"Вища освіта за кордоном - 2011": цього року ще масштабніше!

До проведення виставки "Вища освіта за кордоном - 2011" залишилося менше місяця. Ця подія обіцяє стати найбільшою серед заходів такого роду, що DEC education організовує з 2008 року

"Вища освіта за кордоном - 2011": цього року ще масштабніше!

На виставці "Вища освіта за кордоном - 2011" представлятимуть свої програми понад 50 вузів, коледжів, освітніх та мовних центрів, а це означає, що спектр пропозицій і можливостей буде надзвичайно широким. Таким чином, запитання «навіщо йти на виставку?» не виникає ні у кого, але замість цього народжується багато інших запитань. Відповіді на найпоширеніші з них ми намагатимемося дати у цій статті.

Хто всі ці виші?

Нестачі в представлених вищих навчальних закладах спостерігатися не буде. У цьому можна переконатися ознайомившись зі значним списком офіційних учасників виставки. Усі навчальні заклади - це престижні освітні та науково-дослідні центри, що займають високі місця в національних та міжнародних рейтингах. Варто зазначити, що багато з цих навчальних закладів далеко не вперше приїжджають до України і дуже зацікавлені в залученні наших студентів і аспірантів.

Ось кілька слів про найбільш маститих з них:

Queen Mary, University of London - це один з провідних британських університетів і дослідницьких центрів, який входить до Топ-10 навчальних закладів країни. "Найяскравіша зірка на небосхилі британської прикладної науки", за образним висловом британської "Таймс". Традиційно сильні позиції цього університету в підготовці фахівців у таких областях як бізнес, політологія та юриспруденція - тобто тих, зарплати в яких традиційно найвищі по країні. Університет займає 3 місце за спеціальністю "право" в рейтингу Guardian University Guide після Оксфорда та Кембриджа.

У числі його випускників 6 нобелівських лауреатів (фізика, хімія), а також всесвітньо відомі діячі культури та шоу-бізнесу, серед яких особливо варто згадати Брюса Дікінсона - вокаліста культової хеві-метал формації «Iron Maiden», який також є письменником і професійним пілотом.

University of Exeter - один з найпопулярніших британських вузів універсального профілю. Кожного року його національний рейтинг неухильно зростає, про що свідчать публікації британських спеціалізованих видань. В опублікованих нещодавно порівняльних таблицях Times Good University Guide, Guardian University Guide і Sunday Times University Guide університет знаходиться, відповідно, на 10-му, 11-му і 17-му місці.

Серед випускників Університету Екзетера - діти королівської сім'ї Пітер і Зара Філіпс (діти принцеси Анни), лауреат премій «Оскар» сценарист Роберт Болт, культова письменниця Джоан Роулінг і безліч інших відомих особистостей.

London School of Business and Finance - вуз, що не потребує особливих рекомендацій. У списку символів британської вищої освіти його, як правило, називають відразу ж після Оксфорда та Кембриджа. У червні 2011 року Лондонська школа бізнесу та фінансів зайняла 6-е місце серед кращих університетів світу в рейтингу Financial Times. При цьому з моменту свого заснування в 2003 році вона жодного разу не покидала національний Топ-10. Факти говорять самі за себе.

Hotel Institute Montreux - інститут готельного управління Швейцарії, в якому навчаються майбутні представники однієї з найбільш прибуткових і перспективних сучасних професій, - готельєри. HIM входить до Швейцарської освітньої групи, а левову частку його студентів складають саме іноземці. Напередодні виставки ви зможете відвідати презентації Інституту, що проходитимуть у Львові та Києві, а також безпосередньо поспілкуватися з випускницею HIM Оленою Дрозд, яка в даний час працює в готелі "Опера".

Domus Academy - один з перших у світі спеціалізованих центрів післядипломної підготовки дизайнерів. З часу заснування у 1982 році престиж і авторитет академії зросли в кілька разів, а неперевершена якість освітніх послуг не одноразово підтверджувалася міжнародними сертифікатами і нагородами. Так, у 1994 році Domus Academy була нагороджена найпрестижнішою європейською премією "Compasso d'Oro", а в 2009 році журнал Business Week включив її до списку 30 кращих шкіл дизайну в світі.

Що буде презентовано?

