Економічна й бізнес-освіта в Австрії
PR

Система вищої освіти в Австрії, форми отримання економічної та бізнес-освіти в Австрії

Економічна й бізнес-освіта в Австрії

Система вищої освіти в Австрії включає коледжі, вищі школи, академії, університети.

Університети ‑ академічні установи, що здійснюють підготовку студентів за програмами бакалаврату, магістратури, докторантури. Університети Австрії включені в Болонську систему освіти, що припускає кілька форм здобуття вищої освіти.

У системі бакалаврату студенти отримують базові теоретичні знання у вибраній галузі, а також спеціальні знання. Курс бакалаврату передбачає навчання протягом 3‑4-х років (6‑8 семестрів), велика частина з яких (близько двох третин) присвячена вивченню базових предметів, а залишок відведено на освоєння спеціальних дисциплін. По закінченню курсу студенти отримують диплом бакалавра.

Навчання в магістратурі здійснюється на основі диплома бакалавра. Тривалість вивчення програми може коливатись від 1,5 до 2,5 років (середня тривалість у державних університетах ‑ два роки). По закінченню магістратури студент отримує ступінь майстра із правом займатись науково-дослідницькою діяльністю.

Отримати докторський ступінь можна по закінченню аспірантури (строк навчання – 2‑4 семестри). Для успішного завершення аспірантури необхідно підготувати дисертацію, а також скласти іспити із проблематики наукової роботи, що висвітлюється. По закінченню навчання аспірант отримує академічний ступінь доктора.

У систему навчання багатьох вишів входять «підкурси» ‑ заняття, що дозволяють студентам з інших навчальних закладів отримати необхідні бали для здачі академрізниці, а також удосконалювати знання англійської або німецької мови (залежно від мови навчання).

В Австрії існує можливість отримати післядипломну освіту за програмами МВА. Для зарахування на курс абітурієнту необхідні диплом про вищу освіту (ступінь бакалавра або магістра), а такожмовний сертифікат TOEFL (курс читається англійською мовою). Бажаний досвід роботи не менше двох років. Тривалість програми складає 3‑4 семестри.

Середня номінальна тривалість отримання вищої освіти в Австрії становить від трьох до шести років. Але завдяки специфіці навчального процесу (можливість вибирати основні та додаткові дисципліни, самостійно встановлювати строки складання іспитів), реальні строки розтягуються до 8‑9-ти років. Перевищення тривалості навчання відбувається в 90 й більше відсотках випадків. Близько 4 % студентів укладаються в номінальні тимчасові рамки, що встановлюються університетом при вступі.

Вартість освіти для українців в Австрії

Університети в Австрії діляться на державні та приватні. Кращі державні університети стабільно займають середні позиції в рейтингах європейських і світових вишів (після США, Великої Британії та низки інших країн). За дешевизною навчання австрійські виші займають лідируючі позиції. Ціна семестру навчання в державному університеті становить € 380‑730. Для порівняння: середня вартість у вишах Великої Британії складає більше £10000, США ‑ $9000‑12000.

Саме питання ціни часто є вирішальним для студентів зі Східної Європи, тому австрійські університети користуються стабільно високим попитом серед абітурієнтів з України.

Додаткові витрати, пов’язані з отриманням освіти в Австрії

Високий рівень життя в Австрії обумовлює й високу її вартість. Додаткові витрати на проживання студента-іноземця можуть досягати € 1000 й більше, з яких:

€ 250‑600 ‑ оплата місця в гуртожитку або оренди квартири. Через велику кількість студентів у більшості університетів Австрії існують проблеми з наданням студентам житла. Кількість місць у кампусі обмежена, тому абітурієнти змушені знімати недешеве житло у Відні самостійно;

€ 250‑300 ‑ харчування. Якщо готувати їжу самостійно, то сума може трохи зменшитись;

€ 50‑100 ‑ оплата проїзду по місту. У Відні для студентів до 26-ти років існують пільги на проїзд;

€ 52‑60 ‑ страховка;

€ 100‑150 ‑ додаткові витрати ‑ покупка побутових товарів, навчальних матеріалів, шопінг тощо.

Частково покрити витрати на проживання можна за рахунок стипендії або виграного за студентськими програмами гранту. Працювати студенти-бакалаври можуть на більше десяти годин на тиждень. Студенти в магістратурі ‑ не більше двадцяти годин.

При оформленні студентської візи знадобиться одноразове підтвердження наявності на банківському рахунку € 7000‑9000.

Економічний і бізнес-напрям: найкращі виші

Практично всі виші Австрії прихильно ставляться до студентів-іноземців. У деяких навчальних закладах їх чисельність сягає 25‑30 % від загальної кількості учнів.

