Бременський університет є найкращим для іноземних студентів

За експертними оцінками, в Німеччині найкраще приймає міжнародних студентів Бременський університет. Студенти з України розповідають про переваги навчання в UniBremen

Бременський університет є найкращим для іноземних студентів

Цього року Бременський університет було визнано найкращим для навчання міжнародних студентів у Німеччині. Він став переможцем щорічного конкурсу "Міжнародна вища школа 2012", який проводить Німецька служба академічних обмінів DAAD, та отримав грант у 50 тисяч євро.

З 2011 року пріоритетом вишу є міжкультурні та інтернаціональні програми. Тут приділяють особливу увагу академічним успіхам іноземних студентів, невід’ємною частиною студентського життя є соціальні заходи, поїздки та зустрічі.

В Бремені простіше зустрітися з людьми

Кіровоградець Іван Крупський приїхав до Бременського університету на півроку за програмою обміну Erasmus Mundus. Постійно ж він навчається на третьому курсі в Празькому університеті, де вивчає міжнародні відносини та європейські студії. "В університеті є організації, які піклуються про міжнародних студентів – це Kompass Forum International та Erasmus Initiative Universität Bremen", – розповідає студент.

На зустрічах, які влаштовують ці організації, Крупський мав нагоду познайомитися з іншими міжнародними студентами, що навчаються в Бремені, або випускниками, які вже знайшли роботу в Німеччині. "В Бремені набагато простіше зустрітися з людьми, піти й обговорити цікаву академічну тему. В Празі все менш інституціоналізовано", – порівнює навчання в Чехії та Німеччині українець.

Для іноземних студентів напередодні навчання влаштовують Orientierungswochen, так звані "тижні орієнтації". Студенти мають можливість познайомитися один з одним, більше дізнатися про кампус та систему навчання.

"Я мав можливість відвідати зустріч організації, яка піклується про студентів зі Східної Європи, ми спілкувалися, дивилися разом фільми. Якщо в мене є тут якісь проблеми, я завжди знаю, до кого звернутися", – розповідає студент із України Денис Ружицький. Зараз він вивчає міжнародну економіку в Бременському університеті за програмою академічних обмінів. Одночасно він є студентом третього курсу Київського національного економічного університету.

У міжнародного студента є багато переваг

Іван Крупський розповідає, що напередодні навчання його залякували розповідями про викладачів, які недолюблюють студентів із програм обміну, адже вони, мовляв, забирають державні кошти та місця. "Насправді ж, ні з чим подібним я поки не стикнувся, викладачі дуже привітні. У мене, як міжнародного студента, є багато переваг. Мені запропонували дуже хороше місце проживання, є можливість відвідувати курси німецької безкоштовно, проїзний квиток дуже дешевий", – говорить Іван Крупський.

Серед основних "плюсів" навчання у Бремені в порівнянні з українським вишем, Денис Ружицький вважає різноманітні спортивні класи та можливість працевлаштування на кампусі. "Студент може повністю перейти на самозабезпечення, якщо він звичайно не звик жити на широку ногу. Також тут не так складно отримати магістерську стипендію", – розповідає Денис Ружицький, який із задоволенням лишився у Бремені на довше, ніж на один семестр.

Візові питання можна вирішити на місці

"Всі бюрократичні процедури, пов’язані із візами, їхнім подовженням, можна проходити в муніципальній службі при університеті, не звертаючись до загальних інституцій в місті. В цьому плані це дуже зручно та всі питання вирішуються дуже швидко", – розповідає аспірантка Бременського університету Катерина Малигіна. Вона раніше вчилася у Баварії і з такою практикою стикнулася вперше. Катерина Малигіна обрала UniBremen в першу чергу через одну з найкращих кафедр політології в Німеччині.

"Для мене було важливо, щоб при університеті був дослідницький центр, пов'язаний із Україною. Forschungsstelle Osteuropa (Дослідницький інститут Східної Європи) при Бременському університеті – один із небагатьох найбільш помітних у Німеччині", – розповідає Малигіна, якій дуже імпонує атмосфера Бременського університету.

Автор Наталія Мар’янчик, Deutsche Welle

Deutsche Welle
21.12.2012