Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Канаді Вартість здобуття вищої освіти в Канаді
Вартість здобуття вищої освіти в Канаді

У порівнянні з багатьма іншими країнами вартість отримання вищої освіти в Канаді є досить доступною

Вартість здобуття вищої освіти в Канаді

У порівнянні з багатьма іншими країнами вартість навчання в Канаді є досить доступною. Орієнтовно вам буде потрібно від 15000 до 30000 канадських доларів на рік, щоб покрити витрати на навчання і проживання. Проте це лише усереднений діапазон вартості, який в кожній конкретній ситуації буде варіюватися в залежності від обраного навчального закладу, і програми, а також місця розташування і вашого стилю життя.

Навчання

Вартість навчання для іноземних студентів варіюється в залежності від провінції і обраної програми. У наведеній нижче таблиці вказана середня плата за навчання для іноземних студентів стаціонару за різними спеціальностями.

Однак слід пам'ятати, що витрати, пов'язані з відвідуванням університету, виходять за межі плати за навчання. Ви повинні будете також виділити бюджет на книги, особисті витрати, а також житло.

Приблизна вартість навчання для іноземних студентів
(в канадських доларах)

Напрям навчання

Бакалаврат

Магістратура

Педагогіка

$14,600

$12,742

Образотворче та виконавче мистецтво, технології, пов'язані з громадськими комунікаціями

$17,530

$12,152

Гуманітарні науки

$18,365

$12,633

Соціальні та поведінкові науки

$18,078

$12,461

Право, юридичні професії та дослідження

$23,552

$15,065

Управління бізнесом та державне управління

$19,641

$18,157

Executive MBA

Тільки магістратура

$44,800

MBA

Тільки магістратура

$32,424

Фізичні та біологічні науки і технології

$20,039

$12,618

Математика, комп'ютерні та інформаційні науки

$20,699

$12,113

Інженерна справа

$21,819

$14,315

Архітектура і супутні технології

$18,793

$15,982

Сільське господарство і природокористування

$17,558

$11,634

Стоматологія

$47,621

Немає даних

Медицина

$29,198

Немає даних

Сестринська справа

$16,435

$11,585

Фармацевтика

$30,479

$12,231

Ветеринарна медицина

$51,538

$8,364

Інші галузі охорони здоров'я, рекреація, відпочинок і

$17,793

$16,460

Джерело: Статистичне управління Канади

Проживання

Більшість університетів пропонують на своїх кампусах резиденції, призначені тільки для іноземних студентів, деякі - загальні резиденції для всіх студентів університетського містечка. Проте вступ в канадський виш ще не означає, що ви автоматично отримаєте номер в резиденції. Для отримання житла на кампусі студенти повинні подавати окрему заявку. Вартість проживання на кампусі залежить від конкретного вищого навчального закладу, від плану харчування, а також від того, чи хочете ви окрему кімнату або згодні жити в одному номері з іншими студентами.

Деякі іноземні студенти вважають за краще жити за межами кампусу на квартирі або в апартаментах. Вартість оренди квартири в Канаді знаходиться в межах від $ 400 до $ 1500 канадських доларів на місяць в залежності від міста, району і типу житла. Орендуючи квартиру, ви повинні бути готові до того, що вам доведеться додатково платити за такі комунальні послуги, як електрика, домашній телефон, Інтернет, кабельне телебачення, а також страхування житла.

Більшість університетів надають допомогу в пошуку місця проживання, як на кампусі, так і за його межами через свої служби розміщення і обслуговування студентів.

Транспорт

Залежно від того, де ви живете, ви можете добиратися до кампусу пішки, на велосипеді або громадським транспортом. Багато студентів, особливо в великих містах, обирають громадський транспорт: автобуси, метро, приміські поїзди або пороми. З огляду на, що одноразова плата за проїзд в громадському транспорті, як правило, становить кілька доларів, студенту доведеться витрачати близько 90 канадських доларів на транспортні витрати, хоча багато перевізників пропонують знижки для студентів.

За ліцензування водіїв і транспортних засобів в Канаді несуть відповідальність уряду провінцій. Щоб дізнатися, чи маєте ви право керувати транспортним засобом, зверніться до міністерства транспорту вашої провінції.

Медична страховка

Всі іноземні студенти в Канаді повинні мати медичну страховку. Витрати на медичне страхування для іноземних студентів варіюються від провінції до провінції. Провінції Альберта, Британська Колумбія, Манітоба, Ньюфаундленд і Лабрадор, Саскачеван оплачують страховку іноземних студентів в рамках своїх програм охорони здоров'я, але покриття витрат зазвичай залежить від тривалості вашого перебування.

Проте іноземні студенти, які планують навчатися в провінціях Нью-Брансвік, Нова Шотландія, Онтаріо, Острів Принца Едуарда або Квебек, повинні придбати приватну медичну страховку.

Більш детальну інформацію про покриття витрат на охорону здоров'я ви можете знайти на сайтах університетів і міністерств охорони здоров'я провінцій.

Освіта.ua
27.02.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!