Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Статті Роль освітнього агентства в житті майбутнього студента
Роль освітнього агентства в житті майбутнього студента

Отримання освіти в різних країнах світу приваблює все більше молодих українців, як зробити процес вступу успішним підкажуть досвідчені фахівці

Роль освітнього агентства в житті майбутнього студента

Вступ до закордонного навчального закладу - завдання відповідальне. Вирішувати його можна або самостійно, або звернувшись до фахівців освітніх агентств. Про те, який варіант обрати, а також про основні кроки абітурієнта, який вирішив отримати освіту за кордоном, далі в цій статті.

"Здається, є Інтернет, і він відповість вам на всі питання. Це не так. Ми спробували вступити самостійно, і у нас не вийшло", - розповідає киянка Оксана Куркіна.

А вже за рік її сімнадцятирічна дочка Анна таки вступила до вищого навчального закладу за кордоном, і не до якого-небудь, а в один з найпрестижніших навчальних закладів Америки - Long Island University.

Дівчинка виявилася настільки талановита, що університет прийняв її документи навіть після завершення набору першокурсників. Щоправда, у другу спробу родина вже скористалася послугами освітнього агентства.

Складнощі перекладу

Мовні проблеми у багатьох починаються на етапі вибору країни і саме навчального закладу. Перш ніж визначитися з університетом, доведеться переглянути сотню сайтів навчальних закладів та вивчити на них масу інформації: дізнатися, чи є потрібна навчальна програма, вимоги до абітурієнтів, отримати список документів, необхідних для вступу, і взагалі, дізнатися як там живеться і навчається студентам.

Співпраця з освітнім агентством автоматично виключає ці труднощі. "Наше завдання - вислухати побажання абітурієнта і запропонувати йому такий навчальний заклад, що точно відповідає всім його вимогам. Також ми в свою чергу перевіримо, чи готовий він вчитися в цьому університеті. Якщо знань у нього недостатньо - обов'язково порадимо підготовчі курси, після яких він обов'язково вступить до обраного університету", - говорить директор освітнього агентства "Есперанто Тревел" Дар'я Лантух.

Вибір навчального закладу - це лише перший крок на шляху до отримання освіти за кордоном. Далі абітурієнтам належить підготувати необхідний пакет документів, заповнити всі аплікаційні форми, написати вступне есе, підготувати рекомендаційні листи і скласти стандартизовані тести. Головне зробити це без помилок і в заздалегідь передбачені терміни.

"Для того щоб вступати самостійно, батькам потрібно ідеально знати іноземну мову. Розмовного рівня тут буде недостатньо, тому що стикаєшся з нескінченними перекладами, листуванням з університетами, заповненням форм і іншими питаннями. Дитині цього не доручиш, адже вона має готуватися до іспитів", - констатує Оксана Куркіна.

За її словами, батькам зручно, коли це робить спеціалізоване агентство. Консультанти компанії вирішують усі питання з іноземним навчальним закладом, ведуть переговори, відправляють документи, дізнаються про результати вступу та оперативно інформують про всі результати своїх клієнтів.

"У разі якщо в затвердженій іноземним вузом аплікаційній формі або будь-якому іншому документі допущена хоча б одна помилка - ваші документи повернуть назад і вам доведеться чекати наступного навчального року, щоб спробувати знову. Коли працюєш з освітнім агентством, подібні помилки виключені", - ділиться досвідом мама студентки американського університету.

Візова підтримка

Отримати студентську візу не так просто, як здається на перший погляд. Якщо діяти самостійно, то спочатку потрібно дізнатися перелік необхідних документів. Ймовірність того, що доведеться додатково отримати якусь довідку або виписку із закордонного навчального закладу, дуже велика.

Далі не менш важка паперова тяганина: заповнення візових анкет, переклад і легалізація документів і довідок. Допускати в цих документах будь-які помилки украй небажано - можна отримати відмову у візі. Але всього цього можна й уникнути.

"Ми досконало знаємо всі вимоги консульських служб зарубіжних посольств і відповідно до них чітко інструктуємо свого клієнта. Все що потрібно буде зробити тим, хто з нами працює, - прийти в призначений час до консульства і подати документи", - розповідає Дар’я Лантух.

Зарубіжні мовні школи також рекомендують організовувати своє навчання, вдаючись до послуг освітніх агентств, оскільки участь відповідних фахівців значно спрощує комунікацію сторін.

"Ми рекомендуємо користуватися послугами деяких освітніх агентств українським студентам, які звертаються до нас безпосередньо, для оформлення поїздки та візової підтримки", - говорить представник мережі мовних шкіл British Study Centres (Англія) Мет Сіммонайт.

Турбота на відстані

"Завдяки освітньому агентству я добре знаю, як мій син живе і навчається за кордоном. Тільки так материнське серце спокійне", - говорить киянка Наталія Семенова.

Її син Арсен вступив на навчання до швейцарського університету Cezar Ritz. Вони вибирали університет і вступали туди за допомогою фахівців освітнього агентства. Зараз, завдяки їхній роботі, Наталя дізнається про всі успіхи своєї дитини, і оперативно допомагає їй впоратися з труднощами, що виникають.

