Вища освіта в Португалії

Португалію зазвичай не розглядають як країну, куди можна поїхати продовжувати освіту або відправити своїх дітей. А даремно. Через невеликий наплив іноземців вузи Португалії не так дорогі, як у інших країнах Європи

Вища освіта в Португалії

Молодь зараз їде здобувати освіту за кордоном з власної ініціативи або за порадою батьків. Оксфорд, Сорбонна, Гейдельберг - ці імена приваблюють багатовіковою славою, студентською вольницею і запаморочливою кар'єрою після отримання диплома.

Однак люди по-справжньому далекоглядні розуміють, що знаменита назва - ще не привід зробити вибір на користь престижного університету. Тому все частіше вибір наших студентів припадає на вузи, що славляться не багатовіковою історією, а хорошою освітньою програмою, кваліфікованими викладачами та ефективним навчанням. Наприклад, коледжі та університети Португалії.

У Португалії вищу освіту можна отримати в державних і приватних університетах, технічних інститутах або приватних вузах вузького профілю. Найстаріші, овіяні легендами і багатовіковою історією - університети в Лісабоні, Порту і Коімбрі, а також столичний Технічний університет. Не менш значущі - Nova University в Лісабоні, університети в Бразі, Авейру, Еворі, Фару і на Азорських островах. Також до списку кращих університетів входять приватний Католицький університет і Вільний університет, технічні вузи в Коімбрі, Порту і Лісабоні, низка політехнічних і сільськогосподарських коледжів.

     

Спеціалізовані вузи пропонують програми підготовки фахівців у різних сферах, можна обрати на свій смак: природничі науки, машинобудування, сільське господарство і лісівництво, бізнес і менеджмент, медицина і фармацевтика, образотворче мистецтво та дизайн. Є і традиційно сильні напрямки: наприклад, Університет Авейро відомий факультетом електроніки, а Університет Порту - медичним факультетом.

Португальські вузи не є легкодоступними: зазвичай до університетів вступають лише 10% випускників португальських шкіл (для порівняння, в США цей показник становить до 50%, у країнах ОБСЄ - 27%). У результаті португальці, які отримали університетську освіту, являють собою не несвідому масу людей з дипломами, а основу і еліту суспільства, що формує розвиток країни на роки вперед.

Навчання на бакалавра триває в середньому три роки. Наступний рівень - Licenciatura course, триває ще 1-2 роки. Ті, хто набере достатню кількість балів, можуть замахнутися на здобуття ступеня магістра (Mestrado) і доктора (Doutoramente), їх можна отримати тільки в університеті. Навчання в магістратурі займає два роки, а шлях до звання доктора не обмежується часовими рамками і закінчується після написання та захисту дисертації.

До студентів-іноземців вимоги такі ж, як і до громадян Португалії. Вони мають надати атестат про закінчення середньої школи і скласти вступні іспити (звичайно, португальською мовою). Для іноземців багато університетів організовують мовні курси і в цілому налаштовані дуже дружньо: наприклад, на сайті Лісабонського університету іноземцям присвячений великий розділ, у якому можна знайти повну інформацію.

Плата за навчання в Лісабонському університеті в 2010/2011 році вказана на його офіційному сайті, можна використовувати її як орієнтир. Навчання на першому і другому рівні обійдеться у 986 євро на рік. Магістерський етап обійдеться дорожче: 1200 євро на рік. Докторантура - 2750 євро на рік. Зверніть увагу, що ці цифри можуть змінюватися на різних факультетах, зазвичай, у бік збільшення: наприклад, у галузі медицини плата може бути від 1200 до 5000 євро на рік.

Між іншим, зараз саме час відправлятися на навчання до Португалії: університети та політехнічні інститути активно розвивають програму "Еразмус Мундус" - міжнародну освітню програму, спрямовану на розвиток взаєморозуміння і взаємовигідної співпраці в галузі вищої освіти між різними країнами.

www.euromag.ru
21.09.2011