Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Статті Вивчення страхової справи в Німеччині
Вивчення страхової справи в Німеччині

Якщо ви володієте аналітичним складом розуму, вмієте працювати з цифрами і любите спілкуватися, то страховий бізнес чекає на вас. Вивчаємо страхову справу в Німеччині!

Вивчення страхової справи в Німеччині

Щоб зайнятися страховою діяльністю, потрібно володіти певними якостями. По-перше, такий фахівець повинен добре розбиратися в людях і бути комунікабельним. По-друге, страхових справ майстер повинен мати аналітичний склад розуму, а, по-третє, вселяти довіру і вміти переконувати.

Як пояснює Михайло Копиловніков, представник швейцарського страхового концерну, більшість працівників страхової сфери продають невидимий товар. «Якщо ви збираєтеся вивчати страхову справу, постарайтеся зрозуміти, чи зможете ви продавати обіцянку. Чи придбають люди у вас цю обіцянку добровільно?»- Дає підказку Михайло.

Широка географія

У Німеччині студенти вивчають страхову справу в комбінації з суміжними спеціальностями. Наприклад, у Вищій школі Рейн-Майн (Hochschule RheinMain) пропонується бакалаврська програма «Страхова справа і фінанси» (Insurance & Finance), а в Гамбурзькому університеті (Universität Hamburg) студенти вивчають премудрості страхового права (Versicherungsrecht). Якщо ви добре розумієтеся на математиці, то можете стати актуарієм або, простіше кажучи, фахівцем в області страхової математики.

Дану спеціальність можна вивчати в Дармштадській і Розенхаймській вищих школах (Hochschule Darmstadt, Hochschule Rosenheim). Дуальні програми за спеціальністю «страхова справа» пропонують Дортмундська і Кобургська вищі школи (Fachhochschule Dortmund, Hochschule Сoburg). Однак ще при вступі на подібні факультети необхідно надати підтвердження про ваше зарахування на практику в одну із страхових компаній.

Мекка страхового бізнесу

У Німеччині є кілька центрів страхової справи. У таких містах - висока концентрація страхових компаній. Хороші шанси зробити кар'єру у сфері страхування в Гамбурзі та Кельні. У цьому переконана і Ганна Наумова з України, яка вивчає страхову справу в Кельнській вищій школі (Fachhochschule Köln).

«До навчання в Німеччині я п'ять років пропрацювала в представництві англійського страхового та перестрахувального брокера в Києві. У нашій компанії клієнти та партнери знаходяться по всьому світу. Саме за порадою одного із західних перестрахувальників - нашого партнера - я звернула увагу на вуз в Кельні. Це місто, по суті, Мекка німецького страхового ринку, а вища школа, де я і навчаюся, має дуже хорошу репутацію не тільки серед випускників, а й роботодавців», - пояснює вона.

За словами Ганни, їй дуже подобається, що у вузі лекції читають не просто теоретики, а люди з досвідом роботи у страховій сфері. Крім того, для студентів регулярно влаштовуються екскурсії на підприємства, що займаються страховим бізнесом. Молоді люди не тільки в теорії, а й на практиці знайомляться з професією.

Поєднувати роботу і навчання? Легко!

В Кельнській вищій школі також пропонується дуальна програма по страховій справі. Багато страхових компаній, розташовані в Кельні і його околицях, направляють своїх співробітників на навчання до цього вузу. Саме так і потрапила у вищу школу Ганна Блізніна з Росії.

«Я завжди хотіла працювати з людьми, а в страховій справі без спілкування не обійтися. Крім того, по-моєму, це дуже цікава сфера діяльності. У Німеччині люди буквально помішані на страховці. Для них укласти договір - це як сходити в булочну за хлібом . Тому без роботи я точно не залишуся», - говорить студентка.

Анна попереджає, що на початку навчання доведеться зануритися в світ математики, економіки і страхового права. З третього курсу студенти можуть вибрати спеціалізацію і вивчати те, що їм справді цікаво. «Я вибрала своєю спеціалізацією страхування транспорту. Для мене це було закономірно, адже до цього я три роки пропрацювала в компанії, що займається страхуванням транспортних засобів», - розповідає вона.

Фахівці широкого профілю

Початківець в області страхової справи може претендувати на зарплату в 40 000 євро на рік. Після закінчення вузу молоді фахівці можуть працювати не тільки в страхових фірмах. Вчорашніх випускників чекають і в компаніях, що займаються консалтингом, логістикою і аудиторською діяльністю. Вибір за вами.

Автор: Анжеліка Бєлозєр

Deutsche Welle
22.03.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!