Магістерські та докторські програми в Іспанії

Іспанія – один із сучасних напрямків для здобуття наукового ступеня за кордоном. Кращі іспанські університети пропонують широкий спектр магістерських та докторських програм

Магістерські та докторські програми в Іспанії

"Іспанія пропонує можливість вчитися в дійсно міжнародному середовищі в динамічній і мультикультурній європейській країні, - говорить Керрі Парке, заступник директора з комунікації в бізнес-школі IE. - Багато студентів вважають, що це добра можливість, щоб вивчати іспанську мову - навіть якщо навчання на програмі проходить англійською мовою, якою ведеться викладання все більшого числа магістерських програм".

Традиційно, Іспанію часто розглядають як шлях до Латинської Америки, з безліччю міжнародних корпорацій, що діють з Мадрида та Барселони і мають значні активи на обох континентах. Широко розповсюджена в Латинській Америці іспанська мова, також є другою найбільш поширеною мовою в США.

Керрі Парке каже, що це сприяє тому, що іспанська є другою міжнародною мовою спілкування в бізнесі, і дворічна магістерська програма в Іспанії дає студентам прекрасну можливість отримати знання для практичного використання мови. "Можливість отримати міжнародний досвід і вивчати іспанську мову зробила Іспанію одним з основних напрямів для студентів, які хочуть підвищити як свій рівень освіти, так і перспективи працевлаштування", - говорить Парке.

     

Бізнес-школа IE також включає в себе культуру інновацій, розповідає Керрі Парке. "Насправді, ми запускаємо п'ять нових програм тільки в цьому році, а також нову спільну програму з університетом Брауна - IEBrown Executive MBA - в результаті чого загальне число магістерських програм в IE сягне 40, в таких різних сферах, як архітектура, біологія та комунікації. Важливо ще й те, що IE постійно оновлює зміст усіх магістерських програм".

Університет Карлоса III де Мадрид (Universidad Carlos III de Madrid), громадський університет, заснований у 1989 році, є університетом, що прагне розвитку тісних відносин з потенційними національними та міжнародними роботодавцями своїх випускників. Служби університету підтримують 20000 своїх студентів, 3000 з яких навчаються в магістратурі або докторантурі, в процесі працевлаштування - від покрокового керівництва до відповідних можливостей кар'єрного росту та навчальних програм щодо розвитку навичок, необхідних у роботі.

Професор університету Альваро Ескрібано вважає, що це перевага для студентів з-за кордону, які вступають до Університету Карлоса IIІ. "У нас дуже добрі контакти з роботодавцями та бізнесом, отже наші студенти можуть отримати доступ до послуг, що спрощують їх працевлаштування, - каже він. - У нас є зв'язки по всьому світові, і студенти мають можливість працевлаштування у низці компаній, особливо у сфері бізнесу, фінансів та економіки".

Іспанія є батьківщиною деяких найстаріших університетів у світі, і традиції вищої освіти є важливим чинником для багатьох студентів, які хочуть здобути освіту за кордоном і розглядають Іспанію, в якості напрямку для післядипломної освіти. Як приватні, так і державні університети пропонують післядипломні програми всього спектру навчальних предметів. Багато з цих навчальних закладів у даний час приєдналися до загальноєвропейського Болонського процесу, в результаті чого магістерські програми скорочені до тривалості від одного до двох років, а докторські програми тепер тривають не менше трьох років.

Правила прийому на більшість магістерських програм в Іспанії аналогічні правилам інших європейських країн, на які приймаються студенти зі ступенем бакалавра або які мають еквівалентну кваліфікацію. Залежно від змісту магістерської програми, на яку претендує студент, зазвичай передбачається наявність диплома бакалавра в аналогічній академічній області.

Деякі приватні університети стягують плату за навчання в розмірі більш ніж 20 000 євро на рік на додаток до необхідних витрат на проживання. Багато державних та громадських навчальних закладів вимагають значно меншу плату, отримуючи субсидії від федеральної влади. Для таких університетів звичайною є плата в розмірі від 2000 до 6000 євро залежно від типу і змісту програми. Фінансова допомога і стипендії, як правило, доступні для іноземців за схемами, що знаходяться у підпорядкуванні Міністерства закордонних справ, Іспанського агентства міжнародного співробітництва (ІАМС) та Міністерства освіти і науки. Вартість проживання варіюється в залежності від місця навчання.

Кожен знайде для себе щось привабливе в цій країні космополітичних міст, середземноморських містечок і прекрасного клімату круглий рік - не кажучи вже про те, що в Іспанії більше ресторанів і барів на душу населення, ніж у будь-якій країні світу. Це країна кольору, культури і контрастів, і, безумовно, один із сучасних напрямків для здобуття наукового ступеня за кордоном. Кращі університети пропонують широкий спектр магістерських та докторських програм і немає ніяких сумнівів у тому, що вибір для амбіційних іноземних студентів стає ще ширше.

Автор: Джеймс Дональд, QS TopGradSchool. Переклад з англійської Освіта.ua.

Освіта.ua
30.08.2011