Перший рік в університеті: чого очікувати за межами аудиторії

Правду кажуть: університет – це не лише заняття та бібліотеки. У будь-якому з кращих університетів, незалежно від академічної програми, більшу частину часу ви проводитимете далеко від лекцій, лабораторних та семінарських занять. То яке ж воно, життя в університеті?

Перший рік в університеті: чого очікувати за межами аудиторії

"За рахунок величезної кількості цікавих справ в університеті, я була зайнята усі три роки навчання, - розповідає Харша де Сілва, випускниця університету Ворвік родом зі Шрі-Ланки. – Це була настільки важлива частина моєї університетської освіти – бути втягнутим у різноманітні позанавчальні справи – і це допомогло мені вирости особисто та стати кращою студенткою". Досвід Харші дуже типовий для студентського життя, де навчання в університеті – це не лише заняття або черговий дедлайн для здачі есе.

Університети по всьому світові пропонують студентам нереальну кількість видів діяльності, відображаючи різноманітну соціальну та культурну суміш молодих людей на кампусі.

Не важливо які у вас інтереси, з великою долею вірогідності університет, який ви оберете, зможе їх задовольнити – а у тих рідких випадках, коли цього не станеться вас підтримають, щоб ви могли працювати самотужки.

     

Соціальні, культурні, політичні та спортивні клуби – частина життя кожного провідного університету світу. У Нью-Йоркському університеті, наприклад, до послуг студентів понад триста товариств: від Операції Посмішка або Проекту Сяйво, що покликані заохотити людину влитись до студентства, до Асоціації студентів Бенгалії чи Клубу міжнародних відносин, що виражають інтереси специфічних груп.

Спорт також важлива частина студентського життя. І неважливо, чи це баскетбольні та бейсбольні команди більшості топових американських університетів, що грають на професійному рівні, чи неформальні, але від того не менш серйозні спортивні змагання, організовані самими студентами, спорт позитивно розбавляє академічне життя.

Усі університети пропонують різноманітні спортивні споруди для студентів, які зазвичай надаються абсолютно безкоштовно, аби задовольнити мільйони студентських потреб. Загальна практика серед вузів різних країн зазвичай організовувати різноманітні ліги, заохочуючи студентів різного рівня змагатися один з одним у різних видах спорту.

Соціально, життя в одному з найкращих світових університетів значно відрізняється від життя на кампусі. Студентські об’єднання та гільдії у таких країнах як Фінляндія, Нова Зеландія та Сінгапур пропонують зареєстрованим студентам громадські заклади, серед яких ресторани, бари, паби та нічні клуби, в яких студентам передбачені суттєві знижки.

Хто б ти не був, король чи королева танцмайданчика, або майбутній Американський ідол, такі громадські об’єднання обслуговуватимуть твої інтереси та бюджет та допоможуть зав’язати дружбу, що триватиме до кінця життя.

Усі ці позаакдемічні розваги мають суттєву роль у доповненні навчальної програми. Усе більше і більше молодих людей приймають участь в цих університетських заходах, а тому усе більше випускників поринають у ринок праці, уже маючи досвід змагань в умовах жорсткої конкуренції.

Ті випускники, що досягли успіху за таких умов, можуть додати дещо до своєї академічної кваліфікації – активну участь у студентському житті, виборну посаду у студентській громаді, досвід навчання за кордоном чи участь у спортивній команді. Усе це виділяє їх з маси колег.

Насолоджуватись цікавою академічною програмою у одному з кращих університетів це одне, а отримати якомога більше можливого досвіду це зовсім інше. Уперше лишаючи дім, друзів та родину, можливо навіть країну, у вас є можливість власноруч створити нове оточення, це не менш значна частина студентського життя, ніж отримання диплому по закінченню трьох або чотирьох років життя. Насолоджуйтесь цією можливістю!

QS TopUniversities. Переклад Мирослав Гришин Освіта.ua.

Освіта.ua
20.05.2011