Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Англії В Оксфорді незадоволені політикою британського уряду в сфері освіти
В Оксфорді незадоволені політикою британського уряду в сфері освіти

Репутація Оксфордського університету опинилася під загрозою через скорочення бюджетного фінансування та візових обмежень для іноземних студентів

В Оксфорді незадоволені політикою британського уряду в сфері освіти

Таку думку висловив ректор Окфорда професор Ендрю Гамільтон, виступаючи з щорічною промовою перед громадськістю університету.

На його думку, занадто багато талановитих людей надають перевагу іноземним вищим навчальним закладам, що забезпечують вагомішу фінансову підтримку науково-дослідних робіт.

Крім цього, він підкреслив, що візові обмеження загрожують здоровій академічній атмосфері університету.

Відомо, що на сьогоднішній день усі провідні університети Великої Британії зіткнулися з подібними проблемами.

"Якщо проблему не буде вирішено, то сектор вищої освіти Великої Британії віддасть кращих студентів і вчених своїм іноземним конкурентам. Дефіцит фінансування є єдиною вагомою причиною, чому люди, яким ми пропонуємо співпрацю, відмовляються від нашої пропозиції", - повідомив Ендрю Гамільтон.

Він також навів у якості прикладу американські університети, що пропонують іноземцям фінансову підтримку строком на п'ять років. В Оксфорді ж усього трохи більше половини студентів отримують стипендію, що повністю покриває навчання в аспірантурі.

Рада з фінансування вищих навчальних закладів Англії (Higher Education Funding Council for England) в липні скоротила витрати в рамках фінансування аспірантів-іноземців. Раніше за цією програмою Оксфорд отримував 1,5 млн фунтів для підтримки молодих іноземних учених.

Також, за словами Гамільтона, зміни, що були внесені в порядок видачі віз іноземним науковцям, можуть завдати серйозної шкоди університетам як з точки зору науки, так і з точки зору економіки.

"Поки уряди інших країн збільшують фінансування вищої освіти, зокрема і наукових досліджень, ми тупцюємо на одному місці", - підсумував Ендрю Гамільтон.

Як повідомлялося раніше, вузи підвищують плату за навчання в Англії. Відомо, що з наступного року більше третини вузів Великої Британії встановлять стандартну оплату за навчання на рівні 9 тисяч фунтів на рік.

Згідно з даними дослідження, проведеного Лондонською школою економіки, молоді люди відмовлятимуться від ідеї здобуття вищої освіти в британських університетах, в результаті чого майбутнє деяких вузів може опинитися під загрозою.

Необхідно зазначити, що університет Оксфорда входить в ТОП-10 кращих навчальних закладів за версіями провідних світових рейтингів Academic Ranking of World Universities - ARWU і QS World University Rankings 2011/2012.

Як повідомлялося раніше, у вересні почалася вступна кампанія до британських університетів. Українські абітурієнти зможуть подати документи для вступу на бакалаврські програми до вищих навчальних закладів Великої Британії до 30 червня 2012 року.

Освіта.ua
05.10.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!