Темпус-офіс презентував програми Еразмус+

Одним із завдань Міносвіти є побудова партнерства з європейськими університетами

Темпус-офіс презентував програми Еразмус+

У Київському національному університеті ім. Шевченка відбувся "Інформаційний день програми Еразмус+ у вищій освіті", організований Національним Темпус-офісом в Україні у співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні.

У рамках Інформаційного дня було представлено нову міжнародну освітню програму ЄС Еразмус+, що реалізовуватиметься протягом 2014-2020 років, а також можливості міжнародного співробітництва, відкриті для ВНЗ, викладачів, студентів в рамках програм Еразмус+, Еразмус Мундус та Жан Моне.

Система роботи з Еразмус+ побудована так, що результат безпосередньо залежить від ініціативи та активності самого ВНЗ, незалежно від його статусу та місця розташування. Програма Еразмус+ поєднує у собі три напрями роботи: навчальну мобільність, співпрацю задля інновацій та обміну досвідом, а також підтримку освітніх реформ.

За словами першого радника представництва ЄС в Україні Хосе Лора співпраця України з ЄС повинна стати більш інтенсивною, зокрема і в освітній сфері. Він переконаний, що одним із найважливіших наслідків реалізації міжнародних освітніх програм є покращення міжнародних зв’язків, інтернаціоналізація, свого роду «превентивна дипломатія», що забезпечує профілактику різноманітних міжнародних і міжетнічних конфліктів.

Також Хосе Лора зазначив, що ЄС відчуває велику відповідальність, адже новий Міністр освіти і науки Сергій Квіт назвав Еразмус та схожі міжнародні програми пріоритетними в освітній політиці України.

В. о. першого заступника міністра Інна Совсун зазначила, що разом зі зростанням прозорості у роботі МОН і демократизації управління освітнім процесом одним із головних завдань Міністерства освіти є побудова стратегічного партнерства з європейськими університетами.

Як відомо, нова освітня програма Євросоюзу Erasmus+ офіційно розпочалась у січні 2014 року. Навчатися за нею студенти зможуть за два роки, а до того університети мають домовитися про кооперацію та співпрацю за окремими напрямками.

Освіта.ua
06.03.2014