STUDYSO: ми робимо ближчими Україну й Австрію
PR

З кожним роком все більше українців планують отримати безкоштовну вищу освіту в Австрії

STUDYSO: ми робимо ближчими Україну й Австрію

Засновник компанії «STUDYSO» Володимир Пірус про освітні можливості Австрії для України.

Володимире Олеговичу, чому Австрія? Чим вона приваблива для українських студентів?


Сьогодні австрійська економіка – одна з економік в ЄС, що розвиваються найбільш успішно. Австрія посідає лідируючі позиції в Європі за розмірами інвестицій в освіту й тому є однією з найбільш інтернаціональних студентських країн світу. Зокрема, у Відні вчаться більше 160 тисяч студентів із понад 150-ти країн.

Зі слів Європейського комісара з питань освіти, спорту, ЗМІ і молоді А. Василіу, ми знаємо, що ЄС продовжує розвивати програму зміцнення співпраці між університетами, мобільності студентів і викладачів для своїх східних сусідів. А в період із 2014 по 2020 рік Європейський союз планує виділити 2 млрд євро на міжнародний компонент програми «Erasmus для всіх». Безумовно, Україна як найпривілейованіший учасник цих програм повинна скористатись новими можливостями.

Особливістю австрійських ВНЗ, що дуже подобається нашим студентам, є можливість прийому в університет без знання німецької мови. Таким чином, виш дає можливість протягом двох із половиною років бути студентом, мати місце в університеті, довчити мову й після цього сміливо приступати безпосередньо до освітнього процесу.

Яка місія вашої компанії на освітньому ринку України й Австрії?


Мета нашої компанії ‑ сприяння студентам з України, Росії та Казахстану в отриманні вищої освіти в Австрії.

Серед першочергових завдань можна виділити створення мережі офісів (Москва, Астана), а також придбання й обладнання приміщення під студентський кампус у Відні.

STUDYSO – це в першу чергу некомерційна діяльність, спрямована на зближення України й Австрії у сфері освіти. І друге – це надання українським студентам послуг прямого вступу в університети Австрії та підтримки різних студентських програм.

Що
ви робите для сприяння комунікації між українськими й австрійськими освітніми структурами?

Ми налагоджуємо співпрацю з вишами в Україні й Австрії.

На стадії підписання ‑ договори про співпрацю з топовими університетами України, уже є договір з австрійськими вишами. Ми працюємо індивідуально з кожним навчальним закладом у різних напрямах: починаючи з медицини й закінчуючи технічними спеціальностями.

Зрозуміло, що від такої співпраці між ВНЗ більше виграє українська сторона, але і для Австрії представляє інтерес українська система освіти.

Ми також працюємо з посольськими організаціями та компаніями-партнерами, серед них, наприклад, Widerstrahl ‑ центр німецької культури. Тобто формат співпраці дуже широкий, і ми на цьому не зупиняємося.

Що компанія «STUDYSO» може запропонувати охочим навчатись в Австрії?


Компанія «STUDYSO» надає українським студентам реальну можливість безкоштовно навчатись в Австрії. Оплачується тільки студентський збір в університеті, розмір якого коливається від 380 до 744 євро за півроку навчання, що контрастує із цінами комерційних ВНЗ країни (від 6 000 до 25 000 євро за рік).

Окрім роботи зі студентами ми пропонуємо ряд програм для людей з уже наявним ступенем (нострифікація дипломів бакалавра, магістра, докторської або кандидатської дисертації). Це може стосуватись і підвищення рівня компетентності самого викладацького складу, і продовження навчання в докторантурі.

Які конкретно послуги
ви можете надати українському студенту?

Ми надаємо безкоштовну консультацію та пропозицію навчатись в Австрії на основі отриманого запиту. Залежно від освітнього рівня й вибраної спеціальності ми підбираємо програму в державному університеті та працюємо із клієнтом так, щоб він міг поступити в університет Австрії без складання вступних іспитів.

Ми займаємось координацією легалізації документів. Це апостилірування, переклад, нотаріальне завірення. Далі передаємо документи в університет і безпосередньо контролюємо процес зарахування, що має на увазі роботу із приймальною комісією.

Найзручнішим для клієнта є те, що він знаходиться в Україні, йому не треба витрачати гроші на переліт і проживання під час вступу. Ми все це робимо за нього завдяки нашому офісу у Відні.

Ще ми допомагаємо з підбором житла, оскільки зіткнулися з тим, що у Відні його знайти непросто: гуртожитки часто переповнені. Ми надаємо клієнту 2‑ 3 варіанти житла, й він самостійно вирішує, який варіант підходить йому більше.

Бронюємо квитки, зустрічаємо студента в аеропорту, селимо та прописуємо. Коли наш клієнт прилітає у Відень, у нього вже є картка мобільного оператора, проїзний на перший тиждень і карта міста. Наступних півроку ми працюємо із клієнтом, допомагаючи йому адаптуватись, і, звісно ж, сприяємо в отриманні студентської візи.

Окрім цього ми пропонуємо всім охочим взяти участь в освітньому турі до Австрії ‑ нашому новому соціальному проекті. Спеціально для цього туру ми купили автобус, обладнали його для комфортабельних подорожей і заклали в ціну туру тільки його собівартість. Він дасть можливість не тільки своїми очима побачити університети, гуртожитки, кампуси, а й провести цікавий уїкенд.

Які вимоги до знання мови й успішності пред'являють державні австрійські виші?


Мова, якщо порівнювати її з англійською, необхідна на рівні upper intermediate. У більшості австрійських вишів потрібне знання німецької на рівні В2, С1. Для творчих спеціальностей достатньо й рівня B1.

Є факультети, де проводиться конкурс, тоді увагу звертають на успішність студента, але важливіше результати онлайн тестів або додаткових сертифікатів (типу GMAT).

Розкажіть коротко про саму компанію та плани на майбутнє.


Компанія почала працювати у 2011 році у Відні. Спочатку ми надавали наші послуги на некомерційній основі, але поступово разом з некомерційним розвинувся й комерційний напрям.

Виходячи з мети та місії компанії, у короткостроковій перспективі ми плануємо відділити комерційну частину діяльності та створити некомерційну громадську організацію, яка повністю займатиметься налагодженням міжнародних комунікацій у сфері освіти між Україною й Австрією.

Уже сьогодні ми представляємо громадськості проект працевлаштування студентів. Ми пропонуємо студентам з України отримати освіту в Австрії абсолютно безкоштовно й розробили програму, де самі фінансуємо наші послуги. Ми залучаємо студентів на практику, вони одержують мінімальну заробітну платню й окрім цього щомісячно, як ми це називаємо, «євробонуси», що акумулюються протягом року, й виходить, що наші послуги для студента абсолютно безкоштовні.

За статистикою, до виходу компанії «STUDYSO» на українсько-австрійський освітній ринок в Австрії навчалось не так багато студентів з України. Але ми системно працюємо над тим, щоб якомога більше українців отримали безкоштовну освіту в Австрії, і я не бачу причини, через яку ця статистика не мінятиметься на краще.

Розмовляв Павло Петриченко, Освіта.
ua

«STUDYSO» - Україно-австрійська компанія, що ставить за мету налагодження міжнародних відносин обох країн у сфері освіти та надає більше можливостей студентам, викладачам, науковцям України та Австрії для здійснення наукових обмінів та спільних проектів задля розвитку світової науки.

Освіта.ua
18.10.2013