Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Статті Вища освіта в Португалії
Вища освіта в Португалії

Португалію зазвичай не розглядають як країну, куди можна поїхати продовжувати освіту або відправити своїх дітей. А даремно. Через невеликий наплив іноземців вузи Португалії не так дорогі, як у інших країнах Європи

Вища освіта в Португалії

Молодь зараз їде здобувати освіту за кордоном з власної ініціативи або за порадою батьків. Оксфорд, Сорбонна, Гейдельберг - ці імена приваблюють багатовіковою славою, студентською вольницею і запаморочливою кар'єрою після отримання диплома.

Однак люди по-справжньому далекоглядні розуміють, що знаменита назва - ще не привід зробити вибір на користь престижного університету. Тому все частіше вибір наших студентів припадає на вузи, що славляться не багатовіковою історією, а хорошою освітньою програмою, кваліфікованими викладачами та ефективним навчанням. Наприклад, коледжі та університети Португалії.

У Португалії вищу освіту можна отримати в державних і приватних університетах, технічних інститутах або приватних вузах вузького профілю. Найстаріші, овіяні легендами і багатовіковою історією - університети в Лісабоні, Порту і Коімбрі, а також столичний Технічний університет. Не менш значущі - Nova University в Лісабоні, університети в Бразі, Авейру, Еворі, Фару і на Азорських островах. Також до списку кращих університетів входять приватний Католицький університет і Вільний університет, технічні вузи в Коімбрі, Порту і Лісабоні, низка політехнічних і сільськогосподарських коледжів.

Спеціалізовані вузи пропонують програми підготовки фахівців у різних сферах, можна обрати на свій смак: природничі науки, машинобудування, сільське господарство і лісівництво, бізнес і менеджмент, медицина і фармацевтика, образотворче мистецтво та дизайн. Є і традиційно сильні напрямки: наприклад, Університет Авейро відомий факультетом електроніки, а Університет Порту - медичним факультетом.

Португальські вузи не є легкодоступними: зазвичай до університетів вступають лише 10% випускників португальських шкіл (для порівняння, в США цей показник становить до 50%, у країнах ОБСЄ - 27%). У результаті португальці, які отримали університетську освіту, являють собою не несвідому масу людей з дипломами, а основу і еліту суспільства, що формує розвиток країни на роки вперед.

Навчання на бакалавра триває в середньому три роки. Наступний рівень - Licenciatura course, триває ще 1-2 роки. Ті, хто набере достатню кількість балів, можуть замахнутися на здобуття ступеня магістра (Mestrado) і доктора (Doutoramente), їх можна отримати тільки в університеті. Навчання в магістратурі займає два роки, а шлях до звання доктора не обмежується часовими рамками і закінчується після написання та захисту дисертації.

До студентів-іноземців вимоги такі ж, як і до громадян Португалії. Вони мають надати атестат про закінчення середньої школи і скласти вступні іспити (звичайно, португальською мовою). Для іноземців багато університетів організовують мовні курси і в цілому налаштовані дуже дружньо: наприклад, на сайті Лісабонського університету іноземцям присвячений великий розділ, у якому можна знайти повну інформацію.

Плата за навчання в Лісабонському університеті в 2010/2011 році вказана на його офіційному сайті, можна використовувати її як орієнтир. Навчання на першому і другому рівні обійдеться у 986 євро на рік. Магістерський етап обійдеться дорожче: 1200 євро на рік. Докторантура - 2750 євро на рік. Зверніть увагу, що ці цифри можуть змінюватися на різних факультетах, зазвичай, у бік збільшення: наприклад, у галузі медицини плата може бути від 1200 до 5000 євро на рік.

Між іншим, зараз саме час відправлятися на навчання до Португалії: університети та політехнічні інститути активно розвивають програму "Еразмус Мундус" - міжнародну освітню програму, спрямовану на розвиток взаєморозуміння і взаємовигідної співпраці в галузі вищої освіти між різними країнами.

www.euromag.ru
21.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!