Освіта в Канаді: університети Нової Шотландії

Про переваги здобуття вищої освіти в канадській провінції Нова Шотландія

Освіта в Канаді: університети Нової Шотландії

Піщані пляжі, гавань, маяки, рибальські селища, мальовничі бухти і старовинні форти... Тут кожен зможе відчути притягальну силу і красу океанського узбережжя і знайти для себе багато цікавого. Чудові морські пейзажі, велика кількість історичних пам'яток, мальовничі міста з багатою історією і безліч найрізноманітніших розваг перетворили провінцію в популярний туристичний центр. Однак мало хто знає, що саме тут можна отримати якісну і перспективне освіту.

Більшість студентів, які приймають рішення отримати освіту у Канаді, традиційно вибирають дві провінції і два найбільших міста цієї чудової країни - Онтаріо (м. Торонто) і Британську Колумбію (м. Ванкувер).

Нам би хотілося розповісти про незаслужено обділену увагою східну і теплу провінцію Канади - Нову Шотландію (Nova Scotia). Дипломи вищих навчальних закладів Нової Шотландії високо котируються як у Канаді, так і в інших країнах. А навчання та проживання в Новій Шотландії має коштуватиме дешевше ніж у Онтаріо і Британській Колумбії.

Навчання в Канаді. Декілька слів про Нову Шотландію (Nova Scotia)

За своєю територією ця невелика провінція більше Данії, проте є меншою своєї тезки-Шотландії, на честь якої і була названа. Першими іммігрантами, які поселилися на території провінції, були шотландці, які облаштувалися на острові Кейп-Бретон. Тривалий час Нова Шотландія переходила у володіння то французів, то британців, то корінного населення, завдяки чому сучасній провінції вдалося увібрати в себе відразу три культури: французьку, кельтську і індіанську.

Провінція Нова Шотландія займає однойменний півострів. До складу входить півострів Нова Шотландія та острів Кейп-Бретон, який завоював свою популярність завдяки розкішному Національному парку.

Сьогодні кількість жителів Нової Шотландії складає близько 1 млн. Більше 500 тисяч жителів проживають в двох великих містах - Галіфакс (столиця провінції) і Кейп Бретон.

Практично з усіх сторін Нова Шотландія оточена океаном, межує вона тільки з провінцією Нью-Брансвік, вона насичена морською романтикою, а її славне минуле ніби оживає тут в історичних місцях і маленьких сільських готелях.

Організація Об'єднаних Націй визнала провінцію Нова Шотландія одним з найсприятливіших місць для проживання. Критеріями оцінювання послужили такі чинники як екологія регіону, рівень безпеки, культурний аспект і багато іншого.

Головні галузі економіки провінції - туризм, рибальство, сфера обслуговування і лісове господарство. Мінімальна заробітна плата в Новій Шотландії складає $ 10 на годину, оплата праці недосвідчених працівників, досвід роботи яких менше трьох місяців, оцінюється в $ 9,50 за годину.

Сьогодні провінція Нова Шотландія займає перше місце за кількістю шкіл та університетів, викладання в яких здійснюється англійською мовою, тому в Nova Scotia отримують освіту студенти з більш ніж 100 країн.

Тут також розташовані і найстаріші канадські університети, освітні традиції яких налічують понад двісті років. Серед найбільш давніх University of King's College (рік заснування - 1789 р.), Saint Mary's University (1802 р.), Dalhousie University (1818 р.), Acadia University (1838 р.), St Francis Xavier University (1853 р.), Mount St Vincent University (1873 р.). Не відстають від них і порівняно молоді університети, найбільш перспективним з яких є Cape Breton University (1974 р.).

Cape Breton University (CBU)

Університет Cape Breton ось уже більше 30 років є одним з лідерів в галузі вищої освіти Канади.

CBU – молодий університет, що динамічно розвивається та володіє солідним досвідом академічної і дослідницької роботи. Спеціалізація: бізнес, наука і технологія, гуманітарні науки.

Саме цей університет за оцінками видання McLean посідає перше місце за рівнем задоволеності випускників якістю навчання та умовами життя на університетському кампусі.

Діяльність навчального закладу спрямована на розвиток науково-академічних здібностей студентів, які активно займаються науковими дослідженнями в період навчання, беруть участь у презентаціях, конференціях, семінарах.

Університет Cape Breton розташований на мальовничому острові Кейп Бретон поблизу міста Сідней. У вузі навчається більш ніж 3400 студентів, причому 71% студентів - мешканці Кейп-Бретона.

Університет Кейп-Бретона пропонує різноманітні короткострокові і довгострокові програми навчання з різних спеціальностей. Серед них програми бакалаврату тривалістю 3 роки, стажування, магістратура, МБА, сертифікаційні програми тривалістю 8 місяців і English Academic Preparation (EAP).