Найбільше широкі можливості для отримання економічної освіти пропонує столиця Австрії. У Відні розташовані найстаріші, найавторитетніші та найбільше затребувані виші: Віденський університет, Університет економіки й бізнесу (Віденський економічний університет), Університет Webster.

Таблиця порівняння університетів

Показник

Віденський університет

Університет економики

та бизнесу

Університет Вебстера

Дата заснування, рік

1365

1898

1981

Кількість освітніх програм, од.

200

19

16

Численність студентів, тис. осіб

80‑96

24‑26

0,5

Вартість навчання,

€ на рік

363×2

380×2

17440

Строк навчання бакалавриат/магистратура, рік

4/2

3/2

3,5/1,5–2,5

Мова викладання

Німецька

Англійська/

німецька

Англійська

Популярні економічні курси

Міжнародний бізнес, економіка, економічна інформатика

Економіка підприємств, менеджмент, финанси

та бухоблік, маркетинг, економика

та право

Фінанси, міждународний бізнес, маркетинг, менеджмент, МВА

Початок навчання, місяць

Жовтень, березень

Жовтень, березень

Вереснь, січень, травень

Акредитація

Міністерство освіти, науки

та культури Австрії

EFMD

(European Foundation

for Management Development). AMBA (Association

of MBAs)

ACBSP (Association

of Collegiate Business Schools

and Programs), HLC

(Higher Learning Commission), Міністерство освіти, науки

й культури Австрії

Диплом

Австрійський національный чи міжнародного зразка

Міжнародного зразка

Подвійний американо-європейський


Перераховані університети всіляко сприяють міжкультурному обміну, установлюючи високі квоти на навчання для іноземців, а також надають можливість стажування та подальшого працевлаштування. Програми обміну, існуючі в даних вишах, передбачають можливість навчання у вишах-партнерах протягом кількох семестрів. Студенти університету економіки та бізнесу можуть навчатись в американських (Мічиганський університет) та європейських університетах (Вища школа економіки, Париж; Комерційний університет Луїджі Бокконі, Мілан; Бізнес-школа Копенгагена, Данія). Слухачі курсів у Вебстері можуть проходити навчання в одній із семи країн (США, Великій Британії, Голландії, Китаї, Таїланді тощо), в яких розташовані філії вишу.

Умови вступу у ВНЗ Австрії: документи, строки, додаткові вимоги

Вступні вимоги для іноземців в австрійських вишах досить лояльні. Для вступу на деякі спеціальності не потрібні ані вступні іспити, ані підтверджені мовні навички.

Документи для вступу в бакалаврат

Основним документом, який подається в ректорат університету на розгляд, є «Атестат зрілості» (Matura). Оскільки в Україні не видається подібний документ, то для вступу студентам з України необхідний атестат та додаток до атестату, а також довідка (копія наказу про зарахування), підписана ректором, що підтверджує вступ в український виш за спеціальністю, на яку подаються документи в Австрії. Іноді отримати таку довідку досить складно, тому краще докласти до документів виписку із залікової відомості за чотири або вісім семестрів (тобто провчитись в українському ВНЗ на стаціонарі два, а на заочному відділенні чотири повних курси). Додатково подаються атестат про середню освіту з додатком, заява про прийом в університет, довідка з українського вишу про можливість продовження навчання, сертифікат про знання німецької/англійської мови на рівні В2, С1, TOEFL 550, IELTS 6.0 (у разі його відсутності студенти зараховуються на підготовчі мовні курси). Після закінчення курсів студенти можуть складати вступні іспити (перездача можлива не більше трьох разів).

Документи для вступу в магістратуру

В Австрії українські студенти можуть отримати ступінь магістра на підставі українського диплома бакалавра. Для вступу в магістратуру подаються:

  • атестат про середню освіту з додатком;
  • диплом про вищу освіту з додатком;
  • довідка про можливість продовжувати навчання за вибраним напрямом;
  • мовний сертифікат.

Зібрати, перекласти та правильно завірити, відправити повний пакет документів самостійно досить складно, тому що вимоги різних вишів мають власні нюанси. Підготувати всі необхідні довідки у строки, установлені для подання документів, записатись на співбесіду у вибраний університет допоможе компанія «STUDYSO», що спеціалізується на сприянні при отриманні австрійської вищої освіти для українських студентів. Маючи міцні зв’язки з топовими вишами Австрії, компанія сприяє вступу в австрійські університети, допомагає абітурієнтам при оформленні візи, підборі житла, супроводжує студента в перші півроку проживання в чужій країні, допомагає знайти оптимальні мовні курси. Мінімальна вартість пакета становить € 549.

Освіта.ua
26.05.2014