Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Англії Британські університети переживають фінансову скруту
Британські університети переживають фінансову скруту

Фахівці критикують ненадійність системи університетського фінансування, що існує у Сполученому Королівстві

Британські університети переживають фінансову скруту

Дослідження британської агенції Ґрант Томпсон свідчить про те, що попри факт поліпшення фінансового становища більшості університетів Великої Британії, один з п’яти вищих навчальних закладів країни відчуває дефіцит бюджету.

Загалом більшість британських університетів фінансується за рахунок тих коштів, що сплачують студенти за навчання. Найостаннішим доволі болючим як для абітурієнтів, так і їхніх батьків, моментом стало підняття на 20 відсотків плати за курс навчання в університеті. Так, наприклад, навчальний рік в університетах на зразок Оксфорда чи Кембриджа коштуватиме до 10 тисяч фунтів стерлінгів.

Тоді як майже 20-відсоткове збільшення плати за навчання в Англії відповідним чином позитивно позначилось на доходах навчальних закладів, це у свою чергу у певний спосіб позначилось на кількості тих, хто бажав би здобувати вищу освіту у британських університетах. Це стосується як британських студентів, так й іноземців які хотіли б вчитися у Британії.

Відтак, на думку оглядачів, стає очевидним й "інший бік медалі". Представниця Ради Вищої Освіти Англії Лора Спенсер висунула застереження, що здобувши фінансовий зиск від збільшення плати за навчання деякі університети у Британії можуть опинитися перед проблемою браку тих, хто в тих університетах навчатиметься.

Як повідомлялося раніше, вузи Великої Британії підвищують плату за навчання. Відомо, що з наступного року більше третини вищих навчальних закладів Великої Британії встановлять стандартну оплату за навчання на рівні 9 тисяч фунтів на рік.

Згідно з даними дослідження Лондонської школи економіки, молодь відмовлятиметься від ідеї отримання вищої освіти, в результаті чого майбутнє деяких вузів може опинитися під загрозою.

Deutsche welle
26.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!