Українцям стане легше здобути освіту в Європі

Єврокомісія має намір реформувати програму студентських обмінів "Erasmus"

Українцям стане легше здобути освіту в Європі

Від 2014 року українським студентам стане легше потрапити на навчання до європейських університетів, про це повідомляє українська служба Polskie Radio.

Міжнародні освітні програми є одним з головних компонентів співпраці між Євросоюзом та країнами Східного партнерства. Як інтенсифікувати співпрацю між Європою та її східними сусідами в академічній площині дискутували учасники ІІІ-го Конгресу ініціатив Східної Європи, що проходив у Люблині.

Збігнєв Ґнятковський, заступник директора представництва Єврокомісії у Польщі, підкреслює, що з наступного року ще більше студентів з України та інших держав-учасниць програми Східного партнерства зможуть потрапити до європейських університетів.

"Дотепер студенти з країн Східного партнерства не мали повного доступу до євросоюзної програми "Erasmus for all". З нового року ж почне діяти нова ініціатива - "Erasmus Plus", вона заступить 7 старих програм, зокрема популярні "Erasmus Mundus" i "Tempus". Також на країни Східної Європи буде поширена ініціатива «Марія Склодовська-Кюрі», програма призначена на дослідження та розвиток академічних проектів", – заявив Ґнятковський.

Програма "Erasmus" існує від 1987 року і забезпечує студентам можливість навчатися в університетах всіх країн ЄС за системою обмінів. Вимоги - закінчення першого курсу в університеті та знання іноземної мови. Частина учасників програми отримує стипендію від Єврокомісії. Щороку участь у «Erasmus» приймають понад 200 тисяч осіб.

Освіта.ua
07.10.2013