Про тест TOEFL

Тест TOEFL призначений для тих, хто не є носієм англійської мови і хоче навчатися за кордоном. У цій статті ви дізнаєтеся, як проходить тест, і як ви можете до нього підготуватися

Про тест TOEFL

Для того щоб отримати освіту за кордоном вам знадобиться підтвердження вашого рівня володіння англійською мовою. Тест TOEFL (Test of english as a foreign language) є одним із тестів, результати якого вимагають університети всього світу при прийомі абітурієнтів на свої програми.

Формат тесту

Тест можна здавати в одному з двох форматів - у письмовому вигляді (paper-based test - PBT) або через інтернет (internet-based test - IBT). Обидва тести складаються в спеціальних центрах, причому інтернет-тест наразі є більш поширеним форматом. Кандидати оцінюються за чотирма напрямками:

Читання (60-100 хвилин): вам буде надано від трьох до п'яти уривків, розміром близько 700 слів, узятих з академічних текстів. Після цього вам доведеться відповісти на 12-14 запитань з кожного уривку для перевірки вашого розуміння того, що ви прочитали.

Аудіювання (60-90 хвилин): ви прослухаєте від чотирьох до шести міні лекцій (деякі з яких будуть містити обговорення в класі) по три-п'ять хвилин кожна, плюс дві або три трихвилинних розмови в класі. Ви маєте відповісти на п'ять чи шість запитань з кожного аудіозапису для тестування вашого розуміння того, що було сказано.

Розмовна мова (20 хвилин): цей розділ складається з шести завдань. У перших двох завданнях, ви будете висловлювати свою думку на знайому вам тему. В інших чотирьох завданнях ви будете відповідати на запитання з прочитаного або прослуханого матеріалу, який буде вам надано під час тесту.

Письмо (50 хвилин): вам дадуть два завдання - інтегроване і самостійне. В інтегрованому завданні, ви будете читати текст на академічну тему, а потім слухати обговорення диктора за тією ж темою. Потім ви маєте написати текст на цю тему. У самостійному завданні ви будете писати коротке есе за запропонованим питанням на загальну тему. Тут будуть оцінюватися ваші здібності формулювати, пояснювати і обґрунтовувати власну думку.

У чому різниця між інтернет-тестом (IBT) і тестом у письмовому вигляді (PBT)?

Обидва тести оцінюють навички читання, письма, аудіювання та розмовної мови. Інтернет-тест триває чотири з половиною години і складається на комп’ютері, у той час як тест у письмовому вигляді триває три з половиною години. Інтернет-тест проводиться 30-40 разів на рік у випробувальних центрах TOEFL; письмовий тест проводиться шість разів на рік у центрах де інтернет-тест недоступний. В Україні в основному проводиться інтернет-тест (IBT).

Де пройти тест і як на нього зареєструватися?

Для проходження інтернет-тесту ви можете зареєструватися за телефоном, поштою або особисто в ресурсних центрах TOEFL. Онлайн-реєстрація є найшвидшим способом. Рекомендується зареєструватися за три-чотири місяці до дати тестування, так як часто на місця буває високий попит. Пройти тест в Україні можна в Києві, Харкові, Донецьку, Львові, Дніпропетровську, Одесі та Сімферополі. Дати проведення тестування в Україні ви можете дізнатися на сторінці тесту TOEFL на офіційному сайті Educational Testing Service http://www.ets.org/toefl. Адреси центрів тестування вам стануть доступні після онлайн-реєстрації на сайті.

Як оцінюється тест?

Вам буде виставлена оцінка, від одного до 30 балів за кожний розділ тесту, і рейтинг - низький (0-14), середній (15-21) або високий (22-30). Оцінки потім будуть об'єднані, щоб нарахувати вам загальну кількість балів із 120 можливих. Ви отримаєте звіт про оцінки, у якому буде докладний опис ваших результатів, а також до чотирьох додаткових звітів, що будуть направлені безпосередньо до університету, до якого ви подаєте документи. Результати будуть опубліковані в інтернеті протягом 15 днів після виконання тесту, а потім відправлені до відповідних університетів.

Не існує конкретних прохідних або непрохідних оцінок. Оцінка, необхідна для вступу на вашу програму навчання, встановлюється університетом. Тому звертайтеся безпосередньо в університети, до яких ви вступаєте, щоб з'ясувати їхні конкретні вимоги до вступників, а також щоб переконатися, що вони визнають результати тесту TOEFL.

Як підготуватися?

TOEFL продає ряд матеріалів для підготовки на своєму сайті www.ets.org. До них відносяться тренувальні онлайн тести, Офіційний путівник по TOEFL у вигляді надрукованої або електронної книги, а також English Skills Series - ряд інтерактивних завдань, що допоможуть вам покращити навички, які оцінюються в тесті.

Що взяти із собою на тест?

У день тестування ви маєте принести свій реєстраційний номер, а також посвідчення особи (наприклад, паспорт).

Освіта.ua
29.09.2011