Британія намагається зберегти темпи зростання кількості іноземних студентів

Кількість іноземних студентів, які приїжджають до Великої Британії на навчання, суттєво зросла за останні п'ять років

Британія намагається зберегти темпи зростання кількості іноземних студентів

Дані Статистичного агентства вищої освіти (Higher Education Statistics Agency) говорять про зростання кількості іноземних студентів на 32% за останні п'ять років.

За даними агентства, в 2010 році в університетах Великої Британії навчалося понад 400 тисяч іноземних студентів.

Університети прагнуть залучити студентів з-за кордону, оскільки вони є джерелом фінансових вливань до університетських бюджетів, і суспільства в цілому, а також підвищують статус і престиж закладу.

Іноземні студенти з країн ЄС платять за навчання стільки ж, скільки і студенти з Англії, Уельсу та Північної Ірландії, на відміну від студентів, які приїжджають не з країн ЄС, для яких, як правило, встановлюється більша плата.

     

Сума плати за навчання в Англії для студентів з країн, що не є членами Європейського Союзу також варіюється в залежності від вузу. Наприклад, в University of Exeter плата для цих студентів, які вивчають гуманітарні науки, становить 12 600 фунтів стерлінгів на рік, а в University of Bristol - 10 220 фунтів стерлінгів за той же термін навчання.

Британські освітяни відзначають, що проведене дослідження демонструє важливість залучення іноземних студентів до Великої Британії.

Однак, в даний час коаліційний уряд посилює візовий режим для студентів, намагаючись приборкати імміграцію, що ускладнює отримання дозволів на навчання у Великій Британії для іноземних студентів.

Генеральний секретар Союзу університетів і коледжів Британії Саллі Хант каже, що цей звіт свідчить про важливість іноземних студентів для британських університетів та економіки в цілому. "Наші університети збагачуються завдяки студентам та викладачам, які приїжджають у цю країну для навчання, проведення досліджень та розповсюдження знань. Політики мають бути дуже обережні, щоб не обмежувати академічного доступу і не допускати поспішних коментарів, що можуть створити враження, ніби британські університети закриті для бізнесу", - говорить Саллі Хант.

У заяві Студентської гільдії University of Exeter, зробленій в березні цього року, говориться: "Багато наших студентів вирішили навчатися у Великій Британії через можливості, що дає робота після завершення навчання. Якщо ця можливість стане недоступною, переконливі дані свідчать про те, що багато хто вибере для навчання іншу країну".

Освіта.ua
12.10.2011