"Коли ти відправляєш найдорожче, що у тебе є - свою дитину, за кордон на навчання, то тобі надзвичайно важливо знати, що в разі виникнення проблем ти зможеш допомогти їх вирішити. Це стає можливим, тільки працюючи через агентство, що надає клієнтську підтримку. В іншому випадку студент має бути готовий вирішувати їх власними силами, звернувшись до відповідальних за навчання співробітників навчального закладу", - говорить клієнт освітнього агентства Оксана Єрьоменко.

При цьому агентство не тільки гарантує клієнтську підтримку, але й робить це на практиці. "Вони не обмежуються тільки підбором навчальних курсів або школи, а супроводжують мою дитину протягом усього періоду навчання. Я можу на них розраховувати в складних ситуаціях. І не важливо, це робочий день чи вихідний - для цього вони доступні завжди. З ними я спокійна і впевнена в тому, що моя дочка Аріна не лише отримає якісні знання, а й буде в безпеці", - підкреслює Оксана Єрьоменко.

Вибираємо: поступати самостійно або звернутися в освітнє агентство?*

Дії

Через агентство

Самостійно

Вибір навчального закладу

Кажете, ким хочете стати і скільки готові витратити на навчання. Вам підбирають 10-15 навчальних закладів, що відповідають вашим запитам в різних країнах, і розповідають про їхні переваги та недоліки. Робите вибір.

Через Інтернет:
1) Пошук країни навчання та опису її системи освіти (необхідне знання мови або оплата послуг перекладача);
2) Знаходите топ-100 навчальних закладів країни, вивчаєте сайти кожного з них і відбираєте 10-15 шкіл;
3) У кожній школі вибираєте потрібну навчальну програму; знайомитеся з вимогами до абітурієнтів-іноземців і необхідним рівнем знань, щоб оцінити свої шанси на вступ до конкретної школи; вивчаєте у відкритих джерелах відгуки студентів і випускників цих шкіл, щоб зрозуміти, чого там можна очікувати.
Робите вибір.

Підготовка і подання документів

Отримуєте список необхідних документів і приносите їх до агентства. Заповненням форм і бланків, переведенням рекомендаційних листів, складанням резюме, а також подачею документів в передбачені терміни до обраних вами шкіл - займається агентство.

1) На сайтах обраних шкіл або телефоном дізнаєтесь:
- перелік документів, необхідних для вступу;
- строки їх подання;
- запитуєте потрібні форми і бланки.
2) Готуєте документи, перекладаєте їх і легалізуєте;
3) Заповнюєте аплікаційну форму; пишете есе; збираєте рекомендаційні листи тощо. (якщо хоча б одна з форм буде заповнена неправильно - документи у вас не приймуть)
4) Відправляєте документи до кожної з 10 обраних шкіл і контролюєте, щоб вони їх отримали і прийняли до розгляду.

Пошук житла

Агентство підбере і запропонує декілька варіантів житла, що відповідає вашим вимогам. Можливе проживання в родині - ви отримаєте про неї докладну інформацію, включаючи адресу і телефон. Агентство також забронює обраний варіант, отримає підтверджуючі документи.

1) В країні майбутнього перебування знаходите ріелторські агентства, якщо навчальний заклад не може допомогти.
2) Зв'язується з ними і дізнаєтеся про існуючі варіанти житла.
3) Бронюєте житло і отримуєте про це підтверджуючі документи. (Підтвердження проживання необхідно для отримання візи. Будьте готові до проблеми: подивитися квартиру і підписати контракт з ріелтором вам потрібно буде особисто, поїхавши до країни перебування, але візи у вас ще немає).

Оплата навчання

Агентство стежить за своєчасністю платежів, може отримувати замість вас рахунки, переводити їх українською і завіряти нотаріально для подальшої оплати.

1) Зв'язується з бухгалтерією школи і просите виставити вам рахунок (invoice).
2) У банку просите зробити міжнародний платіж за послуги (навчання) за вказаними в рахунку реквізитах.

Отримання візи

Агентство досконало знає всі вимоги консульських служб зарубіжних посольств і подасть замість вас візові документи, що чітко відповідають вимогам. Воно також підготує вас до співбесіди і повідомить про дату і час, коли можна буде забрати візу.

1) Дізнаєтеся в консульстві список необхідних документів.
2) Заповнюєте візові анкети, готуєте фотографії, потрібні довідки і самостійно подаєте документи до посольства.
3) Готуєтеся і проходите співбесіду. (Будьте уважні при заповненні документів - помилки вкрай не бажані!)

Організація поїздки

Агентство бере на себе всі клопоти, пов’язані з бронюванням авіаквитків та організацією трансферу.

1) Через авіакаси або Інтернет-сайти бронюєте квитки. Важливо, щоб дати вильоту і повернення відповідали датам навчальної програми, а ваші паспортні дані в квитку були вірно вказані.
2) Повідомляєте школі час і рейс вашого прильоту, отримуєте підтвердження про трансфер, включаючи ім'я і мобільний телефон особи, яка зустрічатиме.

Проблеми в процесі навчання

Агентство виступає куратором студентів до закінчення їх навчальних програм. Воно допоможе вирішити будь-які проблеми чи спірні питання, що виникають під час перебування клієнта в іншій країні.

У школі вам доведеться вирішувати всі проблеми самостійно, звертаючись до відповідальних за навчання співробітників. Вони повинні допомогти у вирішенні питань.

* За інформацією освітнього агентства "Есперанто Тревел"


Матеріал підготовлений за підтримки освітнього агентства "Есперанто Тревел".

Освіта.ua
07.02.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!