Критерії кращого співвідношення ціна-якість при виборі університету

Університети США і Великобританії домінують у верхній частині світових рейтингів. Але в обох країнах зростає стурбованість у зв'язку з високою ціною здобуття вищої освіти

Критерії кращого співвідношення ціна-якість при виборі університету

В результаті, університети змушені докладати максимум зусиль, щоб не тільки бути кращими, а й щоб забезпечити найкраще співвідношення ціни та якості для студентів.

Це співвідношення, на жаль, не так-то легко виміряти. Тим не менш, існують різні способи порівняння університетських програм, для того, щоб вирішити, яка з них дасть вам максимальну віддачу від інвестицій.

1. ROI (Return on investment) - Коефіцієнт рентабельності інвестицій

Рентабельність інвестицій (ROI) знаходиться у зв'язку з рівнем заробітної плати, як результат інвестицій в освіту.

Ці дані не завжди доступні по кожному університету, але в цій області публікується все більше число доповідей.

Якщо вас цікавлять університети США, ви можете ознайомитися з даними Bloomberg Businessweek по вузах США з кращою окупністю інвестицій.

     

Для університетів Великобританії, Parthenon Group опублікувала рейтинг кращих 30 університетів, заснований на середній заробітній платні випускників.

2. Час контакту

У Великобританії критики зростання плати за навчання для місцевих студентів, вказують, що хоча плата збільшилася з £ 1 000 до £ 3 000 на рік (а скоро буде £ 9 000) час контакту студентів з викладачами не збільшився.

Це твердження засноване на опитуванні, проведеному Інститутом політики вищої освіти (HEPI), з якого також випливає, що студенти з найменш щільним тижневим розкладом занять, були, найчастіше, незадоволені якістю їх курсу.

Звичайно, значення має не тільки кількість лекцій, а й розмір навчальних груп.

Тому, варто з'ясувати не тільки кількість навчальних годин які ви отримаєте за ваші гроші, але і можливість спілкуватися з викладачем один на один - або принаймні в малих групах.

3. Інфраструктура кампусу

У відповідь на доповідь HEPI, в організації Universities UK, яка представляє університети Великобританії, сказали, що частина додаткових коштів, отриманих за навчання, пішла на поліпшення інфраструктури кампусів, в тому числі бібліотек та IT-послуг.

Якщо є можливість, відвідайте університетське містечко і вивчіть його, як тільки можливо: бібліотеки, лабораторії, лекційні зали, студентські гуртожитки, спортивні та розважальні центри.

Тим не менш, не захоплюйтеся враженням від потужної інфраструктури, якщо вона не підкріплена високою якістю викладання.

4. Прожитковий мінімум

Пам'ятайте, що плата за навчання не єдина стаття ваших майбутніх витрат. Вам потрібно буде платити за житло, навчальні матеріали, їжу, транспортні та інші витрати.

Вартість проживання може істотно відрізнятися в різних країнах, а також в межах однієї країни. Наприклад, ціни на житло в Лондоні вище, ніж в більшості інших місць у Великобританії.

Багато університетів публікують інформацію про вартість життя на своїх сайтах, що допоможе приблизно оцінити розмір необхідного бюджету.

Ви можете також звернутися до таких міжнародних досліджень як Mercer's Cost of Living report або Big Mac Index від журналу Economist.

5. Тривалість курсу

У таких країнах, як США, стандартна тривалість навчання для отримання ступеня бакалавра становить, принаймні, чотири роки, а в таких країнах, як Великобританія та Австралія, три роки є нормою для більшості дисциплін.

Очевидно, що якщо ви платите за рік або за семестр, більш раннє завершення навчання допоможе вам заощадити значну кількість коштів - як за навчання, так і на проживання.

Ця ідея прискореного навчання, використовується деякими університетами, де студенти можуть отримати вищу освіту всього за два роки.

Майте на увазі, що прискорене навчання підійде не для всіх. Як і слід було очікувати, воно вимагає більш інтенсивної роботи, що може спричинити погіршення якості студентського досвіду.

Визначення університетів з найкращим співвідношенням ціни і якості ніколи не стане точною наукою, і, в кінцевому рахунку, залежить від індивідуальних переваг кожного. Але наведені п'ять відправних точок допоможуть вам скласти свій власний рейтинг університетів, і вирішити, що означає для вас рентабельність інвестицій.

Освіта.ua
05.07.2012