Післядипломна освіта у Великій Британії

Великобританія має неабияку репутацію щодо отримання післядипломної освіти, ця країна є другим найбільш популярним напрямком після США для випускників вузів, які бажають продовжити своє навчання

Післядипломна освіта у Великій Британії

За даними Інституту міжнародної освіти (IEE) Сполучене Королівство приймає 13% усіх іноземних студентів, які отримують вищу освіту за кордоном, у той час як США - 21%. Враховуючи, що Великобританія має 133 університети, а США - більш ніж 1700, це неабияке досягнення.

Різноманітність за кордоном

Великобританія - приваблива країна для іноземних студентів, які хочуть продовжити свою освіту за кордоном. Ця країна має дуже добрі показники Міжнародного студентського барометра (International Student Barometer) відповідно до яких більш ніж 90% студентів висловлюють задоволення своїм навчанням в Англії. Для такої невеликої країни, Великобританія пропонує велику різноманітність освітніх закладів - від столичних центрів в Лондоні до вузів Шотландії, що славиться своєю красою і блиском, а також безліч проміжних варіантів.

Кількість іноземців складає більше 40% від усіх студентів на післядипломному рівні, проте, ця цифра не включає випускників з країн ЄС. Британія дійсно може претендувати на місце з дуже різним складом студентів післядипломної освіти, що є ще одним фактором її привабливості, за словами профільного експерта пані Марстон. У свою чергу іноземні студенти урізноманітнюють населення Великобританії. "У цій країні є, принаймні, три установи, в яких навчаються студенти з більш ніж 100 країн", - говорить пані Марстон. За даними Інституту міжнародної освіти більше 12% іноземних студентів приїжджають з Китаю, 8% з Індії, і 5% із США.

     

"Іноземні студенти мають життєво важливе значення для Великої Британії, - говорить Марстон. - По-перше, завдяки своєму академічному внеску на рівні магістра та доктора наук. Це відбувається тому, що ключові предметні області, такі, як природничі науки й інженерна справа, іноземні студенти вивчають охочіше, ніж місцеві".

Марстон також вважає, що іноземні студенти мають вирішальне значення для економіки Великобританії. "Плата, яку вони вносять за навчання дуже значуща для університетів, але вони також приносять гроші в місцеві громади, оскільки платять за проживання".

Набір можливостей

Британія пропонує ряд варіантів післядипломної освіти - від дослідницьких програм до курсів лекцій; тривалістю від одного до двох років. "Це дійсно залежить від того, чого хоче студент", говорить Марстон. "Річні програми можуть бути дуже привабливими, тому що вони спеціалізовані і, тому, випускники можуть вийти на ринок праці швидше. Тим не менш, дворічна програма може запропонувати більше дослідницьких можливостей. Коли справа доходить до витрат, - говорить Марстон, - вони різняться залежно від обраної предметної області. Природничі науки коштують дорожче через задіяне обладнання, а бізнес-освіта або MBA традиційно коштує дорожче".

Для отримання детальної інформації про стипендії, пані Марстон рекомендує сайт Education UK, де є досить багато варіантів, доступних для іноземних студентів на післядипломному рівні, на відміну від звичайного студентського рівня. Сайт Education UK містить докладну інформацію про такі стипендії як British Chevening Scholarship, Commonwealth Scholarship, Fellowship Plan, Royal Society Fellowships (для студентів з Північної Америки та Азії) і Scotland's Saltire Scholarships. Для інформації про стипендії університетів, краще відвідати конкретний сайт університету.

У березні 2010 року британський уряд оголосив про інвестування 2,5 млн фунтів стерлінгів у першу стипендіальну схему Великобританії, спрямовану на виявлення, залучення та утримання найкращих у світі студентів-дослідників під назвою «Стипендія Ньютона». Відібраним ста кандидатам, які бажають навчатися у Великобританії на післядипломному рівні буде виділено по 25,000 фунтів стерлінгів. На презентації стипендії, лорд Мандельсон, який був тоді держсекретарем з питань бізнесу, сказав: "Ця країна є світовим лідером у галузі досліджень та післядипломної освіти. Стипендія Ньютона збере разом кращі уми, як із Великої Британії, так і з-за кордону для роботи в нашій економіці".

Іноземним студентам, які отримують післядипломну освіту у Великобританії, і хочуть поповнити свій бюджет, дозволена оплачувана робота в обсязі 20 годин на тиждень - і необмежена кількість годин під час канікул. Витрати на проживання у Великобританії сильно залежать від місця де навчається і живе студент.

Візи

Пані Марстон каже, що система подачі заявок на студентські візи наразі реформується, і що терміни отримання візи більш прийнятні в порівнянні з США та Австралією. Одним з досягнень у цій сфері є зростання числа візових центрів (наприклад в Індії) завдяки яким студентам не потрібно далеко їхати, щоб звернутися за візою.

Для отримання додаткової інформації

Quality Assurance Agency - незалежне агентство, яке відстежує, наскільки окремі університети Великобританії виконують свої зобов'язання з підтримки якості та стандартів.

Universities UK (UUK) - розробляє суворі та прозорі заходи щодо забезпечення якості та стандартів у сфері вищої освіти Великої Британії.

Education UK - сайт Британської Ради для іноземних студентів, які шукають навчальні курси, інформацію про навчання або стипендії у Великобританії.

UK Visas - подробиці про те, як подати заявку на міжнародну студентську візу.

Автор: Джеймс Дональд, QS TopGradSchool. Переклад з англійської Освіта.ua.

Освіта.ua
30.08.2011