University of Nicosia: ми не вимагаємо IELTS і TOEFL

Про можливості навчання на Кіпрі в Університеті Нікосії розповідає директор Представництва університету в Україні Наталія Фоміна

University of Nicosia: ми не вимагаємо IELTS і TOEFL

Як коледж, ваш навчальний заклад відомий з 1980 року, а коли він отримав статус університету?

Статус університету навчальний заклад отримав у 2004 році, коли акредитував свої програми на місцевому рівні - у Міністерстві освіти, а оскільки в 2004 році Кіпр став членом Євросоюзу, то і в Європейській комісії. Диплом, який отримують наші випускники, є дипломом європейського зразка і має міжнародне визнання.

Університет Нікосії є членом Європейської Асоціації Університетів та крім того у 2010 році отримав диплом Supplement Label від Європейської Комісії за особливий внесок у освітню діяльність. Цей диплом дає нашим випускникам зелене світло при пошуку роботи в Європі. Наш університет є єдиним недержавним університетом Кіпру, що має таке визнання. Дипломи наших випускників визнаються в Європейському Союзі, як і дипломи будь-якої іншої європейської країни.

Які є факультети і напрями навчання?

Університет має чотири факультети: факультет бізнесу, факультет прикладних та інженерних наук, факультет соціальних наук і права, а також педагогічний факультет. Вони представляють чотири основних напрямки: гуманітарний, бізнес, комп'ютерні та прикладні науки і педагогіка. Діапазон програм достатньо широкий: 29 програм бакалавріату, 5 магістерських програм та 5 програм PhD.

На сьогодні найпопулярнішою серед студентів із країн СНД є програма MBA. Наша програма MBA має 6 спеціалізацій: маркетинг, менеджмент, менеджмент інформаційних систем, менеджмент нафтогазової індустрії, управління персоналом і фінанси. Також є програма онлайн-MBA.

Наступною за популярністю магістерською програмою є міжнародні відносини, далі йде програма ЗМІ - журналістика, радіо і телебачення. Є також програми з клінічної психології, психології в освіті та, нарешті, шоста програма - це педагогіка, викладання якої здійснюється грецькою мовою.

У чому переваги Університету Нікосії?

У нашому університеті програма MBA приваблива тим, що ми не вимагаємо сертифікати IELTS і TOEFL: усі студенти складають наш внутрішній тест для визначення рівня володіння мовою. Друге - не потрібен досвід роботи. І третє - це те, що на програму MBA можна вступити, закінчивши навіть не бізнес програму бакалавріату. Однак у такому випадку студенту протягом першого семестру у вільний час доведеться пройти безкоштовні курси з бухгалтерського обліку та економіки.

Викладання ведеться англійською мовою: за результатами нашого внутрішнього тесту в основну програму англійської в першому семестрі вводиться стільки годин, скільки необхідно для рівня конкретного студента.

Крім того в Університеті Нікосії практикується американська система викладання. Великою перевагою цієї системи є те, що кожен студент займається за індивідуальним графіком. Це дозволяє моделювати навантаження: якщо студент хоче взяти більшу кількість предметів у семестрі - він бере більшу, а якщо хоче - меншу. Студенти можуть обирати ранкові або вечірні заняття - це дуже зручно, тому що на 3-4 курсах студенти починають підробляти і відповідно можуть планувати свій день як їм зручно.

Усі групи є малокомплектними. У групах навчається не більше 15-20 студентів. Кожен викладач знає студента в обличчя. Процес викладання також характеризується роботою в невеликих групах - студенти розподіляються на групи в кілька людей, виконують спільний проект і потім отримують загальну оцінку. Це прищеплює студентам навички спільної роботи, виховує управлінські якості, що також є великим плюсом.

Якщо говорити про освітні рівні, то безумовно наш університет проводить навчання відповідно до Болонської системи: тривалість навчання на бакалавріаті становить 4 роки, магістратурі від 18 місяців до двох років і докторантурі - 3 роки.

Розкажіть про викладацький склад університету

90% професорсько-викладацького складу має ступінь PhD. Усі викладачі володіють як практичним досвідом у своїй сфері, так і досвід викладання в університетах інших країн. Окрім того, наявність у більшості викладачів докторського ступеню є перевагою і для самого університету: оскільки наш університет проводить велику кількість досліджень і є науково-дослідним закладом. Професори отримують до 5 млн. євро грантів на свої наукові дослідження, що також говорить багато про що.

Які можливості існують для обміну студентами?

По-перше - це європейська програма обміну Erasmus. Університет Нікосії бере у ній участь і відповідно студенти можуть провести семестр або рік в будь-якому іншому європейському університеті, який є учасником програми. Крім того є така програма GLS - Global Semestr, що розрахована на студентів з Америки, які приїжджають по обміну.

Де в основному починають практичну діяльність ваші випускники?