Щороку виставки DEC education стають масштабніше, як за кількістю учасників, так і за кількістю запропонованих програм. Щоб не загубитися у всьому цьому різноманітті, рекомендуємо заздалегідь визначитися зі своїми потребами та інтересами. Програм бакалавріату та магістратури буде представлено дуже багато, при цьому детально і спокійно розібратися в них можна буде тільки якщо ви встигнете захопити відповідну брошуру. Якщо ж вам цього не вдасться - не впадайте у відчай: представник вузу обов'язково обміняється з вами контактними даними, і ви згодом зможете не тільки отримати електронну версію брошури разом з інформацією, якої немає на сайті вузу, а й поспілкуватися з цією ж людиною у віддаленому режимі, задаючи йому всі необхідні запитання.

Головне, на що ми рекомендуємо звернути увагу (особливо "новачкам"), - це програми підготовки до університету. Саме на них буде зроблений основний акцент виставки, тому що більшість відвідувачів - батьки, які планують вступ своїх дітей у закордонні вузи. На жаль, іноді дуже довго і дуже багатьом доводиться пояснювати, чому в британський або канадський університет неможливо вступити відразу після закінчення школи (навіть відмінникам та медалістам), тому обмовимося відразу: вся справа у відмінностях рівня підготовки та вимогах до віку. Ось чому для багатьох програма підготовки - по суті єдиний спосіб вступити до закордонного університету. Сьогодні такі програми умовно об'єднують в три групи: академічна підготовка (Academic Preparation), підготовчі курси (Foundation Courses) і програми підготовки до вступу (Pathway Programs). При схожості назв, змісту та результату (зазвичай, при успішному закінченні студент зараховується відразу на 2-й курс), відмінностей між ними набагато більше, ніж подібностей. Тому рекомендуємо вам відразу уточнити конкретний тип програми підготовки у представника вузу (або освітнього центру - Kaplan, Study Group, INTO) і на місці з'ясувати її переваги та недоліки.

У той же час основна інформація буде представлена в ході семінарів на відповідні теми: роль освітнього агентства при вступі, специфіка вступу в Оксбрідж, мода, дизайн та архітектура в Італії та ін. Ознайомтеся з розкладом семінарів виставки, щоб дізнатися докладніше.

З чого краще починати?

Як казав незабутній керроллівський Король, починати краще за все з початку. Безумовно, простіше тим, хто вже визначився з навчальними пріоритетами і йде на виставку для того, щоб уточнити деякі дрібні, але суттєві деталі. Інші ж прийдуть в основному слухати і конкретного переліку запитань в улюбленому молескіні не заготовили.

Притому, що виставка триватиме цілих два дні і представники навчальних закладів зможуть охопити увагою якомога більше клієнтів, основний ряд запитань буде типовим. Як показує практика, "новачків" насамперед цікавлять питання загального характеру: умови вступу, терміни навчання, і, звичайно ж, вартість. Тому, щоб трохи заощадити час і вам, і учасникам, пропонуємо ознайомитися з базовою інформацією з вищої освіти в 15 країнах, що будуть представлені на виставці:

Країна

Що потрібно для вступу

Термін навчання

Орієнтовна вартість навчання

Австралія

Вік - від 17 років, наявність атестата про повну середню освіту. Англійська: залежно від рівня навчання. Рівні 1 і 2: не висувається додаткових вимог крім вимог вузу. Рівні навчання 3 та 4: мін. IELTS 6.0. або мін. IELTS 5.0 із проходженням курсів англійської для іноземців в Австралії (ELICOS) протягом максимум 30 тижнів

Бакалаврат - 3 роки

Магістратура - 1 рік

Від 14000 AUD на рік

Болгарія

Вік - від 17 років, наявність атестата про повну середню освіту (середній бал з профільних дисциплін має становити не менше 62% від максимально можливого). Необхідне проходження обов'язкової мовної та академічної підготовки (мін. 9 міс.).

Бакалаврат - 3-4 роки

Магістратура - 1-2 роки

Від € 2200 на рік

Британія

Вік - 18 років, шкільний атестат з високими оцінками, іспит з англійської мови (IELTS від 4.5 (для Foundation Courses) та ін.) Зверніть увагу: вступ до британського вузу відразу після української школи неможливий (через різницю у віці та академічну різницю). Існують три способи вступу:

  1. Здати необхідні іспити з англійської мови і перевестися до британського вузу, починаючи з третього курсу українського університету;
  2. Закінчити дворічну випускну програму A-level;
  3. Закінчити річну підготовчу програму для вступу (Foundation Courses).

