Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Австрії STUDYSO: ми робимо ближчими Україну й Австрію
STUDYSO: ми робимо ближчими Україну й Австрію
PR

З кожним роком все більше українців планують отримати безкоштовну вищу освіту в Австрії

STUDYSO: ми робимо ближчими Україну й Австрію

Засновник компанії «STUDYSO» Володимир Пірус про освітні можливості Австрії для України.

Володимире Олеговичу, чому Австрія? Чим вона приваблива для українських студентів?


Сьогодні австрійська економіка – одна з економік в ЄС, що розвиваються найбільш успішно. Австрія посідає лідируючі позиції в Європі за розмірами інвестицій в освіту й тому є однією з найбільш інтернаціональних студентських країн світу. Зокрема, у Відні вчаться більше 160 тисяч студентів із понад 150-ти країн.

Зі слів Європейського комісара з питань освіти, спорту, ЗМІ і молоді А. Василіу, ми знаємо, що ЄС продовжує розвивати програму зміцнення співпраці між університетами, мобільності студентів і викладачів для своїх східних сусідів. А в період із 2014 по 2020 рік Європейський союз планує виділити 2 млрд євро на міжнародний компонент програми «Erasmus для всіх». Безумовно, Україна як найпривілейованіший учасник цих програм повинна скористатись новими можливостями.

Особливістю австрійських ВНЗ, що дуже подобається нашим студентам, є можливість прийому в університет без знання німецької мови. Таким чином, виш дає можливість протягом двох із половиною років бути студентом, мати місце в університеті, довчити мову й після цього сміливо приступати безпосередньо до освітнього процесу.

Яка місія вашої компанії на освітньому ринку України й Австрії?


Мета нашої компанії ‑ сприяння студентам з України, Росії та Казахстану в отриманні вищої освіти в Австрії.

Серед першочергових завдань можна виділити створення мережі офісів (Москва, Астана), а також придбання й обладнання приміщення під студентський кампус у Відні.

STUDYSO – це в першу чергу некомерційна діяльність, спрямована на зближення України й Австрії у сфері освіти. І друге – це надання українським студентам послуг прямого вступу в університети Австрії та підтримки різних студентських програм.

Що
ви робите для сприяння комунікації між українськими й австрійськими освітніми структурами?

Ми налагоджуємо співпрацю з вишами в Україні й Австрії.

На стадії підписання ‑ договори про співпрацю з топовими університетами України, уже є договір з австрійськими вишами. Ми працюємо індивідуально з кожним навчальним закладом у різних напрямах: починаючи з медицини й закінчуючи технічними спеціальностями.

Зрозуміло, що від такої співпраці між ВНЗ більше виграє українська сторона, але і для Австрії представляє інтерес українська система освіти.

Ми також працюємо з посольськими організаціями та компаніями-партнерами, серед них, наприклад, Widerstrahl ‑ центр німецької культури. Тобто формат співпраці дуже широкий, і ми на цьому не зупиняємося.

Що компанія «STUDYSO» може запропонувати охочим навчатись в Австрії?


Компанія «STUDYSO» надає українським студентам реальну можливість безкоштовно навчатись в Австрії. Оплачується тільки студентський збір в університеті, розмір якого коливається від 380 до 744 євро за півроку навчання, що контрастує із цінами комерційних ВНЗ країни (від 6 000 до 25 000 євро за рік).

Окрім роботи зі студентами ми пропонуємо ряд програм для людей з уже наявним ступенем (нострифікація дипломів бакалавра, магістра, докторської або кандидатської дисертації). Це може стосуватись і підвищення рівня компетентності самого викладацького складу, і продовження навчання в докторантурі.

Які конкретно послуги
ви можете надати українському студенту?

Ми надаємо безкоштовну консультацію та пропозицію навчатись в Австрії на основі отриманого запиту. Залежно від освітнього рівня й вибраної спеціальності ми підбираємо програму в державному університеті та працюємо із клієнтом так, щоб він міг поступити в університет Австрії без складання вступних іспитів.

Ми займаємось координацією легалізації документів. Це апостилірування, переклад, нотаріальне завірення. Далі передаємо документи в університет і безпосередньо контролюємо процес зарахування, що має на увазі роботу із приймальною комісією.

Найзручнішим для клієнта є те, що він знаходиться в Україні, йому не треба витрачати гроші на переліт і проживання під час вступу. Ми все це робимо за нього завдяки нашому офісу у Відні.

Ще ми допомагаємо з підбором житла, оскільки зіткнулися з тим, що у Відні його знайти непросто: гуртожитки часто переповнені. Ми надаємо клієнту 2‑ 3 варіанти житла, й він самостійно вирішує, який варіант підходить йому більше.

Бронюємо квитки, зустрічаємо студента в аеропорту, селимо та прописуємо. Коли наш клієнт прилітає у Відень, у нього вже є картка мобільного оператора, проїзний на перший тиждень і карта міста. Наступних півроку ми працюємо із клієнтом, допомагаючи йому адаптуватись, і, звісно ж, сприяємо в отриманні студентської візи.

Окрім цього ми пропонуємо всім охочим взяти участь в освітньому турі до Австрії ‑ нашому новому соціальному проекті. Спеціально для цього туру ми купили автобус, обладнали його для комфортабельних подорожей і заклали в ціну туру тільки його собівартість. Він дасть можливість не тільки своїми очима побачити університети, гуртожитки, кампуси, а й провести цікавий уїкенд.

Які вимоги до знання мови й успішності пред'являють державні австрійські виші?


Мова, якщо порівнювати її з англійською, необхідна на рівні upper intermediate. У більшості австрійських вишів потрібне знання німецької на рівні В2, С1. Для творчих спеціальностей достатньо й рівня B1.

Є факультети, де проводиться конкурс, тоді увагу звертають на успішність студента, але важливіше результати онлайн тестів або додаткових сертифікатів (типу GMAT).

Розкажіть коротко про саму компанію та плани на майбутнє.


Компанія почала працювати у 2011 році у Відні. Спочатку ми надавали наші послуги на некомерційній основі, але поступово разом з некомерційним розвинувся й комерційний напрям.

Виходячи з мети та місії компанії, у короткостроковій перспективі ми плануємо відділити комерційну частину діяльності та створити некомерційну громадську організацію, яка повністю займатиметься налагодженням міжнародних комунікацій у сфері освіти між Україною й Австрією.

Уже сьогодні ми представляємо громадськості проект працевлаштування студентів. Ми пропонуємо студентам з України отримати освіту в Австрії абсолютно безкоштовно й розробили програму, де самі фінансуємо наші послуги. Ми залучаємо студентів на практику, вони одержують мінімальну заробітну платню й окрім цього щомісячно, як ми це називаємо, «євробонуси», що акумулюються протягом року, й виходить, що наші послуги для студента абсолютно безкоштовні.

За статистикою, до виходу компанії «STUDYSO» на українсько-австрійський освітній ринок в Австрії навчалось не так багато студентів з України. Але ми системно працюємо над тим, щоб якомога більше українців отримали безкоштовну освіту в Австрії, і я не бачу причини, через яку ця статистика не мінятиметься на краще.

Розмовляв Павло Петриченко, Освіта.
ua

«STUDYSO» - Україно-австрійська компанія, що ставить за мету налагодження міжнародних відносин обох країн у сфері освіти та надає більше можливостей студентам, викладачам, науковцям України та Австрії для здійснення наукових обмінів та спільних проектів задля розвитку світової науки.

Освіта.ua
18.10.2013

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!