Багато студентів залишаються на Кіпрі. По-перше, знання російської мови на Кіпрі є великою перевагою наших випускників. Росія і Україна є основними інвесторами в економіку Кіпру. Зараз відкривається багато компаній і тому наші випускники є дуже затребуваними в цьому середовищі, тому що у них є хороший європейський диплом, знання англійської та російської мов. На Кіпрі особливо для тих, хто отримав освіту на бізнес-програмах, відкриваються великі перспективи. Також якщо випускники університету хочуть працювати в Європі, у них є всі можливості, щоб успішно працевлаштуватися в європейські організації після закінчення нашого університету.

Чи можна поступати в Університет Нікосії відразу після закінчення української школи і з чого починати підготовку до вступу?

Ми визнаємо шкільні атестати, а також дипломи всіх акредитованих університетів України, тому до Університету Нікосії можна вступати або після 11-го класу, або після закінчення університету, також є можливість перевестися після будь-якого курсу за системою ECTS. Ми не вимагаємо сертифікатів A-level при вступі, а головною умовою вступу є знання англійської. Чим вище рівень володіння англійською - тим легше студенту буде адаптуватися на Кіпрі.

Яка річна вартість навчання на бакалавріаті і в магістратурі?

По-перше, хочу сказати, що для всіх студентів з України Університет Нікосії надає знижку від 30% до 50% на навчання на програмах бакалавріату. Річна вартість навчання на програмі бакалавріату складає 10 050 євро, але всі хто вступив до університету отримали знижку не менше 40%. Тобто з урахуванням знижки в 40% вартість навчання складе близько 6 000 євро на рік.

Також ми враховуємо шкільну успішність абітурієнтів. Якщо випускник має шкільний атестат на рівні 10,5 балів знижка складе - 50%, при 9 і вище - 40%, нижче - 9 балів - 30%. Результати ЗНО ми не враховуємо.

Такі знижки надаються на перший академічний рік навчання, і після закінчення першого курсу знижка буде переглянута відповідно до успішності студента. Чим краще він буде навчатися, тим вищі шанси зберегти цю знижку.

Вартість навчання на програмах магістратури залежить від конкретної програми, але в середньому вона становить 5 000 євро на рік.

З якими труднощами стикаються українські студенти в Університеті Нікосії? Взагалі важко навчатися?

Скажу відразу, що вчитися нелегко, особливо тим, хто закінчив 11 класів. Для студентів магістратури нічого нового немає - у них є життєвий досвід, та й мову вони знають краще. А ті, хто закінчив 11 класів відчувають труднощі відриву від батьків. По-друге, деяку складність викликає вільний графік навчання - студента ніхто не контролює, він сам під керівництвом куратора має скласти свій графік занять і відповідно до нього відвідувати заняття. При цьому відвідування є обов'язковим. У студента може створитися враження, що його ніхто не контролює, проте це не так. Якщо студент починає пропускати - його викликають і проводять відповідну роботу.

Чи існує у вас практика відвідування університету роботодавцями і відбір кращих студентів за всіма напрямами?

Так. У нас двічі на рік проходять ярмарки студентських вакансій, де студенти можуть познайомитися з роботодавцями ближче і відповідно зарекомендувати себе. Крім того у нас є кар'єрний офіс, до якого можна звернутися і там студенту допоможуть або з тимчасовим працевлаштуванням під час навчання, або з працевлаштуванням після закінчення навчання. Кар'єрний офіс має у розпорядженні певну базою роботодавців (не тільки на Кіпрі) і розсилає резюме студентів по різним компаніям.

Розкажіть про інфраструктуру університету

Університет Нікосії має три основних кампуса - власне основний кампус, кампус для студентів творчих професій, таких як архітектура, графічний дизайн і дизайн інтер'єру, ще один кампус був побудований у 2010 році - це школа медицини.

Школа медицини - це один з новаторських проектів нашого університету - до цього на Кіпрі взагалі не було медичних вузів, всі студенти-медики отримували освіту у Великій Британії.

Наш університет минулого року уклав договір про співпрацю з лондонським Університетом Сент Джордж - найстарішим англійським вузом в своїй області, і так була відкрита медична школа на нашій базі. Природно, що лондонський університет висунув свої вимоги до тих лабораторій і аудиторій, в яких проходить навчання. Таким чином, для студентів-медиків були створені прекрасні умови.

Що стосується проживання студентів, то у нас є внутрішній хостел і кілька приватних хостелів з якими співпрацює університет. Приватний хостел коштує від 180 до 350 євро на місяць. Є гуртожиток, який знаходиться в 5 хвилинах від кампуса, є трохи далі - однак проблем з житлом у студентів немає.

Як проходить студентське життя на кампусі?

У колективі, в якому живуть разом студенти з різних країн, необхідна структура, яка об'єднає їх і впорядкує студентське життя. Таку функцію виконує студентський відділ, в обов'язки якого входить допомога нашим студентам. По-перше, вони допомагають знайти житло, по-друге, на базі цього офісу працює і кар'єрний офіс, ну і, по-третє, звичайно ж, вони займаються організацією екскурсій та різних курсів. Створені спеціальні секції за інтересами, наприклад, з виноробства, бізнесу, маркетингу, є спортивні команди. Так що нудьгувати не доводиться - свої студентські роки на Кіпрі молоді люди запам'ятають на все життя!
 

Більше про навчання на Кіпрі>>>

Освіта.ua
27.09.2012