Тести для вступу до вузів за кордоном: GRE, GMAT, TOEFL та IELTS

Першою перешкодою на шляху до університету за кордоном буде вступний тест. При жорсткій конкуренції та підвищенні стандартів зарубіжними вузами, такі тести як GRE, GMAT, TOEFL і IELTS стали найбільш затребуваними, а іноді й найбільш страхітливими тестами для майбутніх іноземних студентів

Тести для вступу до вузів за кордоном: GRE, GMAT, TOEFL та IELTS

GRE

700 000 претендентів щорічно складають тест Graduate Record Examination (GRE) і майже всі магістратури і бізнес-школи приймають оцінки з цього тесту для вступу.

Цей тест оцінює ваші письмові аналітичні здібності, вербальне, а також кількісне мислення. З першого серпня 2011 року "Загальний тест GRE" замінюється переробленим "Загальним тестом". Новий тест буде містити новий тип питань з вербального та кількісного мислення, які будуть вимагати від вас реакції на "реальні сценарії з життя".

Новий тест дозволить вам рухатися вперед і назад і змінювати відповіді в межах розділу, а також користуватися новим екранним калькулятором. Тест триватиме 4 години і не дасть можливості часткового заліку для вступників. "Ви повинні давати лише правильні відповіді", - говорить Лі Вайс, директор з програм випускників компанії Kaplan Test Prep.

Девід Дж. Пейн, віце-президент і головний операційний директор програм випускників вузів та студентів коледжів у ETS (адміністратор тестів TOEFL, GRE та ін.) радить студентам у повній мірі використовувати безкоштовні інструменти з підготовки до тесту на офіційному сайті ETS. "Ми пропонуємо програму" POWERPREP II: підготовка до комп'ютерного нового "Загального тесту GRE". Там також є приклади запитань для переробленого тесту, включаючи нові типи запитань і відповідей".

     

Багато кандидатів, які мають великі досягнення іноді відносяться до цього тесту несерйозно. Вайс каже: "Щоб набрати 600 балів, що відповідають середньому рівню в тесті GRE, потрібно як мінімум 100 годин підготовки. Тим не менш, успішні кандидати часто недооцінюють його. Це не тест для зубріння, він вимагає послідовного навчання - не 8 годин на день, але півтори години на день протягом як мінімум 2-3 місяців".

Вайс також рекомендує студентам звикати до комп'ютерного формату тесту. "Практикуючись на комп'ютері, притому регулярно, ви досягнете витривалості й упевненості", - радить Вайс.

GMAT

Близько 200-300 тисяч кандидатів, що прагнуть навчання у бізнес-школах щорічно стикаються з тестом GMAT. Вайс не рекомендує приступати до GMAT тим, хто не впевнений у своєму оволодінні курсом менеджменту. "Наші дослідження показали, що, як і оцінки GRE, GMAT оцінки є найважливішою умовою для вступу, і до них не слід ставитися легковажно", - говорить Лі Вайс.

26-річний Раджхав Шарма, відвідуючи бізнес-школу Nanyang в Сінгапурі, розуміє, що ключем до успіху є не "трепет або ажіотаж навколо GMAT", а перш за все практика. "Практика, практика і ще раз практика", - говорить він.

Раджхав вважає, що важливо зосередитися на своїх слабких місцях і в той же час не бути занадто самовпевненим у тому, що вже знаєш. Тайм-менеджмент і стресостійкість також мають вирішальне значення. "Розраховуйте вашу швидкість і не приділяйте більше виділеного часу на кожний розділ. Робіть короткі перерви, щоб зібратися з думками перед початком нового розділу. Не втрачайте зібраності, якщо відчуваєте, що тест проходить не так як треба", - говорить він.

Як і GRE, зміни торкнуться і тесту GMAT. У червні 2012 року буде введено новий розділ під назвою "Комплексний розділ міркування", на який буде відведено 30 хвилин, і який буде вимірювати здатність кандидата "оцінювати інформацію з різних джерел". Кандидатам буде запропоновано "інтерпретувати дані представлені в графічному вигляді, аналізувати різні типи інформації, і оцінити результати" за що вони отримають окрему оцінку. З огляду на те, що тривалість тесту збережеться на рівні трьох з половиною годин, письмовий "Аналітичний розділ" буде включати тільки одне 30-хвилинне есе замість звичних двох.

IELTS та TOEFL

Коли справа доходить до тестування знання англійської мови, міжнародна система тестування англійської мови (IELTS) та тест на знання англійської як іноземної мови (TOEFL) є двома найбільш популярними і доступними тестами для тих хто хоче отримати освіту за кордоном. У той час як 1,5 мільйона кандидатів проходять IELTS тест щорічно в більш ніж 800 центрах тестування в 130 країнах, результати TOEFL приймають більше 8000 установ у 130 країнах. Тести оцінюють ваші здібності читання, письма, аудіювання та розмовної англійської.

Більшість університетів вимагають результати IELTS чи TOEFL у студентів, для яких англійська не є рідною мовою. "IELTS та TOEFL визначають рівень навчання, на який ви маєте право претендувати. Майбутні претенденти можуть вибрати самостійне навчання за допомогою підготовчої літератури, або відвідувати практичні заняття, запропоновані компетентними організаціями", - говорить Харміт Пентал, регіональний директор по Південній Азії компанії IDP Education India Pvt. Ltd.

Зоравар Сінгх буде вчитися в Nottingham Trent University, Велика Британія, вже цієї осені. І хоча все його навчання проходило англійською, він вважає, що практика - єдине, що допомогло йому скласти IELTS. "Я пройшов через велику практику пробних онлайн тестів, щоб отримати навички в IELTS тестуванні. Деякі з питань не є прямими, і є багато інформації, яку ви маєте засвоїти, перш ніж відповісти", - говорить Зоравар.

Хоча Зоравар цілком вільно володіє англійською і може впевнено говорити і писати нею, він як і раніше не шкодує величезних зусиль на підготовку до аудіювання. "Іноді через акцент важко розпізнати слова і тому я пройшов багато тестових інтерв'ю, щоб у мене вийшло. Для цього можна слухати BBC або інші англомовні канали, щоб отримати навички", - говорить він.

Зоравар вважає, що якщо знання англійської обмежені, то краще ходити на заняття і мовні курси, щоб досягнути потрібного рівня. "IELTS перевіряє ваш рівень володіння мовою - ви не можете збільшити словниковий запас у короткий час. Ваша манера письма та розмовної мови - те, що виробляється роками, це не приходить за одну ніч".

Автор: Каніка Тандон, QS TopGradSchool. Переклад з англійської Освіта.ua.

Освіта.ua
17.08.2011