Освітня програма ЄС Erasmus+ стартує у січні

Українським студентам радять не зволікати з підготовкою до участі у програмі Erasmus+

Освітня програма ЄС Erasmus+ стартує у січні

Українським студентам, які планують навчатися в університетах Європи за новою програмою Erasmus+, радять вже починати підготовку. Адже конкуренція за європейські стипендії зростає, повідомляє Deutsche Welle.

Нова освітня програма Євросоюзу Erasmus+ офіційно починається з січня 2014 року. Однак навчатися за нею студенти зможуть лише за два роки, а до того університети мають домовитися про кооперацію та співпрацю за окремими напрямками, пояснюють в українському Національному Темпус-офісі. Саме ця установа в Україні виступатиме координатором співпраці українських вищих навчальних закладів з європейськими у рамках програми Erasmus+. Студентам, аспірантам, докторантам з України радять подбати про підготовку до участі в цій програмі вже нині.

Якщо у попередній європейській програмі зі студентської мобільності Erasmus Mundus стипендії могла отримувати молодь з 27 країн-партнерів, то кількість держав, на які поширюватиметься програма Erasmus+ зросте, розповіла Світлана Шитікова, директор Національного Темпус-офісу в Україні, презентуючи програму Erasmus+ на міжнародному ярмарку "Освіта за кордоном" у Києві.

У новій програмі, за її словами, буде вже 50 країн - партнерів. Окрім країн Східного партнерства на стипендії матимуть можливість подаватися студенти з Близького Сходу, Південної Африки, Латинської Америки, країн Карибського та Тихоокеанського басейну. Загальний бюджет програми становить 19 мільярдів євро на всіх на сім років. "Розширюється географія і відповідно ж збільшується конкуренція за стипендії, гроші на які виділяє Євросоюз в рамках Erasmus+", - зазначила Шитікова. Тому вона радить українським студентам не зволікати з підготовкою до участі у програмі Erasmus+.

"Передусім дізнайтеся, чи уклав ваш університет угоду з якимось вищим навчальним закладом у ЄС, Туреччині, Македонії, Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії чи Швейцарії. Тільки наявність цієї угоди надасть вашому вищому навчальному закладу можливість відправляти студентів, аспірантів і своїх працівників на річне навчання до університетів-партнерів", - каже представниця Національного Темпус-офісу в Україні.

За словами Світлани Шитікової, укладена міжуніверситетська угода повинна передбачити визнання українськими університетами спеціальних кредитів, накопичених студентом під час навчання за кордоном за європейською системою обліку навчального навантаження (ECTS). Саме ці кредити будуть зараховані студенту для отримання диплома, коли він повернеться на батьківщину.

Заявки на співпрацю університетів щодо мобільності студентів вищі навчальні заклади можуть подавати вже з початку наступного року. Після того, як їхні заявки будуть розглянуті, угоди про співпрацю підписані, студенти, аспіранти та викладачі матимуть змогу вибрати собі програми у європейському університеті-партнері, пояснює Шитікова.

"Умови та детальний перелік документів, які треба буде зібрати для того, аби податися на програму в рамках студентської мобільності Erasmus+, можна буде знайти на сайті університету, з яким ваш ВНЗ співпрацюватиме", - каже вона.

Для випускників українських інститутів та університетів, які вже мають дипломи бакалавра чи спеціаліста, в програмі Erasmus+ теж є можливість продовжити навчання у Європі на магістерських програмах.

"Ті, хто вже закінчив навчання, теж можуть навчатися у рамках нової освітньої програми ЄС. І чи має ваш колишній університет угоду з європейським - вже не грає ролі. Ви самі собі обираєте ВНЗ і програму", - наголошує представниця Національного Темпус-офісу в Україні. Там обіцяють регулярно інформувати всіх охочих про нові магістерські програми в європейських університетах.

Освіта.ua
17.11.2013