Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Канаді Магістерські та докторські програми в Канаді
Магістерські та докторські програми в Канаді

Університети Канади, а також їх магістерські та докторські програми відкриті світу та іноземним студентам

Магістерські та докторські програми в Канаді

В останні десять років зростає популярність Канади серед іноземних студентів, які бажають отримати освіту за кордоном, проте, багато вищих навчальних закладів Канади поки не відчувають особливого напливу. Число іноземних студентів у Канаді поки що не перевищує 75 тисяч.

Університети

Поряд з іншими провідними університетами Канади, McGill University в Монреалі, є загальновизнаним центром для кращих магістрантів і докторантів з усього світу. Ізабель Даоуст, директор з прийому в цьому університеті, говорить: "На післядипломному рівні на різні програми зареєстровано близько 2000 іноземних студентів, що становить майже 21% від усіх студентів післядипломного рівня в нашому університеті".

Даоуст вважає, що незважаючи на те, що академічна популярність у світі є основним чинником збільшення кількості іноземних студентів, в останні роки динамічне і мультикультурне середовище великих канадських міст також відіграє важливу роль. "Я вважаю, що іноземні студенти, які навчаються в Монреалі, отримують винятковий культурний досвід, тому що Монреаль відноситься до числа міст з найбільшою кількістю студентів, - говорить вона. - Місто пульсує, французька і англійська тут переплітаються, і чотири університети Монреаля роблять досвід перебування в місті унікальним".

У Канаді є група провідних університетів, відома як Група тринадцяти (G13). Ці вузи є одними з найбільш наукомістких в країні і спеціалізуються на впровадженні спільних дослідницьких програм. Члени G13:

 • University of Alberta
 • University of British Columbia
 • University of Calgary
 • Dalhousie University
 • Laval University
 • McGill University
 • McMaster University
 • University of Montréal
 • University of Ottawa
 • Queen's University
 • University of Toronto
 • University of Waterloo
 • University of Western Ontario

Ряд інших канадських університетів у однаковій мірі добре відомі та пропонують навчальні та дослідницькі програми в широкому діапазоні предметних галузей. Зазвичай, пропонуються три різних типи наукового ступеня:

 • Ступінь магістра на основі навчальної програми: вимагає успішного завершення конкретної магістерської програми навчання і, зазвичай, триває один або два роки.
 • Науково-дослідний ступінь магістра: вимагає успішного завершення, як магістерської програми навчання, так і захисту магістерської дисертації, і триває два роки. Студенти зазвичай обирають тему дисертації за погодженням з науковим керівником, хоча багато університетів вимагають, щоб напрямок досліджень було зазначено ще при вступі.
 • Ступінь доктора філософії або PhD: вимагає успішного завершення оригінальних досліджень та захисту дисертації, що вносить істотний внесок у розвиток знань в обраній галузі. Для PhD зазвичай потрібно два або три роки аспірантури з повною зайнятістю, хоча можуть бути і більш тривалі періоди проведення досліджень і написання дисертації.

Правила прийому

Хоча вимоги та порядок прийому на навчання в Канаді змінюються в залежності від закладу освіти, зазвичай, для вступу до магістратури потрібен диплом бакалавра з відзнакою (або еквівалент) або диплом з високою успішністю. Для магістерських програм, що мають професійну орієнтацію, зазвичай потрібен досвід роботи у відповідній галузі дослідження. Для докторської програми, як правило, потрібен високий рівень досягнень на рівні магістратури. Інші фактори, що розглядаються при прийомі, включають офіційні додатки до диплома з оцінками, результати тестів (що потрібні для певних професійних магістерських програм), рекомендаційні листи від викладачів чи колег і особистий опис академічних і кар'єрних намірів здобувача з поясненням, чому він подає заяву на цю програму.

Фінансування та стипендії

Кращим джерелом коштів, зазвичай, є окремі університети і коледжі, багато з яких пропонують широкий вибір різних стипендій, що покривають вартість навчання або витрати на проживання, а іноді й те й інше.

Багато рішень про призначення стипендій ґрунтуються виключно на успішності, отже, фінансова допомога не обговорюється при вступі. Канадський уряд, також як і велика кількість окремих університетів, пропонує цілий ряд стипендій для магістрантів і докторантів. Існує безкоштовний сервіс, що координує більшу частину стипендій. Деякі стипендії, що пропонують кошти для оплати навчання і компенсацію витрат на проживання пропонуються Асоціацією університетів і коледжів Канади.

Робота в Канаді

Всі іноземні магістранти і докторанти мають дозвіл на роботу під час навчання на стаціонарі. Для цього іноземні студенти мають провчитися на стаціонарі у відповідному державному вищому навчальному закладі не менше шести місяців, перед їх зверненням про влаштування на роботу. Навчальні заклади мають підписати угоду з провінцією або територією, на якій вони розташовані, щоб брати участь у трудовій програмі.

Автор: Денні Бірн, QSTopUniversiries. Переклад з англійської Освіта.ua.

Освіта.ua
21.09.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!