Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Навчання в Австралії Магістратура і докторантура в Австралії
Магістратура і докторантура в Австралії

У останні роки Австралія стала справжньою освітньою наддержавою. Навчальні заклади Австралії з так званої "Групи восьми" наукомістких університетів входять до світових рейтингів вузів, а Australian National University (ANU) в Канберрі займає в них лідируючі позиції

Магістратура і докторантура в Австралії

Більше того, коли мова заходить про причини вибору Австралії для отримання освіти за кордоном, слава кращих університетів країни є лише верхівкою айсберга. Адже Австралія є однією з провідних країн світу за якістю життя і у багатьох випадках завдяки й цьому, за даними 2008 року, тут налічувалося більше 223 500 іноземних студентів, з яких 87 500 - магістранти і докторанти.

Кармель Мерфі, виконавчий директор з прийому абітурієнтів в University of Melbourne, каже: "Освіта в Австралії дає чимало переваг іноземним студентам, починаючи від високоякісної дослідницької підготовки, прекрасних можливостей роботи з всесвітньо визнаними вченими та закінчуючи можливістю публікуватися в англомовних журналах. Іноземні студенти також отримують сильну підтримку протягом усього навчання".

Австралійські університети

У Австралії 39 університетів, чисельність студентів у яких становить від 3000 до 50000. Ці вузи пропонують післядипломну освіту за всім спектром предметних областей. Кваліфікація післядипломної освіти передбачає такі ступені: магістр, магістр філософії (M. Phil), доктор і доктор філософії (PhD).

     

Найвідоміші серед іноземних студентів австралійські вузи - це наукомісткі заклади із "Групи восьми", або "G8". На ці вісім навчальних закладів, що займають чільні місця у світових рейтингах університетів, припадає близько 60% ступенів PhD, які щорічно присуджуються в Австралії.

"Група восьми":

 • The University of Adelaide
 • The Australian National University
 • The University of Melbourne
 • Monash University
 • The University of New South Wales
 • The University of Queensland
 • The University of Sydney
 • The University of Western Australia

У 2003 році 35 000 іноземних студентів навчалися на магістра, що в десять разів більше, ніж кількість здобувачів ступеня PhD у галузі наукових досліджень. Найпопулярніші напрями навчання для іноземних магістрантів і докторантів - менеджмент, фінанси, економіка, інформаційні технології, техніка та супутні технології.

Австралійські бізнес-школи постійно представлені в топ-100 світових рейтингів програм MBA та пропонують широкий спектр загальних і спеціалізованих програм.

З 1910 року Австралія використовує дистанційне навчання для охоплення студентів у віддалених регіонах країни. Тепер це світовий лідер у галузі дистанційної освіти, освіти через інтернет та електронного навчання.

Правила прийому

Правила прийому різняться, хоча в цілому для вступу на магістратуру в провідні австралійські університети потрібен хороший диплом бакалавра у відповідній галузі і хороший академічний послужний список. Для програм PhD потрібні позитивні рекомендації, а також диплом магістра у відповідній області. Ви також маєте представити дослідницький проект з викладом вашої конкретної галузі досліджень, унікального вкладу, який ваші дослідження внесуть у цю область, і підтвердженням здійсненності і доцільності обраного вами дослідження.

Кармель Мерфі пропонує такі поради для тих, хто думає про отримання вченого ступеня в Австралії: "Переконайтесь, що навчальна або дослідницька програма, на яку ви хотіли б вступити пропонується університетом. Якщо ви хочете зайнятися дослідженнями, переконайтеся в актуальності теми, якій ви хочете присвятити дослідження, уважно підготуйте дослідницьку пропозицію і знайдіть академічного експерта, який має можливість працювати з вами".

Стипендії і фінансування

Австралійські університети отримують достатнє державне фінансування і тому вартість отримання вченого ступеня в Австралії значно нижча, ніж у Великій Британії та США, також як і загальні витрати на проживання. Існують різні стипендії для здобувачів учених ступенів, що виділяються як окремими університетами, так і незалежними органами.

Візи та імміграція

Щоб навчатися в Австралії, ви маєте отримати студентську візу. Формальності при отриманні візи різняться залежно від країни і рівня навчання, хоча в цілому вам необхідно мати такі документи:

 • Офіційний лист від зареєстрованої австралійської навчальної програми;
 • Медичну страховку;
 • Документ, що підтверджує наявність у вас необхідних коштів (12,000 австралійських доларів на рік);
 • Сертифікат IELTS.

Посилання по темі:

Освіта.ua
28.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!