Коледжі - авангард вищої освіти Канади

Вища освіта Канади зміщується від університетського навчання в сторону коледжів

Коледжі - авангард вищої освіти Канади

Шлях до вищої освіти після закінчення школи не обов’язково веде до університету. Близько 58% випускників середніх шкіл в Онтаріо - найпопулярнішої провінції Канади серед українських студентів, обирають коледжі прикладного мистецтва і техніки. За останні 5 років кількість потенційних студентів університетів, які обрали навчання в коледжах провінції, зросла на 40 відсотків.

Ця тенденція у вищій освіті Канади все більше звертає на себе увагу батьків, політиків, науковців та студентів. Лінда Франклін, президент і головний виконавчий директор асоціації коледжів Colleges Ontario пояснює: «Учні, батьки, роботодавці і суспільство в цілому очікують від вищої освіти підготовки студентів до довгострокової успішної кар’єри після закінчення навчання. Очікується, що така освіта забезпечить людей кваліфікацією і навичками, щоб досягти успіху в більш складній та інноваційній економіці. Орієнтоване на практику і кар’єру навчання, пропоноване в державних коледжах, привертає все більше і більше студентів, які хочуть знайти згодом хорошу роботу».

Вища освіта розглядається як засіб піднятися вище по економічній і соціальній драбині, а для цього необхідна відповідна робота. Саме тому освіта, орієнтоване на кар’єру має таке значення.

Освіта в коледжах в першу чергу орієнтується на практику і кар’єру, в той час як університетська освіта дає широку - більш теоретичну базу знань. Обидва типи вищої освіти важливі, але Лінда говорить про пряму кореляцію між освітою та працевлаштуванням, особливо у світлі безробіття серед молоді в Онтаріо, рівень якої становить 16%. Крім того, часто випускники влаштовуються на роботу, яка не відповідає їхній освіті.

Коледжі мають консультативну раду, укомплектовану фахівцями галузі, що дозволяє їм ефективно адаптувати свої програми до потреб ринку праці.

Одна з багатьох сильних сторін коледжів - надійні партнерські відносини з підприємствами та лідерами галузі, завдяки чому коледжі є авангардом вищої освіти та працевлаштування. Близько 83% випускників коледжів Онтаріо працевлаштовуються протягом шести місяців після завершення програм.

digitaljournal.com
01.09.2016