Кар’єрні перспективи студентів у Канаді

Представник Thompson Rivers University про здобуття бакалаврської освіти в Канаді

Кар’єрні перспективи студентів у Канаді

Майк Хеннігер, представник канадського університету Thompson Rivers University також розповів про вартість вищої освіти в Канаді та вимоги до абітурієнтів.

Університет Thompson Rivers University розпочав свою роботу 40 років тому. Чого вдалося досягнути за цей час? В чому Ви є кращими за інших?

Так, дійсно, наш університет прийняв перших студентів ще у 1970 році. Тоді він мав статус коледжу з дворічною академічною програмою університету. Сьогодні TRU є одним з престижних університетів Британської Колумбії. Щорічно 25 тисяч студентів отримують нові знання й освоюють професійну майстерність за допомогою 2 тисяч викладачів і співробітників університету.

Thompson Rivers University здійснює підготовку бакалаврів й магістрів за такими програмами як: образотворче мистецтво і дизайн, журналістика, бізнес й економіка, обчислювальні програми і передові технології, медицина, правознавство і туризм, а також англійська, як друга мова.

Сьогодні на кампусі університету навчається 1 600 іноземних студентів з різних країн світу. Особливу гордість у нас викликає той факт, що кілька років тому у нас було відкрито школу правознавства. Що тут дивного? Справа у тому, що в Канаді за останні 32 роки не було відкрито жодної такої школи. В цілому в країні до того, працювало лише 10 факультетів з права, а у нас було відкрито одинадцятий. Це свідчить тільки про те, що в Thompson Rivers University дуже високий рівень освіти.

Також варто враховувати той факт, що наш університет є державним навчальним закладом. А це означає, що рівень і якість освіти у ньому підтримується державою Канада. Нашою незаперечною перевагою є також те, що у нас упроваджено семінарну форму навчання, завдяки цьому кожен студент отримує індивідуальний підхід.

Про що йде мова?

У нас від 30 до 60 студентів у класі. А на деяких факультетах навіть менше. Завдяки цьому професори знають ім’я кожного студента й можуть дати відповіді на всі додаткові питання. Для порівняння, в університетах з лекційною формою навчання, в аудиторії зазвичай присутні 500-800 студентів. Для іноземного студента це означає, що у разі якщо він чогось не почув або не зрозумів, можливості підійти до викладача і уточнити, у нього практично немає. Та й однокурсників своїх він не зможе запам’ятати. Систему освіти нашого університету можна назвати "камерною".

А які програми частіше за все обирають міжнародні студенти?

Студенти обирають різні факультети, однак частіше за все у студентів з-за кордону попитом користуються такі спеціальності як бізнес та туризм. До речі, наше місто – це туристичний центр Британської Колумбії, тому студенти, які навчаються на туристичному факультеті просто в захваті, бо мають можливість паралельно з навчанням отримувати досвід за своїм фахом.

Скільки коштує навчання в вашому університеті?

У нас в університеті стандартна вартість навчання – 7,9 тис. доларів за семестр. Навчальний рік складається з двох семестрів, і відповідно оплату за навчання можна вносити двічі на рік.

А де студенти живуть під час навчального року?

Є декілька варіантів. Вони можуть мешкати у резиденції університету на кампусі, орендувати житло в родині, або винаймати його разом з іншими однокурсниками. Найдешевше буде жити у родині, бо там у вартість проживання також включено харчування. Однак перші 2-3 семестри навчання студенти зазвичай живуть у резиденції на кампусі. По-перше, усі навчальні аудиторії, навчальні лабораторії й бібліотека знаходяться поблизу. По-друге, вони завжди під наглядом і так спокійніше їхнім батькам.

Чи підраховували Ви, скільки щорічно доведеться заплатити батькам студента за його освіту в Канаді?

