельності.

Коли опитаним говорили, що число іноземних студентів потрібно скорочувати з метою регулювання імміграції найбільш поширеною реакцією було здивування, а особливо в частині того, що іноземні студенти, класифікуються як іммігранти, йдеться в звіті.

59% опитаних кажуть, що уряд не повинен зменшувати кількість іноземних студентів, навіть якщо це ускладнює регулювання кількості іммігрантів.

Між тим 75% британців виступають за те, щоб дозволити іноземним студентам залишитися і працювати після того як вони завершать своє навчання в Англії.

60% вважають, що іноземні студенти приносять гроші в місцеву економіку, порівняно з лише 12% тих, хто думає, що іноземні студенти приносять збитки.

Стів Боллинджер, директор зі зв'язків в British Future каже: «Це правда, що люди в Британії стурбовані імміграцією. Але їх не турбують іноземні студенти, які приїжджають вчитися в наших університетах. Переважна більшість британців не розглядає іноземних студентів в якості іммігрантів взагалі. Спроба знизити міграцію за рахунок іноземних студентів буде непопулярною, і не відповідатиме побоюванням суспільства з приводу імміграції. Замість цього така спроба буде коштувати Британії переваг, які дають іноземні студенти, як для місцевої економіки, так і для наших університетів світового класу».

Професор сер Крістофер Сноуден, президент Universities UK, заявив, що підхід, який рівняє всіх під одну гребінку, повинен бути переглянутий.

«Хоча Великобританія і залишається одним з найпривабливіших місць в світі для іноземних студентів, наші країни-конкуренти, переживають велике піднесення в кількості прибуваючих іноземних студентів, - сказав він. - Якщо скорочувати число іноземних студентів, у світі виникне думка, що Великобританія закрита для бізнесу і не вітає студентів. Запит на те, щоб скасувати обмеження для іноземних студентів демонструє чітку громадську підтримку».

Джерело
07.10.2014