Вища освіта в державних вузах Австрії

Віденський університет (Universität Wien), заснований в XIV столітті, - найстаріший університет серед вузів німецькомовних країн і один з найбільших в Центральній Європі

Вища освіта в державних вузах Австрії

Віденський університет по праву вважається найбільшим вищим навчальним і науковим закладом Австрії. Факультети університету розташовані в більш ніж 60 будівлях на території Відня. Університет налічує 15 факультетів і більш ніж 200 спеціальностей. На даний час в ньому навчаються 80 тисяч студентів, з них 20% - іноземці.

Вступних екзаменів під час вступу до більшості австрійських університетів немає. Конкурсний відбір (прохідний бал) існує лише для вступу до Медичного університету, а також існують іспити для вступу на творчі спеціальності.

До решти вищих шкіл Австрії вступають всі. Головне, вчасно підготувати і направити до приймальної комісії обраного університету необхідні документи, завірені належним чином.

Вартість навчання складає від 18 євро до 380 євро за семестр (півроку). Звичайно, на студента Віденського університету чекають додаткові витрати: на проживання, проїзд, харчування.

Багато студентів вважають за краще жити в гуртожитках, окремій квартирі або студентській квартирі WG (декілька студентів винаймають 2-4-кімнатну квартиру, де в кожного є своя кімната, а ванна кімната та кухня знаходяться в спільному розпорядженні). Місце в кімнаті на дві особи в гуртожитку коштує від 210 євро до 370 євро на місяць.

Окрім цього, студент має розраховувати на суму від 300 євро на харчування, проїзд в транспорті, обов'язкову страховку, навчальні матеріали, телефон і таке інше.

Також, потрібно взяти до уваги додаткові витрати, пов'язані з внесенням застави за меблі, що надаються, посуд, ключ тощо при заселенні до гуртожитку або квартири (від 180 євро).

Навчатися в австрійських вузах можна англійською або німецькою мовою. Проте, такий вибір є лише у студентів, що вступають на магістратуру.

На перший курс можна вступити з українським атестатом за умови, що студенту на момент початку навчання виповнилось 18 років.

Якщо рівень німецької мови недостатньо високий або атестат не відповідає вимогам вузу, Віденський університет може запропонувати навчання на підготовчому відділенні.

Цей факультет спеціально створений Міністерством освіти Австрії для підготовки іноземних студентів, що бажають вчитися у вузах Австрії, але атестати зрілості яких не відповідають стандарту австрійського атестата. Таким чином, студентові надається можливість вивчити те, чого йому не вистачає, на думку приймальної комісії університету.

Як правило, окрім німецької, студенти вивчають географію та англійську. До цього списку може додатися математика, біологія, хімія або фізика, залежно від спеціальності, на якій студент збирається навчатися. Вартість навчання на підготовчому відділенні - близько 480 євро/семестр.

Вступом та подачею документів до вишу радять зайнятися заздалегідь, за 6-8 місяців до початку навчання.

Додаткову інформацію про вступ і навчання у Віденському університеті та інших державних вишах Австрії ви можете дізнатися у менеджерів освітніх агентств України.

Освіта.ua
07.07.2011