Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Статті Скільки коштує навчання в Італії
Скільки коштує навчання в Італії

Вартість освіти в Італії у великій мірі залежить не від обраного університету або факультету, а від місця розташування вузу

Скільки коштує навчання в Італії

Студенти, які проживають на півночі Італії, в середньому платять за навчання на 13% більше, ніж італійці по всій країні, з'ясувала організація із захисту прав споживачів Federconsumatori.

Згідно з дослідженням, в Італії в більшості випадків сума витрачена на отримання освіти, залежить від спеціальності, яку обирає школяр, і місцезнаходження університету. Так, найдорожчими у всіх італійських вузах вважаються медичний, інженерний, архітектурний та фармацевтичний факультети.

Наприклад, навчання на інженерному факультеті в Неаполітанському університеті імені Фрідріха II коштуватиме 1432 євро на рік, а на хірургічному факультеті в Міланському університеті Бікокка - 3000 євро. В цілому отримання природничо-наукових спеціальностей в Італії коштує на 8% дорожче, ніж навчання на гуманітарних факультетах.

Експерти Federconsumatori стверджують, що вартість освіти в Італії може коливатися від 400 до 2000 євро на рік, але в середньому італійці платять за навчання до 1000 євро. При цьому ціна за курс може відрізнятися навіть в стінах одного вузу. Так, вартість навчання в Римському університеті Ла Сапієнца в залежності від доходу сім'ї студента може становити від 330 до 2000 євро на рік.

Більш за все вартість освіти в Італії залежить від того, в якій частині країни знаходиться обраний студентом ВНЗ, - різниця між навчанням на півдні країни і на півночі може становити від 26 до 89%.

Найдорожчим університетом в Італії вважається Пармський університет. Вартість навчання у ньому на 70% вище, ніж у середньому по Італії. Студенти з найнижчим рівнем доходу можуть вивчати природничо-наукові дисципліни у вузі за 865 євро на рік, гуманітарні - за 740 євро. Друге місце за вартістю навчання займає Міланський університет Бікокка. Найдешевшу освіту можна отримати в Університеті імені Альдо Моро в Барі і в Болонському університеті.

Дуже дорого коштує навчання в приватних італійських вузах. За рік в Католицькому університеті Мілану або Комерційному університеті імені Луїджі Бокконі в Мілані студентам доведеться заплатити від 8 до 10 тис. євро.

Додаткові витрати на навчання також пов'язані з переїздом до іншого міста. Проживання в середньому обходиться родині студента додатково в 7 тис. євро на рік. Оренда житла коштує майже 5 тис. євро на рік. Однак якщо знімати кімнату з іншими студентами, то оренда коштуватиме дешевше - приблизно 3760 євро на рік. Найдорожче коштує оренда житла в центральних регіонах Італії (5540 євро за кімнату і 4190 євро за частину кімнати), найдешевше - на півдні (на 30% менше, ніж у центрі).

На книги студенти витрачають близько 450 євро на рік. При цьому студентам гуманітарних факультетів підручники обходяться в середньому на 17% дорожче, ніж, приміром, біологам або хімікам.

Вважається, що освіта в Італії - одна з найдорожчих у Європі. Дорожче навчання тільки в Амстердамі, де за отримання вищої освіти студент платить в середньому 1700 євро на рік. При цьому в Швеції освіта безкоштовна, в Сорбонні вона коштує 500 євро на рік, а у Вільному університеті Берліна - 200 євро.

Автор: Любов Хромушина

www.euromag.ru
10.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!