Причому можливість поєднувати навчання з роботою і оплачуваними стажуваннями надається студентам абсолютно всіх програм, що пропонує університет, в тому числі дипломних програм та програм з видачею сертифікатів. Багато з програм є програмами Co-op, що дозволяє студентам під час навчання пройти оплачуване стажування і протягом 12 місяців заробити до 20 000 $, покривши таким чином витрати на навчання і проживання.

Основні спеціальності Cape Breton University:

The Shannon School of Business: бухгалтерський облік, маркетинг, економіка, підприємництво, фінанси, людські ресурси, юриспруденція, туристичний маркетинг і менеджмент.

School of Professional Studies: кризовий менеджмент, освіта, сестринська справа, охорона здоров'я, дієтологія.

School of Science & Technology: біологія, хімія, математика, психологія, біологічне різноманіття, психологія, здоров'я і навколишнє середовище, комплексні науки, електроніка та контроль, вивчення навколишнього середовища, виробництво, нафтопереробна галузь.

School of Arts & Social Science: антропологія, комунікації, кельтська культура, драма, англійська мова, етнічна музика, фольклор, французька мова, історія, філософія, політологія, психологія, релігієзнавство, соціологія, спортивний менеджмент.

Невеликі класи і невисоке співвідношення студентів та викладачів дозволяє навчальному закладу практикувати індивідуальний похід до навчання.

Також Cape Breton University має партнерськими програмами з деякими коледжами Канади, тому вступати до університету можна і після закінчення коледжу. В цьому випадку випускники коледжів-партнерів мають пільги при вступі і можуть розраховувати на стипендію розміром $ 2000. А студенти з середнім балом 85% і вище можуть отримати і додаткові вступні стипендії. Однак це не означає, що інші студенти не можуть отримати фінансового заохочення від вузу - університет щорічно розподіляє велику кількість стипендій.

Почати навчання в університеті можна як у вересні, так і в травні (з ряду дисциплін). Подавати документи для вступу варто не пізніше, ніж за півроку до початку програми.

Однією з додаткових переваг університету є те, що Кейп Бретон сприяє у працевлаштуванні після закінчення навчання, в результаті чого 95% випускників знаходять роботу за фахом на території країни.

Провінційні програми імміграції в Канаду

У провінції також працює спеціальна імміграційна програма. Після закінчення університету при бажанні можна знайти роботу в Канаді і подавати документи на імміграцію за спеціальною імміграційною провінційною програмою Нової Шотландії (NSNP).

Умови цієї програми передбачають прискорену подачу заяв про надання статусу постійного резидента (PR-status). Це стає можливим вже після закінчення навчального закладу (мінімум 1 рік навчання в Канаді) і наявності робочого місця. Таким чином, документи можна подавати вже після трьох місяців роботи! У більшості провінцій необхідно мати за плечима хоча б один рік досвіду роботи в Канаді.

Як відомо, Канада є однією з небагатьох країн, яка реально проводить політику залучення іммігрантів. Найпростіше іммігрувати в цю країну, скориставшись однією з провінційних програм. Такі програми мають провінції і території: Альберта, Манітоба, Ньюфаундленд і Лабрадор, Онтаріо, Саскачеван, Британська Колумбія, Нью-Брансвік, Hовая Шотландія, Острів Принца Едуарда.

Угода щодо провінційної програмі імміграції до Канади була підписана федеральним урядом Канади і провінцією Нова Шотландія в серпні 2002 року. Відповідно до цієї угоди провінція Nova Scotia відіграє активну роль у відборі іммігрантів, які бажають оселитися на її території.

Провінційна програма Нової Шотландії (Nova Scotia Nominee Program - NSNP), як і будь-яка провінційна програма, має кілька категорій. Іноземні студенти можуть скористатися умовами категорії International Graduate Stream.

За умовами цієї категорії, претендувати на отримання постійного виду на проживання і в перспективі – громадянства, можуть студенти, які отримали освіту (диплом) в навчальному закладі Канади.

Іноземні випускники вищих і середніх спеціальних навчальних закладів у Новій Шотландії, які працюють на компанію в Новій Шотландії, можуть подавати заяви на постійне проживання за категорією International Graduate Stream в наступних випадках:

Якщо заявник закінчив навчальну програму в Новій Шотландії тривалістю не менше одного академічного року і отримав свідоцтво, диплом або ступінь визнаного навчального закладу в Новій Шотландії;

Якщо заявник пропрацював в Новій Шотландії мінімум три місяці, володіючи тимчасовим дозволом на роботу, виданими Міністерством громадянства та імміграції (work permit);

Якщо заявник відповідає мінімальним вимогам за віком, освітою, досвідом роботи та володіння англійською мовою;

Якщо заявник має офіційну пропозицію про постійну роботу від свого роботодавця з Нової Шотландії (JobOffer), яка гарантує зарплату не нижче $ 20 000 канадських доларів на рік.

Матеріал підготовлений фахівцями освітнього агентства "Інфостаді".

Освіта.ua
19.07.2012