Велика Британія посилює візовий режим

З листопада 2014 р. набувають чинності нові правила видачі віз, що стосуються британських вишів

Велика Британія посилює візовий режим

З листопада 2014 р. набувають чинності нові - більш жорсткі правила видачі віз Великобританією, що стосуються британських університетів і коледжів, які запрошують іноземних студентів на навчання в Англії. Зміни торкнуться британських університетів, коледжів та шкіл, як державних, так і приватних, в плані видачі студентської візи типу Tier 4.

Нові візові правила є частиною масштабних зусиль британського уряду по боротьбі з незаконною імміграцією і візовими зловживаннями. Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що нинішній уряд закрив більш 750 фіктивних коледжів і продовжує зусилля щодо забезпечення належного процесу набору іноземних студентів навчальними закладами.

«Сьогодні ми оголошуємо ще про один крок, щоб переконатися, що коледжі належним чином перевіряють студентів, - пояснив Девід Кемерон. - Якщо 10-ти відсоткам з тих, кого вони набирають, відмовлять у візах, вони втратять свої ліцензії».

Такі зміни змусять британські університети більш ретельно підходити до набору іноземних студентів, взявши на себе зобов'язання щодо з'ясування того, що кожен заявник має істинний намір вчитися, кошти і всі необхідні кваліфікації та документи.

Про наміри переглянути візовий режим у Великобританії натякали ще в лютому цього року, коли парламентарій Джеймс Брокеншір став міністром імміграції. У своїй першій промові він охарактеризував 20%-у (на той момент) межу відмов у візах як «занадто щедру» і сказав, що переважна більшість шанованих навчальних закладів далека від цієї цифри.

Генеральний директор Британської ради з міжнародних справ студентів (UKCISA) Домінік Скотт не згоден з новими правилами отримання британської візи, називаючи їх «драконівськими» і попередив, що вони можуть піддати деякі невеликі навчальні заклади ризику закриття.

В інтерв'ю новинам Скотт сказав: «Відсоток відмов часто не під контролем установи, оскільки студентам можуть відмовити у візі або на суб'єктивних підставах, або просто через неправильне оформлення паперів. Тому цей крок є сумним і в значній мірі зайвим, і ми, очевидно, пошкодуємо».

topuniversities.com
08.08.2014