Бакалаврат – 3 роки (4 роки, якщо вступати на Foundation Courses)

Магістратура - 1 рік

Від £ 7600 на рік.

Німеччина

Атестат про закінчення школи, два курси українського ВНЗ або проходження програми підготовки. TOEFL від 500, IELTS від 5.5, DSH - 4-5.

Бакалаврат - 3 роки

Магістратура - 1 рік

Від € 500 за семестр

Іспанія

Вік - від 17 років, наявність атестата про повну середню освіту. Сертифікат, який підтверджує добре володіння іспанською або іншою мовою, якою ведеться навчання. Іноземцям, як правило, потрібно скласти іспити за програмою Selectividad.

Бакалаврат - 3 роки

Магістратура - 1 рік

Від € 9000 на рік

Італія

Вік - від 18 років, наявність атестата про повну середню освіту. Сертифікат, що підтверджує добре володіння мовою, на якому буде вестися навчання. Може знадобитися попереднє складання іспитів з профільних дисциплін.

Бакалаврат - 3-4 роки

Магістратура – 1-1,5 року

Від € 4000 за семестр

Канада

Атестат про закінчення школи, іспит з англійської мови; може знадобитися навчання в канадській школі для того щоб позбутися академрізниці.

Бакалаврат - від 3 років

Магістратура - від 1 року

Від 6500 CAD на рік

Кіпр

Атестат про повну середню освіту, сертифікат про володіння англійською на рівні TOEFL 500, IELTS 5.5 і вище. Тим, хто в силу різних причин не зміг набрати необхідної кількості балів з англійської, доступні мовні та академічні підготовчі курси.

Бакалаврат - 3 роки

Магістратура - 1 рік

Від € 5000 на рік

Литва

Вік - від 17 років, наявність атестата про повну середню освіту (середній бал з профільних дисциплін повинен становити не менше 60% від максимально можливого). Сертифікат, що підтверджує добре володіння литовською або іншою мовою, якою ведеться навчання.

Бакалаврат - 3-4 роки

Магістратура - 1-2 роки

Від € 2500 на рік

Нідерланди

Вік - від 17 років, наявність атестата про повну середню освіту. Сертифікат, що підтверджує добре володіння мовою, на якій буде вестися навчання. Може знадобитися проходження підготовчих курсів

Бакалаврат - 3-4 роки

Магістратура - 1,5-2 роки

Від € 3800 на рік

Польща

Атестат про закінчення школи, проходження тесту (підготовчих курсів) з польської/англійської мови - в залежності від обраної програми, складання вступних іспитів

Бакалаврат - 3 роки

Магістратура - 1,5-2 роки

Від 2500 PLN (~ € 560) за семестр

США

Атестат про закінчення школи, іспит з англійської мови (IELTS від 7.0., TOEFL від 220 на комп'ютері, від 550 на папері, від 83 IBT), проходження тесту американського коледжу (ACT).

2 роки - молодший спеціаліст

4 роки – бакалавр

1 рік - магістр

Від $ 8400 на рік

Чехія

Атестат про закінчення школи, проходження тесту (підготовчих курсів) з чеської/англійської мови - в залежності від обраної програми, складання вступних іспитів. Можливий вступ за підсумками конкурсу атестатів.

Бакалаврат - 3 роки

Магістратура - 1,5-2 роки

Від € 500 за семестр

Швейцарія

Вік - від 17 років, наявність атестата про повну середню освіту. Сертифікат, який підтверджує добре володіння мовою, на якій буде вестися навчання

Бакалаврат - 3-4 роки

Магістратура - 1,5-2 роки

Від 17000 CHF на рік

Естонія

Вік - від 17 років, наявність атестата про повну середню освіту. Сертифікат, що підтверджує добре володіння іспанською або іншою мовою, якою ведеться навчання. Деякі програми читаються російською мовою в місцях компактного проживання російської меншини.

Бакалаврат - 3-4 роки

Магістратура - 1-2 роки

Від € 2300 на рік


Ознайомитися з такими важливими аспектами, як вимоги до отримання візи, можливість підробітку під час навчання та роботи після закінчення вузу ви можете у спеціальному матеріалі DEC education.

Освіта.ua
16.09.2011