Післядипломна освіта в Італії

Для багатьох людей думка про Італію викличе серію картинок: шик столиці моди в Мілані; багатство Ренесансу Венеції, Флоренції і Пізи; пасторальна пишність просторів Тоскани; церковна помпезність Риму; жвавість Неаполя, з його зловісним фоном Везувію і стародавніми руїнами Помпеї

Післядипломна освіта в Італії

Історія університетів Італії налічує близько 1000 років і починається від заснування Болонського університету, найстарішого університету в західному світі. Італія має усталені традиції прийому іноземних студентів, більшість з яких приїздять з Європи. В Італії найбільше студентів з Греції та Албанії (остання забезпечує майже чверть всіх іноземних студентів). У 2006 році в італійських університетах налічувалося понад 49 тисяч іноземних студентів.

Освіта в Італії

Болонський університет є єдиним італійським університетом у топ-200 рейтингу 2009 року QS World University Rankings і займає 174 місце (51-е у сфері мистецтв і гуманітарних наук). Ще 12 італійських університетів входять до топ-500 світового рейтингу. Найсильнішим навчальним закладом Італії, якій працює у сфері бізнесу та економіки, є Universita Bocconi в Мілані, який вважається одним з кращих в Європі в сфері бізнес-освіти.

Італія пропонує модель навчання "три плюс два": трирічна програма бакалавріату плюс дворічна магістерська програма. Усі навчальні заклади пропонують програми для отримання вчених ступенів відповідно до вимог Болонської декларації, що стають все більш доступними для іноземних студентів з усього світу.

     

З 2004 року кількість університетів в Італії значно збільшилася, частково через зміни в законодавстві, але також і у відповідь на збільшення попиту на навчання університетського рівня. Італія пропонує найбільше магістерських та докторських програм англійською мовою, ніж більшість інших європейських країн.

При численних змінах, що впроваджуються в італійській системі освіти, університети країни пропонують динамічну і захоплюючу атмосферу навчання. Ще п'ять років тому кількість програм англійською мовою була досить обмежена, але попит з боку іноземних студентів та італійців, які прагнуть отримати англомовну освіту - призвів до того, що багато університетів почали проводити заняття за навчальними та дослідницькими програмами на мові міжнародного спілкування.

Один з найпрестижніших італійських університетів, Університет Бокконі, протягом багатьох років приваблює кращих іноземних магістрантів характерним поєднанням магістерських програм, безпосередньо орієнтованих на майбутню роботу, високопрофесійним і науково-активним академічним складом, а також підтримкою іноземних студентів. З добре розвиненою інфраструктурою, спеціально призначеною для нових іноземних студентів, що включає допомогу в пошуку місця проживання, а також у візових та фінансових питаннях, Бокконі є одним з найпопулярніших навчальних закладів у Італії серед іноземців, що бажають отримати освіту за кордоном.

Прийом та візові вимоги

Прийом іноземних студентів на програми для отримання наукового ступеня залежить від їх успіхів на рівні бакалавра. Кожен навчальний заклад несе відповідальність за створення своїх власних правил прийому, при цьому навчальний заклад може звертати увагу на такі фактори, як досвід роботи, академічна спеціалізація й успішність, у залежності від предметної області претендента. Якщо післядипломна програма пропонується англійською мовою, в італійських вузах зазвичай також потрібні задовільні результати проходження тестів ELTS або TOEFL.

Для того, щоб учитися в Італії необхідно отримати студентську візу. Вона видається за умови, що у вас буде:

  • Можливість проживання в Італії
  • Фінансові кошти, щоб забезпечити себе
  • Медична страховка з правом медичного обслуговування в Італії
  • Зворотний квиток на батьківщину, або його грошовий еквівалент

Стипендії та фінансування післядипломної освіти

Стипендії за програмами на здобуття вченого ступеня і фінансова допомога є ключовими питаннями для всіх іноземних студентів, і зазвичай можуть здійснити або зруйнувати мрію студента про навчання за кордоном. Під егідою ініціативи "Вклади Свій Талант в Італію", Італійський інститут зовнішньої торгівлі і вісім регіональних торгово-промислових палат пропонують 66 стипендій для залучення кращих студентів для отримання вчених ступенів. Крім того, окремі установи пропонують свої стипендії, для того, щоб зробити свої програми більш доступними.

Ініціатива "Вклади Свій Талант в Італію" представляє прекрасну можливість для іноземних студентів скористатися однією з найбільш авторитетних і сучасних систем вищої освіти за кордоном. Інноваційні освітні програми в ключових галузях промисловості, що пропонуються в поєднанні зі структурованими періодами практики та управління проектами, а також розвиток спеціальних навичок, що мають відношення до успіху на міжнародному ринку праці, забезпечать випускникам ривок у їх предметній області та кар'єрі.

Для більш докладної інформації про програми із здобуття наукових ступенів та інших можливостей навчання в Італії, відвідайте сайт "Вклади Свій Талант в Італію" (Invest Your Talent in Italy)

Автор: Денні Брайн, QS TopGradSchool. Переклад з англійської Освіта.ua.

Освіта.ua
31.08.2011