Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Статті Як не загубитися в університетських «джунглях»
Як не загубитися в університетських «джунглях»

Німецькі студенти у межах одного семестру консультують школярів щодо обраного фаху та університету. Отримати пораду через інтернет можуть й іноземні школярі

Як не загубитися в університетських «джунглях»

Дещо безпорадно Анніка розглядає план студентського містечка. 20 факультетів розташовані на місцевості, яка дорівнює площі майже 50-ти футбольних полів. Тож зорієнтуватися 17-річній школярці тут не так вже й просто. Однак вона вже вирішила, що наступного року розпочне навчання саме на медичному факультеті Рурського університету у західнонімецькому Бохумі. «Я хочу добре підготуватись до цього», - каже дівчина й з надією споглядає на студентку Фрідеріке. «Думаю, мені у цьому допоможе Фрідеріке».

Обидві дівчини познайомилися через проект «Mailmentoring Plus» («Наставництво через пошту Плюс»). Після тривалого спілкування електронною поштою дівчата нарешті зустрілися, тож Анніка робить перші кроки у напрямі до свого навчання на медичному факультеті. Вони разом відвідують будівлю факультету, бібліотеку, лабораторію. Такі консультації протягом одного семестру студенти Рурського університету проводять з 2006-го року. «Mailmentoring Plus» - це одноразова загальнонімецька програма, у якій до цього часу встигли взяти участь уже 160 тандемів школярів і студентів.

Спілкування наяву

«Особисті зустрічі в університеті надзвичайно важливі», - пояснює наставниця Анніки Фрідеріке. «Це хороша можливість познайомитися з людиною за межами електронного спілкування, крім того, багато питань можна з'ясувати тільки в особистій розмові». Приміром, як зорієнтуватися у величезному студентському містечку, використовувати бібліотеку чи працювати у лабораторії або ж у який спосіб найкраще знайомитися зі студентами.

«Вибір вищих навчальних закладів сьогодні настільки великий, що вселяє невпевненість у сучасну молодь», - каже координатор проекту Маґдалена Цомерфельд. «Наша програма дозволяє ближче ознайомитися із обраним фахом та зазирнути у студентське життя». Така пропозиція є цінною не тільки з огляду постійного розширення мережі вищих навчальних закладів у Німеччині. Наплив абітурієнтів на німецькі вузи робить умови вступу ще більш непередбачуваними та напруженими. Лише у Рурському університеті - 153 спеціальності, за яким навчаються 37 тисяч студентів.

Заохочення до навчання

Найбільшою популярністю у проекті користуються медицина, психологія та хімічна спеціальність. «Молодь хоче знати, які вимоги потрібно виконувати при вступі та під час навчання чи які знання знадобляться з англійської і математики», - говорить Цомерфельд.

Після участі у проекті від 10 до 15 відсотків школярів відмовляються від обраного фаху чи взагалі від навчання. Яку спеціальність обрати – медичну, економічну чи соціальну – молодь розуміє набагато краще після особистого контакту зі студентами. До того ж, розпочати свій перший семестр у вузі буде зовсім нестрашно.

Заборонених запитань немає

У проекті зареєструвалися також учні з іноземних шкіл. На жаль, через відстань учні з Ірану та Латинської Америки не змогли зустрітися зі студентами особисто. Але за допомогою електронної пошти вони з'ясували чимало питань про навчання в Німеччині. «Персональний контакт має перевагу у тому, що спілкування проходить абсолютно неформально», - говорить Цомерфельд.

Дурних запитань не буває, підбадьорює учнів Фредеріке. 23-річна студентка медичного факультету уже проконсультувала п'ятьох школярів. За це вона не отримує додаткових балів у навчанні. Однак контакт із школярам приносить їй задоволення. «Якби у мене не було моєї старшої сестри, яка також вивчає медицину, я б приступила до навчання абсолютно безпорадно», - додає студентка.

Deutsche Welle
22.03.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!