Магістратура в Канаді: якість за прийнятною ціною

Канада може запропонувати освіту, добре відому своєю якістю післядипломних програм

Магістратура в Канаді: якість за прийнятною ціною

З року в рік все більше іноземних студентів вибирають Канаду, як для магістерських, так і для PhD програм, які притягують унікальним поєднанням академічного рівня, різноманітним вибором університетів і коледжів, розумною вартістю навчання та проживання, а також зростаючими перспективами життя і роботи в цій країні після закінчення навчання.

Іноземним студентам Канада пропонує високий рівень життя, низький рівень злочинності, відмінну систему охорони здоров'я та неформальне товариство. Будучи двомовною країною, де основними мовами є англійська та французька, Канада вважається однією з найбільш етнічно різноманітних країн у світі, з такими космополітичними містами, як Торонто і Ванкувер.

Самі ж канадці вважаються відкритими, добродушними і гостинними людьми, що насолоджуються своїм унікальним середовищем. У Канаді розташовано 42 національних парки, і іноземні студенти часто бувають вражені різноманітністю природних ландшафтів.

Маючи чітку структуру, можливості взаємодії з високоосвіченим академічним персоналом та результативні підходи до навчання, канадські післядипломні програми користуються особливою популярністю серед іноземних студентів, що прагнуть продовжити освіту за кордоном.

Запропонована University of Toronto (одним з найбільших центрів міжнародної освіти у Канаді), магістерська програма в галузі інформаційних досліджень, є типовим прикладом канадського підходу до магістерського навчання. Програма (тривалістю більше двох років) передбачає вивчення основних обов'язкових курсів в перший рік навчання та спеціалізацію на другому році, коли студенти зосереджуються на вузьких академічних областях найбільш актуальних для їх власних інтересів і кар'єрних амбіцій. Методи викладання та навчання різноманітні і включають лекції, групові завдання та семінари, демонстраційні заняття і доступ до джерел в мережі Інтернет.

Канада стає все більш привабливою співвідношенням ціни і якості, як щодо вартості навчання, так і відносно вартості проживання. Вартість навчання за магістерською програмою становить 9 000 канадських доларів на рік, а витрати на проживання варіюються від 1 200 - 1 600 канадських доларів на місяць.

Це означає, що деякі канадські магістратури пропонують вартість навчання майже вдвічі нижче, ніж в університетах і коледжах Великобританії або США. Більше того, фінансова допомога, запропонована у вигляді стипендій або виплат асистентам, може значно знизити витрати іноземних студентів.

На думку експертів Канадського центру імміграції (організації, яка спеціалізується на забезпеченні навчальними та робочими місцями тих, хто хоче приїхати до Канади) фінансові аспекти життя в Канаді дуже привабливі для іноземних студентів: «Плата за навчання за програмами магістрів і PhD є однією з найнижчих у англомовному світі і, в поєднанні з можливістю працювати під час і після навчання, робить фінансову сторону життя в Канаді дуже привабливою для іноземних студентів».

У деяких випадках іноземним студентам не потрібен дозвіл на роботу в студентському містечку - це унікальна особливість канадської системи освіти.

Канада пропонує набагато більше потенційним іноземним магістрантам, ніж просто співвідношення ціни і якості. Саїфа Рахмана, магістранта Wilfred Laurier University одного з кращих і найбільш швидкозростаючих університетів Канади, який розташований в місті Ватерлоо, привабила якість академічної програми. Зараз Саїф у рівній мірі насолоджується навчанням і життям за межами студентського містечка.

«Я відчуваю себе піднесеним кожний раз, коли йду до університету. Спілкування з людьми самого різного походження робить атмосферу кампуса бажаною, дружньою і живою! На мій погляд, одним з кращих аспектів життя та навчання в Канаді є взаємодія представників різних культур. Тут я зустрівся з дивовижними людьми і дуже подружився з деякими за час мого перебування в Канаді», - говорить він.

Враховуючи, що в Канаді більше 70 тисяч іноземних студентів, спілкування з людьми зі всього світу займає центральне місце в студентському житті. Досвід Саїфа, який він отримав у студентському містечку, є, як правило, однією з найбільш привабливих особливостей післядипломного навчання в Канаді. Канадські університети в рівній мірі підтримують цікаве життя за межами аудиторії: студентські клуби і спільноти заохочують участь іноземних студентів у всіх аспектах їх діяльності.

Однією з особливостей канадської післядипломної освіти, що має безпосереднє відношення до іноземних студентів, є великі інвестиції в мовну підтримку і підвищення навичок навчання. Carleton University в столиці Канади Оттаві, вирізняється найбільшою міжнародною різноманітністю серед усіх канадських університетів. При великій концентрації студентів з Азії, Африки, Латинської Америки і Європи, підтримка, що надається іноземним магістрантам, має велике значення.

Ерік Кошинський зі Служби підтримки описує, яким чином вони допомагають вступникам студентам: «Ми зосереджені на допомозі іноземним студентам у поліпшенні їх здібностей сприйняття мови на слух, щоб відвідуючи регулярні заняття з економіки, фізики або математики, вони легко і чітко розуміли, що говорять їх професори. Ми приділяємо увагу навичкам письма, щоб студенти могли писати, швидко робити нотатки, висловлювати свої думки та ідеї, отримуючи можливість вчитися і ділитися тим, що вони знають, з іншими».

Досвід післядипломного навчання в канадському університеті має реальні переваги для багатьох іноземних студентів. Нове законодавство Канади дозволяє всім іноземним студентам, які закінчили магістратуру або докторантуру визнаного університету, отримати дозвіл на роботу на термін до 12 місяців в області близької до теми їх навчання.

Можливість закріпити на практиці отримані знання зробить Канаду в найближчі роки ще більш популярною серед іноземних студентів. Саїф Рахман вважає, що зміна імміграційної політики, яка дозволяє компаніям наймати іноземних студентів після закінчення університету, є дуже важливою і, безумовно, допоможе країні утримати талановитих іноземних студентів.

Освіта.ua
01.02.2017