Скільки коштує навчання в Італії

Вартість освіти в Італії у великій мірі залежить не від обраного університету або факультету, а від місця розташування вузу

Скільки коштує навчання в Італії

Студенти, які проживають на півночі Італії, в середньому платять за навчання на 13% більше, ніж італійці по всій країні, з'ясувала організація із захисту прав споживачів Federconsumatori.

Згідно з дослідженням, в Італії в більшості випадків сума витрачена на отримання освіти, залежить від спеціальності, яку обирає школяр, і місцезнаходження університету. Так, найдорожчими у всіх італійських вузах вважаються медичний, інженерний, архітектурний та фармацевтичний факультети.

Наприклад, навчання на інженерному факультеті в Неаполітанському університеті імені Фрідріха II коштуватиме 1432 євро на рік, а на хірургічному факультеті в Міланському університеті Бікокка - 3000 євро. В цілому отримання природничо-наукових спеціальностей в Італії коштує на 8% дорожче, ніж навчання на гуманітарних факультетах.

Експерти Federconsumatori стверджують, що вартість освіти в Італії може коливатися від 400 до 2000 євро на рік, але в середньому італійці платять за навчання до 1000 євро. При цьому ціна за курс може відрізнятися навіть в стінах одного вузу. Так, вартість навчання в Римському університеті Ла Сапієнца в залежності від доходу сім'ї студента може становити від 330 до 2000 євро на рік.

     

Більш за все вартість освіти в Італії залежить від того, в якій частині країни знаходиться обраний студентом ВНЗ, - різниця між навчанням на півдні країни і на півночі може становити від 26 до 89%.

Найдорожчим університетом в Італії вважається Пармський університет. Вартість навчання у ньому на 70% вище, ніж у середньому по Італії. Студенти з найнижчим рівнем доходу можуть вивчати природничо-наукові дисципліни у вузі за 865 євро на рік, гуманітарні - за 740 євро. Друге місце за вартістю навчання займає Міланський університет Бікокка. Найдешевшу освіту можна отримати в Університеті імені Альдо Моро в Барі і в Болонському університеті.

Дуже дорого коштує навчання в приватних італійських вузах. За рік в Католицькому університеті Мілану або Комерційному університеті імені Луїджі Бокконі в Мілані студентам доведеться заплатити від 8 до 10 тис. євро.

Додаткові витрати на навчання також пов'язані з переїздом до іншого міста. Проживання в середньому обходиться родині студента додатково в 7 тис. євро на рік. Оренда житла коштує майже 5 тис. євро на рік. Однак якщо знімати кімнату з іншими студентами, то оренда коштуватиме дешевше - приблизно 3760 євро на рік. Найдорожче коштує оренда житла в центральних регіонах Італії (5540 євро за кімнату і 4190 євро за частину кімнати), найдешевше - на півдні (на 30% менше, ніж у центрі).

На книги студенти витрачають близько 450 євро на рік. При цьому студентам гуманітарних факультетів підручники обходяться в середньому на 17% дорожче, ніж, приміром, біологам або хімікам.

Вважається, що освіта в Італії - одна з найдорожчих у Європі. Дорожче навчання тільки в Амстердамі, де за отримання вищої освіти студент платить в середньому 1700 євро на рік. При цьому в Швеції освіта безкоштовна, в Сорбонні вона коштує 500 євро на рік, а у Вільному університеті Берліна - 200 євро.

Автор: Любов Хромушина

www.euromag.ru
10.08.2011