В цілому доведеться заплатити від 24 до 26 тис. канадських доларів. Але до цієї цифри входить не тільки оплата двох семестрів навчання в Канаді, а й витрати на проживання, підручники, і навіть кишенькові гроші. Звісно, у кожного різне розуміння кишенькових грошей. Але якщо не вистачає – студент завжди може підробити.

Ви дозволяєте своїм студентам підробляти? Це велика рідкість, скажімо, для європейських вищих навчальних закладів.

Так, дозволяємо. Вони мають можливість підробляти під час свого навчання до 20 годин щотижня, приміром, у кафе, ресторанах чи готелях. Під час канікул вони можуть працювати повний день. Вам скоріш за все буде цікаво, що у нас більше 80% іноземних студентів підробляють під час навчання. Таким чином, вони самостійно забезпечують собі харчування, проживання і кишенькові витрати. На плечі батьків при цьому лягають тільки видатки за навчання. Перші півроку перебування студентів у Канаді ми надаємо їм можливість підробляти на кампусі університету.

А як на рахунок виробничої практики – вона передбачена навчальними програмами? Чи оплачується вона?

Всі наші студенти проходять виробничу практику за своїм фахом, і вона оплачувана. Наприклад, студенти ІТ-факультету можуть додатково заробляти від 3 тисяч доларів щомісяця. Цієї суми достатньо навіть на те, щоб відкладати гроші або відкрити собі депозит у банку. Займається питаннями виробничої практики студентів у нас спеціальний департамент. Вони дізнаються про існуючі вакансії у роботодавців і пропонують студентам обрати серед них найцікавішу. В подальшому цей трудовий досвід можна включити до свого резюме і це допоможе швидше знайти собі цікаву роботу.

А чи допомогає університет з працевлаштуванням після закінчення освіти й отримання диплома?

Звичайно, допомагаємо! У нас два рази на рік проводять виставки вакансій для студентів, для того щоб вони могли обрати собі компанію-роботодавця. Також ми допомагаємо нашим випускникам правильно скласти резюме і готуємо до проходження співбесіди з роботодавцем. В цілому можу сказати, що після отримання диплома бакалавра можна отримати робочу візу на три роки – проблем з цим не виникає. А вже через три роки роботи в канадській компанії – подавати документи на отримання канадського громадянства.

Які вимоги ви виставляєте до абітурієнтів?

Вони є різними для кожного факультету. Детально про них зможуть розповісти наші партнери в Україні – компанія "Есперанто тревел". Скажу тільки, що такі факультети як бізнес і туризм у нас відкриті. Щоб вступити на них абітурієнт повинен мати гарний атестат, бути соціально-активною людиною і бажати навчатися. Плюс додатковою обов’язковою вимогою для всіх абітурієнтів є високий рівень володіння англійською мовою - рівень IELTS на 6,5 балів.

Коли ви рекомендуєте починати підготовку вступних документів? Які строки їх подання?

Я рекомендую починати за півроку. Перше, що необхідно зробити, звернутися до нашого партнера в Україні – компанії "Есперанто тревел". Після вибору факультету – беріться за формування комплекту документів. Цей процес, включаючи отримання візи, займає час. Кінцевий термін подання документів до університету – за 3 місяці до початку занять.

А коли починаються заняття у Thompson Rivers University?

На різних факультетах по різному, але це може бути вересень, січень чи травень.

Розкажіть будь ласка, про Вашу співпрацю з компанією "Есперанто тревел"?

Нам дуже подобається рівень сервісу, що надає ця компанія, тому ми обрали її своїм партнером в Україні. З практики можу сказати, що вони відправляють до нас тільки сильних студентів, які у подальшому демонструють прекрасні успіхи в навчанні. Ми знаємо, якщо абітурієнт звернувся до цієї компанії, то він точно зможе обрати свій факультет, і стати класним фахівцем, здобувши якісну освіту в Канаді.

Розмовляла Ольга Ярхо

Освіта.ua
27.11.2012