Вища освіта в Угорщині

Перебуваючи на стику Центральної та Східної Європи, Угорщина поєднує в собі багато рис обох регіонів, але, перш за все, пишається своєю самобутністю

Вища освіта в Угорщині

Така гордість має свої підстави. Незважаючи на відносно невелику територію, Угорщина може багато чого запропонувати своїм гостям, починаючи від архітектурних та культурних шедеврів столиці до покритих виноградниками пагорбів і історичних замків.

Хоча Угорщина ще не так міцно утвердилася серед напрямків освіти за кордоном як Велика Британія, Німеччина або Франція, вона прагне стати центром вищої освіти.

Угорські університети приймають все більше іноземних студентів, як за програмами обміну, так і за звичайними навчальними програмами, і все частіше пропонують навчання англійською мовою.

Студентське життя в Будапешті

Ті хто приїжджає починають розуміти, що Угорщина знаменита не тільки своєю столицею, хоча для багатьох Будапешт все ж залишається головною точкою тяжіння. Оскільки більшість університетів країни зосереджені в Будапешті, дуже ймовірно, що майбутній студент зупинить свою увагу саме на цьому місті.

     

Дві половинки міста - Буда і Пешт, що розташовані по обидва боки річки Дунай мають привабливу архітектуру. Будапешт, безсумнівно, є одним із самих естетично привабливих міст Європи.

У місті є багато визначних пам'яток, всесвітньо відомих курортів, художніх галерей і палаців класичної музики, модних коктейль-барів, богемних кафе і відкритих клубних центрів.

Найвідоміша культурна подія міста - це, звичайно, грандіозний музичний фестиваль Sziget, який проходить на острові Óbudai в центрі Дунаю кожного серпня, - але будьте впевнені, що в інший час року в Будапешті теж є на що подивитися!

Університети Угорщини

З чотирьох угорських університетів, що входять в топ 700 рейтингу QS World University Rankings 2011/12, три розташовані в Будапешті: Eötvös Loránd University, Corvinus University of Budapest та Central European University (тільки для післядипломної освіти). Четвертий університет - University of Szeged, розташований в одному з найбільших міст країни, на півдні Угорщини.

Вищі навчальні заклади Угорщини - це університети та коледжі. Міністерство освіти визначає університет як установу, що пропонує магістерські програми, принаймні, у двох галузях знань, а також докторантуру.

У відповідності до Болонського процесу, метою якого є сумісність систем вищої освіти в Європі, угорські вузи пропонують три рівні навчання: alapképzés (бакалавр), mesterképzés (майстер) і doktori képzés (докторантура).

Бакалаврат зазвичай триває три або чотири роки, магістратура один або два, а докторські програми - три роки. З деяких предметів також можливо пройти єдиний п'яти-або шестирічний курс, що поєднує в собі бакалаврат і магістратуру.

З такою великою кількістю природних та рукотворних пам'яток, у поєднанні з відносно низькою вартістю життя і значним акцентом на інтернаціоналізацію, цілком імовірно, що популярність Угорщини як навчального напрямку буде продовжувати зростати.

Образование за рубежом
30.08.2012